Глава ГКЦУ Блаженніший Святослав подарував Папі Римському символ справжнього «російського гуманізму» народу Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Вчора вранці Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся із Святішим Отцем Франциском в Апостольському палаці у Ватикані. Глава УГКЦ вперше з початку повномасштабної війни росії проти України приїхав до Рима, щоб «принести до серця християнського світу біль і страждання українського народу». 

Про це повідомила пресслужба УГКЦ.

 Блаженніший Святослав зустрівся із Святішим Отцем Франциском в Апостольському палаці у Ватикані

Папа Франциск під час розмови висловив свою близькість із «багатостраждальним українським народом» та запевнив, що є поруч із ним у молитві та конкретних діях. Він також звернувся із проханням до Глави та духовенства УГКЦ «продовжувати жертовне служіння в євангельському дусі найбільш потребуючим та постраждалим внаслідок війни».

Святіший Отець теж розповів про дипломатичні зусилля Святого Престолу для припинення російської агресії та досягнення справедливого миру для українського народу. «Нашою щоденною турботою також є плекання солідарності всього світу з українцями», — зауважив Папа.

А Блаженніший Святослав наголосив, що метою його візиту до Апостольської столиці «є передати вам, Святіший Отче, та вашим співпрацівникам біль і страждання мого народу».

«Війна в Україні є виразно колоніальною і пропозиції миру, котрі надходять до нас з росії, — це ніщо інше, як пацифікація колонії. За ними стоїть заперечення права на існування українського народу, його історії, культури і, зокрема, Церкви. Вони несуть у собі заперечення самого права на існування Української держави, визнаної міжнародною спільнотою з її суверенітетом і територіальною цілісністю, — розповів Глава УГКЦ Папі Франциску і наголосив: — У російських пропозиціях миру поки що відсутня будь-яка предметність для діалогу».

Блаженніший Святослав розповів Святішому Отцеві про служіння УГКЦ в умовах війни, а також поділився особистими свідченнями побаченого під час душпастирських візитів до парафій у Центрі, на Сході та Півдні Україні — найбільш уражених від російської агресії територій.

«Я розповів Папі про щоденне служіння наших єпископів, священників, монахів і монахинь на тимчасово окупованих територіях. Наголосив, що всі наші душпастирі залишилися із своїм народом, а приміщення наших храмів і монастирів стали прихистком та центрами гуманітарної допомоги».

Блаженніший Святослав також представив Папі Франциску пасторальний план УГКЦ до 2030 року, головним завданням якого є допомога біженцям та зцілення ран війни.

Глава УГКЦ подякував Папі за його особисті зусилля для припинення війни в Україні, звільнення полонених та організацію всесвітньої гуманітарної допомоги для українського народу.

На завершення аудієнції Блаженніший Святослав подарував Святішому Отцеві символічний подарунок — фрагмент російської міни, яка в березні знищила фасад храму УГКЦ в Ірпені.

«Це символічний подарунок не лише тому, що це фрагмент російської міни, котра знищила наш храм у місті-мученику Ірпені, але також тому, що подібні фрагменти російських мін, бомб і ракет ми щоденно витягуємо з тіл військових, цивільних і навіть невинних дітей. Вони є видимими знаками тотального знищення та смерті, які росія несе на українську землю».

На днях Папа Римський раптом заявив, що не вірить у жорстокість росіян, а натомість вважає їх «великим народом» і захоплюється «російським гуманізмом». Висловлювання Папи Франциска про «російський гуманізм» викликали обурення й нерозуміння серед українців, зокрема вірян Української греко-католицької церкви — найбільшої католицької церкви в Україні.

Глава УГКЦ Святослав Шевчук пообіцяв під час візиту до Рима 7 листопада «донести до Папи Франциска і Святого Престола біль українського народу». 

Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив, що наслідки «російського гуманізму» можна побачити зараз, коли «4,5 млн людей залишилися без електрики та води».

«Накази бомбардувати Україну віддають та кнопки запуску ракет натискають не найманці, а щирі російські "гуманісти" — послідовники Достоєвського», — наголосив Юраш.

«Аргумент»

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]