Хто стежив за журналістами-розслідувачами з Bihus.Info: щонайменше 30 бовдурів з СБУ й маже всіх вичислили

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Журналісти ідентифікували тих, хто реалізовував операцію зі встановлення прихованих камер у готельні номери, де редакція перебувала 27 грудня 2023 року. Зробити це вдалося завдяки відео з камер безпеки відпочинкового комплексу.

За операцію відповідав Департамент захисту національної державності (ДЗНД) СБУ, повідомляє   Bihus.Info. Судячи з відео, до встановлення техніки імовірно залучали і Департамент оперативно-технічного забезпечення СБУ.

Звільнений днями начальник ДЗНД СБУ Роман Семенченко в розмові з Bihus.Info не спростував свою і Департаменту участь в цій операції.

У самому комплексі операція спецслужби тривала 6 діб, (дивіться відео)

 

Їх ЗНАЙШЛИ! Спецоперація СБУ проти журналістів BIHUS Info: обличчя, імена, наслідки

Спершу представники СБУ під легендою замовлення корпоративу для офісних співробітників двічі у період 15-22 грудня 2023 р. прибували в комплекс, щоб детально оглянути номери, в які 27 грудня 2023 р. заселиться редакція Bihus.Info.

Групу, що оглядала заклад, очолював високий худий чоловік, який назвався “Ігорем”. Він залишив адміністрації комплексу номер телефону, який нині вже відключений. Але навіть за короткий час використання цього тимчасового номеру хтось встиг дати йому тег “Ігор СБУ”.

У цьому чоловікові редакція ідентифікувала Кравченка Ігоря Борисовича, співробітника СБУ. Серед телефонних тегів його постійного номеру також є чимало позначок ДЗНД і “М”, що вказує на управління у складі Департаменту захисту національної державності.

Під час попередньої розвідки Ігор Кравченко і його команда також фіксували розташування камер на території і оглядали різні в’їзди.

Потім 26 грудня під легендою власного корпоративу в комплекс прибули три десятки людей на чолі з уже згаданим Кравченком з ДЗНД. Частина з них привезла великі валізи, в яких вірогідно перебувала необхідна для встановлення техніка. Група, з великими валізами, виїхала з комплексу того ж вечора. Тож її величезні сумки неможливо пояснити потребою відвідати кількагодинний корпоратив. Ця група пересувалась на синьому автомобілі Volkswagen Caddy – такі ж використовує оперативно-технічне забезпечення СБУ.

Решта людей на чолі з Ігорем Кравченком з ДЗНД лишилась ночувати до ранку 27 грудня.

Серед них журналісти упізнали Євгена Олександровича Коноваленка, який регулярно заходить всередину ДЗНД. У 2020 році він подавав декларацію як співробітник СБУ (нині декларація видалена з публічної частини реєстру через війну). У відповідь на запитання редакції, хто наказав йому брати участь в операції стеження за журналістами, Коноваленко змовчав.

Ця жінка, імовірно, на ім’я Юлія, з “корпоративу” Ігоря Кравченка теж постійно з’являється під ДЗНД. Редакція помічала її тут три дні поспіль у січні-лютому 2024 р., а коли поставила їй запитання про незаконне шпигунство, жінка зачинилась у кав’ярні.

А в цьому чоловікові вже глядачі Bihus.Info упізнали Тараса Вікторовича Садовника. І за даними джерел, і за даними його телефонних тегів, Садовник не так давно перевівся з СБУ Хмельниччини в Київ, а саме – в ДЗНД. Садовник на дзвінки не відповів.

27 грудня, окрім Bihus.Info, в комплекс заселилися кілька осіб, також пов’язані з Ігорем Кравченком. Як випливає з камер безпеки комплексу – для ведення зовнішнього спостереження за редакцією.

Після виїзду Bihus.Info з комплексу, ввечері 28 грудня, в більшість номерів, де перебувала редакція, заїхала інша група чоловіків. Кімнати для неї бронював якийсь інший “Ігор”. Телефонний номер, з якого він дзвонив, теж виявився “одноразовим” – він також відключений і лише на 2 цифри відрізнявся від тимчасового телефону Ігоря Кравченка.

У цій групі чоловіків, яка очевидно приїжджала забирати приховану техніку, також був щонайменше один з тих, хто раніше відвідував “корпоратив” з Ігорем Кравченком. Окрім частини кімнат, ця група теж побувала і в сауні.

1 січня 2024 р. в комплекс повернулася ще одна, уже третя, група. Вона заїхала в дві кімнати над сауною. Ці кімнати для третьої групи забронював і оплатив ще 28 грудня “Ігор номер 2”. Він намагався орендувати їх на 28 грудня, але не зміг через бронь сторонніми людьми.

Таким чином, редакція вважає, що приховані камери були незаконно встановлені у сауні та щонайменше 8 кімнатах (будинки “Морква”, “Вишеньки”, “Хата 2”, “Хата3”).

Докази встановлення техніки в різних номерах журналісти зафіксували під час власного розслідування. В будинках, оформлених як стилізовані українськи хатинки, приховані камери встановили у вішаки для одягу. Місце під них вирізане і в вішаках, і в стінах.

У сауні камера найімовірніше була встановлена в антресолі. А в інших номерах представники Bihus.Info пригадали девайси у стелі, схожі на пожежну сигналізацію, яких пізніше при огляді приміщень не виявилось.

У письмовому коментарі Bihus.Info СБУ проігнорувала питання про те, чи отримувались ухвали суду на встановлення прихованої техніки в спальні кімнати. А також про те, як матеріали телефонного прослуховування та відео з прихованих камер у спальнях опинились на сайтах-сміттярках.

Там також зазначили, що проведений ними 17 січня 2024 р. огляд комплексу не виявив ознак встановлення прихованої техніки. Того дня СБУ приїжджала в комплекс, аби вилучити сервер, на якому містяться докази щодо тих, хто встановив приховані камери.

В СБУ також не відповіли чітко на запитання, чи існує якесь чинне кримінальне провадження щодо будь-кого із колишніх або нинішніх членів редакційного колективу. Там згадали лише про якесь КП Нацполу за статтею 307 ККУ, в якому “фігурувала одна з операторів Bihus.Info”. Однак СБУ не зазначила ані свою роль в цьому провадженні, ані дати його відкриття і закриття, ані номеру. Операторці Bihus.Info не повідомлялось про підозру, її не викликали на допити в жодному провадженні за статтею 307, їй також наразі не повідомляли про здійснення щодо неї НСРД, як вимагає стаття 253 КПК. Нагадаємо, деякі з опублікованих раніше телефонних розмов, за даними записаних осіб, відбулися понад рік тому. Опубліковані записи вказують, що прослуховували телефони більше, ніж однієї особи.

Звільнений 31 січня 2024 р. керівник Департаменту захисту національної державності Роман Семенченко в розмові з Bihus.Info на прямі запитання про його і ДЗНД участь у операції щодо редакції цю участь не спростовував і рекомендував звертатись за коментарями до Голови або прес-центру.

Джерело:  Bihus.Info 

 


Думки

Олександр ЛємєновStateWatch:

Про сюжет команди Бігус.інфо.

Перш за все, дуже шкода, що держава використовує ресурси так не за своїм істинним призначенням. Біда та й годі. Повністю на стороні колег по громадському сектору.

По-друге, я відразу вказав на те, що хто організував. СБУ. Згодом розкрив «таємницю», що зайшли в історію через драг-дилера та оператора «бігусів». І потім додав, що поліція та «контора» доповіла наверх, звідкіля і скоординували процес, який направлений на дискредитацію команди потужних журналістів-розслідувачів. Це не самодіяльність, правда ж?

По-третє, «бігуси» ідентифікували виконавців. Це просто шикарно. Просто неймовірно. Але поясню дещо, коли поліція по «двійці» слухала дилера і оператора, то після ідентифікації звісно пішли доповіли ключовій особі в Нацполі, що погоджує подальші дії по резонансним кейсам. Чому про це тиша? Нагадати прізвище я то можу, проте це ж не моя справа. Хто куратор всього екстраординарного в Нацполі?

По-четверте, для заходів НСРД потрібна санкція прокурора. Хто цей прокурор? І також слідчого судді? Хто цей суддя? Треба прізвища, вони також «виконавці» не краще тих, хто встановлював камери.

Моя справа було сказати хто стоїть по окремим кейсам зі «служб» по переслідуванню представників громадянського суспільства. Зокрема, ось за моїм переслідуванням глобально стояло ДБР, а по виконавцям навіть не парився. Це пішаки, кому сказали зробити - вони пішли і зробили. Давайте говорити про «замовників вистави», а не гардеробницю в театрі.

Наостанок. 

Ніхто в Нацполіції зайвий раз не вдихне і не видихне повітря, якщо це зашкодить декому. А там по кожній процедурі суровий контроль, тим більше коли ведеться спостереження по відомим журналістам і залучають «контору» для оперативного супроводу. 

Одна людина. Одна. Що прямо повʼязана з Офісом Президента. І я без звинувачень і претензій, бо не маю на подібне права і прямих доказів. Не мене переслідували таким чином. Не я фіксував розмови між співробітникам органів правопорядку, спецслужби і прокурорів.

Тому цей пост - просте пояснення логічного ланцюжка подій, дуже неправильних і незаконних подій.

***

 ***

Юрій Бутусов, журналіст:

Сьогодні у Авдіївці я побачив та почув кілька шокуючих та незабутніх подій.

В Авдіївці два оператори дронів 110-і механізованої бригади після того, як їх будівля була знищена прямим влучанням авіабомби, дивом вижили, розкопали себе самі з під уламків, повернулись на базу, і відмовились від госпіталізації, «тому що не можна залишити наших». 

Бачив з дрона, як штурмова група росіян сьогодні атакувала будинок, де двоє наших бійців відстрілювались до останнього, будинок згорів, у полон ніхто не здався. «Їх всього два там залишилось, бо людей не вистачає». Росіяни туди зайти не змогли, бо оператори, які місяцями сплять не більше чотирьох годин на добу, розбомбили волонтерськими дронами штурмову групу. 

Потім бачив як з іншої позиції, яку ворог захопив вчора, вели нашого пораненого бійця у полон. «Мабуть, ще хтось з ремонтників». Вчора ворог виклав допит нашого полоненого бійця з ремонтної роти, товариші коментують: «ім сказали, що для захисту Авдіївки зараз потрібен кожен, хто може тримати автомат, і вони пішли, бо треба втримати ці вулиці до дороги, і ці діди пішли, більшість загинули у бою». 

Весь день я бачив як відчайдушно бʼються за Авдіївку наші люди, в яких умовах, як їм буквально усього не вистачає, і вони просять у волонтерів, щоб їм купили зброю та забезпечення, яке не дає держава, бо у держави не вистачає грошей та підготовлених поповнень для захисту Авдіївки, і тому герої платять за цю нестачу своєю кровʼю. 

А увечері я побачив розслідування Бігус.інфо, як інші військовослужбовці, 30 кадрових офіцерів ДЗНД СБУ, здорові, ситі, вгодовані, на хороших машинах, які їм дає держава, на гроші, які їм дає держава, під час війни проводять три дні  у київському готелі, незаконно встановлюючи відеокамери у спальнях дівчат-журналісток.

І я подумав, що ті, хто це зробив, і ті, хто відправив цих підготовлених військовослужбовців СБУ у готель, коли у окопах Авдіївки змушені битись насмерть літні ремонтники, і ті, хто знаходить гроші на незаконне стеження, на зняття номерів, обідів, машини прикриття, камери, а не знаходить на машини, дрони, антени, камери, РЕБ для Авдіївки - справжні безсоромні покидьки та зрадники України.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У перші дні весни в Україні буде сухо та тепло
19:44
Помолилися Степану Бандері та відзвітували - російські вчителі повелися на розіграш
19:15
"Найтупіше, що я коли-небудь чув": Карлсон прокоментував своє гучне інтерв’ю з Путіним
18:04
Про "Майдан-3": як антимайданівці стали "патріотами"
17:37
Солісти Львівської опери не повернулися в Україну з гастролей
17:04
Бюджет України на фортифікацію - на рівні витрат росії на укріплення Бєлгорода
16:07
Два роки війни: у що вірить та на що сподівається Україна
15:06
У Німеччині заарештували терористку Даніелу Клетте із «Фракції Червоної армії», яку фінансував КДБ
14:02
Шлях у нікуди: мільйонні - у війну! - зарплати Апарату Верховної Ради і мізерні зарплати нардепів
12:08
З-під Авдіївки воїнів відвели в чисте поле, а не на підготовані позиції. Це питання треба було розглядати на Ставці - Бутусов

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]