Інавгурація Дональда Трампа. Головні події та де дивитися з перекладом українською

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 У понеділок 20 січня, Дональд Трамп складе присягу 47-го президента США. Протягом 3,5 годин етеру ви побачите увесь процес передачі влади у США та складання присяги нового президента.

Транслюватиме церемонію інавгурації наживо Голос Америки  з перекладом українською мовою. Почнеться трансляція о 17:30 за Києвом.

 

Протягом 3,5 годин етеру ви побачите увесь процес передачі влади у США та складання присяги нового президента. Кореспонденти Голосу Америки, які цього дня перебуватимуть в епіцентрі подій, з інавгураційних площ розкажуть про атмосферу у Вашингтоні, розпитають гостей інавгурації про їхні враження та сподівання.

Кореспондентка Голосу Америки у Білому домі Юлія Ярмоленко стежитиме за передачею влади від Джо Байдена до Дональда Трампа. Вона розкаже про те, яких перших указів варто очікувати від нового президента, що стара команда у Західному крилі Білого дому залишає для нової, як відбуватиметься традиційне чаювання президентів, чому віцепрезидентка США, яка залишає посаду, підписує свій робочий стіл.

Кореспондентки Голосу Америки Катерина Лісунова та Ірина Шинкаренко перебуватимуть серед гостей інавгурації, вони розкажуть, скільки людей прийшли спостерігати наживо за передачею влади у США, а також спостерігатимуть, чи вдасться службам безпеки не допустити сутичок між прихильниками та опонентами нового президента.

Тетяна Ворожко, редакторка Голосу Америки, розкаже про історію інавгурацій президентів США, американські політичні традиції, які продовжить адміністрація Трампа, та з якими нововведеннями він прийде у Білий дім.

Порядок денний - графік інавгурації

Попри те, що синоптики прогнозують у м.Вашингтон на день інавгурації мороз, у столиці цього дня збирається велика кількість людей.

Об’єднаний комітет Конгресу з інавгураційних церемоній 13 січня роздав конгресменам 220 тисяч квитків на інавгурацію, для входу на територію, прилеглу до Капітолія. Квитки мають кольорове кодування та багато елементів захисту від підробки.

Законодавці своєю чергою роздають квитки громадянам зі своїх штатів. Кожна особа, включно з дітьми, повинна мати квиток, щоб потрапити на території, прилеглі до Капітолія, вхід на ці території відкриють о 5 ранку понеділка.

Хто не зміг отримати квиток, зможе спостерігати за процесією з окремих частин території Національного молу.

У 2017 році першу інавгурацію Дональда Трампа відвідало близько півмільйона людей.

Як очікується, кортеж новообраного президента прибуде на урочистості до Капітолія о 10:30 ранку (о 17:30 за Києвом), тоді ж починається прямий ефір Голосу Америки.

Після цього у будівлі Конгресу офіційно оголосять прибуття президента та віцепрезидента США Дональда Трампа і Джей Ді Венса.

Складання присяги

17 січня Дональд Трамп повідомив у своїй мережі Truth Social, що "розпорядився, аби інавгураційна промова, молитви та інші промови були виголошені в ротонді Капітолія Сполучених Штатів", через прогноз дуже холодної погоди та вітри.

Традиційно інавгураційні урочистості відбуваються на вулиці, перед приміщенням Капітолія. За повідомленням AP, до кожної президентської інавгурації зазвичай готують ротонду як альтернативу на випадок негоди. Востаннє президент США складав присягу в приміщенні Капітолія у 1985 році, коли Рональд Рейган розпочав свій другий термін.

Відтак, приблизно о 18 годині за Києвом Дональд Трамп складе присягу президента всередині центральної ротонди Капітолія.

Інавгураційний комітет Трампа-Венса повідомив 17 січня, що під час складання присяги "новообраний президент Трамп використовуватиме свою Біблію, яку йому подарувала мати, та Біблію Лінкольна. У 1955 році він отримав Біблію з нагоди закінчення недільної початкової школи у Першій пресвітеріанській церкві на Джамейці, що в м.Нью-Йорк".

Біблія Лінкольна, за даними Комітету, вперше була використана у 1861 році під час присяги 16-го президента Авраама Лінкольна. Відтоді її використовували лише тричі: двічі президент Обама та президент Трамп під час своєї першої інавгурації.

Після присяги Дональд Трамп оголосить свою першу промову на посаді 47-го президента Сполучених Штатів Америки. Ви можете її прослухати з перекладом українською на платформах Голосу Америки.

Перші укази та Народний марш

Далі президентський кортеж вирушить до Білого дому, там президент Трамп проведе першу зустріч зі своїми радниками та підпише перші укази.

Після цього президент привітає учасників параду, що проходитиме вулицями столиці на честь його інавгурації.

Ввечері понеділка у Вашингтоні пройде кілька формальних балів на честь нового президента, Дональд Трамп відвідає кожен з них. Це Бал військових, Бал свободи (на якому очікується до 12 тисяч людей), а також Бал благодійників нового глави держави, для донорів, членів нової команди та уряду, друзів.

Наступного дня - у вівторок вранці, 21 лютого, у Національному соборі Вашингтона відбудеться богослужіння за нового президента, в якому очікується участь близько 2500 людей.

Кілька організацій отримали дозвіл на проведення акцій протесту у день або перед днем інавгурації Дональда Трампа.

Найбільша з них, як очікується, буде акція “Народний марш”. Вона пройде в суботу, 18 січня. Організатори отримали дозвіл на 50 тисяч людей.

Іншу демонстрацію на понеділок, 20 січня, оголосив відомий американський захисник прав чорношкірих за соціальну справедливість, політичний активіст і проповідник Ел Шарптон.

Цього ж дня у Сполучених Штатах відзначають День правозахисника Мартіна Лютера Кінга.

Джерело:  Голос Америки


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]