Ірина Фаріон померла у лікарні Львова після замаху. Усі деталі вбивства

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Ірина Фаріон померла після замаху, повідомив керівник Львівщини Максим Козицький. У мовознавицю Ірину Фаріон вистрілили у Львові. Вона була у важкому стані у реанімації. У поліції кажуть, що це було навмисне вбивство. Президент Володимир Зеленський засудив напад на Фаріон.

"Дуже прикро, але попри всі зусилля медиків врятувати Ірину Фаріон не вдалося", - повідомив Козицький. Мер Андрій Садовий написав, що громада Львова висловлює щирі співчуття родині та всім, хто її знав і любив.

У Фаріон стріляли близько 19:30 біля її будинку, зазначає  BBC. ЗМІ публікували фото з калюжами крові на місці нападу. Стріляли у голову.

ФОТО, КАДРИ СУСПІЛЬНЕ ЛЬВІВ. Місце нападу на Фаріон у Львів. Кадри Суспільне Львів

У лікарні Святого Пантелеймона Першого медобʼєднання Львова, куди привезли Фаріон, одразу повідомили, що вона перебувала у реанімації у важкому стані.

"До нас поступила пацієнтка Ірина Фаріон у критичному стані з ознаками відкритого проникаючого поранення голови. Стан критичний. Глибока мозкова кома, штучна вентиляція легень. Станом на зараз проведена операція первинної хірургічної обробки рани голови. Ми продовжуємо боротись за її життя", - йшлося у вечірній заяві лікарні. За пів години стало відомо про смерть.

"Серце пацієнтки не витримало, медицина виявилась безсилою", - заявили у лікарні.

Телеграм канали повідомляють, що, за словами очевидців, стріляв чоловік приблизно 20-25 років.

"Коли Фаріон вийшла з будівлі, він підбіг і вистрелив їй в голову", - йдеться у повідомленнях. Дехто зі свідків твердить, що зловмисника нібито бачили у дворі протягом останніх кількох тижнів.

Депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич написав у соцмережах, що стрільця бачили сусіди, "він був у рукавичках і зброя була без глушника"

Умисне вбивство

Напад на Ірину Фаріон одразу кваліфікували як замах на умисне вбивство. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що поліція бере свідчення свідків, опрацьовують дані з камер відеоспостереження.

Опівночі поліція повідомила, що злочин перекваліфіковано на ч.1 ст.115 - умисне вбивство.

Правоохоронці заявили, що вживають усіх необхідних заходів для встановлення особи та затримання зловмисника.

ФОТО, КАДРИ СУСПІЛЬНЕ ЛЬВІВ. Поліція працює на місці замаху

Замах на Фаріон ввечері прокоментував президент Володимир Зеленський. Він засудив напад.

"Будь-яке насильство заслуговує лише на засудження і кожен, хто винен у цьому нападі, повинен понести повну відповідальність", - зазначив Зеленський.

Він запевнив, що всі сили задіяні, щоб знайти нападника. Про розшук зловмисника президенту доповідає МВС та СБУ.

Хто така Ірина Фаріон

Ірина Фаріон була відомою захисницею української мови, філологинею, професоркою, членкинею партії "Свобода".

Вона неодноразово втрапляла у скандали через свої різкі висловлювання на захист мови.

Фаріон народилася та виросла у Львові, здобула філологічну освіту та все життя працює в сфері української філології, має наукове звання доктора філологічних наук та майже 30 років викладає у "Львівській політехніці".

Вона обіймала посаду професорки кафедри української мови.

ФОТО, UNIAN. Лідер "Свободи" Олег Тягнибок і Ірина Фаріон у парламенті, 2014 рік

Активну діяльність у консервативно-націоналістичній "Свободі" Фаріон розпочала на початку "нульових".

З 2006 року була депутаткою Львівської облради та регулярно балотувалася до Верховної Ради. Але до парламенту зуміла пройти лише один раз – у 2012 році.

Найбільш впізнаваною політикиню зробили її гострі, часто на межі політкоректності заяви щодо впровадження української мови та хейтерські випади на адресу всього, що пов’язане з Росією.

У 2010 році вона критикувала імена дітей, які здавалися їй недостатньо українськими.

Після обрання в парламент, коли при владі був Віктор Янукович та Партія регіонів, політикиня активно виступала проти всіх ініціатив, які обмежували використання української мови.

ФОТО, UNIAN. Ірина Фаріон багато років викладає в університеті "Львівська політехніка"

У 2014 році "Свобода" не пройшла до парламенту, а пані Фаріон повернулась до Львова.

У 2014-2019 професорка вела історичний проєкт на телеканалі "Рада" "Велич особистості". Його метою була популяризація видатних постатей України від Степана Бандери до Івана Мазепи.

У 2017 році вона закликала не давати роботу і освіту тим, хто не говорить українською, а згодом після сварки з телеведучим Дмитром Гордоном на камеру пройшла детектор брехні, щоб спростувати, що вона - агент ФСБ.

У 2018-му політикиня радила "бити ногою в щелепу кожному москворотому", щоб перемогти у війні, а в 2023-му заявила, що окупація Маріуполя і загибель тисяч його мешканців під час російського вторгнення – "кармічність" та "детермінізм".

У 2013 році журналісти опублікували документи, що Фаріон була в комсомолі та навіть членкинею Комуністичної партії.

Фаріон не стала коментувати ці викриття, заявивши, що "орлиці не сповідаються перед гієнами". А згодом підтвердила, що таки була комуністкою, але лише, щоб "руйнувати їх (комуністів - Ред.) зсередини".

ФОТО, ТЕЛЕГРАМ ФАРІОН. Фаріон біля університету після поновлення на посаді

У листопаді 2023 року СБУ відкривала кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон. Перед тим вона в інтерв'ю різко розкритикувала українських військових, які продовжують спілкуватися російською мовою.

Після того, як розгорівся скандал, вона опублікувала слова підтримки на свою адресу одного зі своїх підписників з Криму. У публікації були персональні дані підписника. Після цього у Криму його нібито затримали російські спецслужби.

Студенти вийшли на протест у Львові і вимагали звільнення професорки.

15 листопада 2023 року Львівська політехніка звільнила Фаріон.

У травні 2024 року Львівський апеляційний суд поновив її на посаді професорки і присудив їй компенсацію. Фаріон купила 11 дронів для військових за гроші, які відсудила у Львівської політехніки.

ФОТО, FACEBOOK/ІРИНА ФАРІОН. Дрони від Фаріон

Станом на 19 липня досудове розслідування у кримінальній справі проти Ірини Фаріон тривало. Зокрема, у статті про образу честі й гідності військовослужбовця.

СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Фаріон.

Джерело: BBC


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:14
У Франції пройшла льотну підготовку на Alpha Jet перша група українських пілотів
18:12
США попереджали Путіна що знищать ЧФ РФ і всі російські сили на українській території якщо той застосує ядерку
17:09
Оперативна обстановка на фронті війни з Росією станом на 16.00 20.09.2024
16:02
У НАЗК сказали що квартира генерала СБУ за 21,5 млн грн - це нормально, як і шалені гроші які раптом стала заробляти його дружина
15:00
НКЦК прийняв рішення обмежити використання Telegram в державних структурах
13:33
СБУ у Запоріжжі затримала демобілізованого строковика ЗСУ, який працював на рашистів
12:27
Різке погіршення стану повітря в Києві повʼязане з пожежами на торфяниках
11:51
Європейський Союз може скасувати безвізовий режим з Грузією
10:22
У серії вибухів у ФРН підозрюють "мокромафію" з Нідерландів
09:22
У Меджлісі назвали неприпустимою і цинічною пропозицію глави МЗС Польщі про Крим

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]