Люди Татарова захоплюють силовий блок української держави?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Ввечері 17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурорку Ірину Венедіктову та призначив виконуючим обов’язки її заступника Олексія Симоненка.

Працюючи в Офісі генпрокурора, Симоненко закривав справи проти «потрібних людей» і відкривав – проти «непотрібних». Прокурор працює у злагодженому тандемі із заступником керівника ОПУ Олегом Татаровим, який курує силовий напрям. А його родина також має зв’язки із колишніми «регіоналами» та може бути пов’язана із кримінальним світом. Зеленський підписав укази про усунення з посади  й голови СБУ Івана Баканова.

Читайте також: Як зам Венедиктової пов'язаний з криміналом? Від банди "Фашиста" до сім'ї прокурора

Заміщати звільнених, будуть такі ж, або ще гірші персонажі. Ось думки активістів та журналістів з цього приводу:

Oleg Petrichenko:

На фото будинок нашого нового (в.о.)  генпрокурора Олексія Симоненка, призначеного Зеленським. А ось де він "заробив" на нього:

- 1998-2006 роки працював в органах прокуратури міста Києва;

- 2006-2010 роки працював в органах прокуратури Київської області;

- 2010-2018 роки служив в СБУ;

- з 2020 року — заступник генпрокурора.

Данило Гетманцев, якби Ваше фіскалізаторство було "щирим", то Ви б публічно засудили призначення на посаду в.о. генпрокурора людину, яка, або має величезні тіньові доходи, з яких не сплачені податки, або ж має величезні корупційні доходи, з яких теж не сплачені податки. Але завдяки таким як Ви, ми живемо в країні, де держава систематично знищує малий і мікробізнес, а чинуша, прокурор чи СБУшник спокійно живуть в палацах і їздять на авто преміум класу, і ніхто ніколи не питає в них, звідки вони взяли на все це гроші, бо головне - це "вчасно обскубувати гусаків". Дякую, дуже дякую. 

А ще у пана Симоненка є дуже "талановита" дружина, яка їздить на Mercedes-Benz S 400 Coupe, який згідно з декларацією вона "купила за 80 тис грн". І у Вас, пане Гетманцев, теж ніколи не буде питань до неї, бо вона ж не ФОП, а дружина прокурора!

Vitaliy Shabunin:

Вітаю Татарова з фактичним призначенням на посаду генпрокурора його аватара Симоненка.

Останній відмазав Татарова від тюрми за корупційний злочин, розслідуваний переможцем конкурсу на керівника САП (Клименком).

Після незаконного рішення Печерського суду саме Симоненко передав справу Татарова від НАБУ до СБУ.

Одразу після передачі справи до СБУ з неї прибрали прокурорів САП (деталі тут https://bit.ly/3PwPPQG).

А вбивство розслідування Симоненко відсвяткував разом з Татаровим на дні народженні останнього https://youtu.be/_AqjASJIy7U.

Думаю, що й замість Баканова президент/Єрмак призначать ще одного Татарівського аватара (наприклад, Малюка).

Oleksii Bratushchak:

Хто зрадник в оточенні Зеленського? 

Коли голосно кричать "тримайте злодія" важливо не вестися на відведення уваги.

От у черговому відосі президент розповів про зрадників в СБУ та прокуратурі. "Тримайте зрадників!", - каже президент. 

Так а хто саме зрадник?

Баканов з Венедиктовою, яким по суті Зеленський закидає присутність зрадників в СБУ та органах прокуратури? 

Чи Татаров та Смірнов, які погоджували Зеленському кадрові призначення в СБУ тих, хто виявився зрадниками, а тепер по бєспрєдєлу посунули Баканова з Венедиктовою?

І якщо подивитися на крок далі. А кого зроблять крайніми за зрадників з числа "слуг"? 

І чи визнає Зеленський хоч колись власну помилку в залученні до вузької та великої Зе-команди тих, хто виявився зрадником?

Агія Загребельська:

Перемога з призначенням керівника САП, схоже, відміняється

Ні, його можливо дійсно через півтора роки митарств таки призначать днями. Сподіваюсь.

Але взамін Зеленський "продемонстрував характер" та призначив в.о. генпрокурора одного з тайтоксичніших прокурорських "кадрів".

Того, хто зливав справу Татарова, а потім відсвяткував це у нього на дні народженні. 

На СБУ іде "кадр" не краще.

А враховуючи те, що керівника НАБУ вже немає та, судячи по тому скільки йшов конкурс на керівника САП, ще довго не буде: обмін більш ніж вигідний для Банкової.

Без призначення керівника САП навряд чи Зеленський такий токсик зміг би “посадити в ці крісла“ найближчим часом. 

Отже, ми продовжуємо на політичному фронті рухатися темпами: крок вперед, два назад. В сумі - поки ідемо в зворотньому напрямку.

Anton Pavlushko:

Бакановщіна

Найтупіше в Баканові та його призначенні було те, що він сам на це пішов. Фактично людина без освіти + ще з мутним російським універом за плечима, жінка з росії, досвід роботи кимось в 95-му кварталі. Друг дитинства Вови - ось його єдина позитивна для Вови риса.

Хто воно? Що воно? Хз. Та з таким бекграундом воно ломанулось керувати спецслужбою. Його б може ніхто і не помітив, але поруч росіяни та війна. Тому помітили і дуже швидко.

Якби в нього були мізки, то він би навіть не пішов на цю посаду... Тут все залежить від людини. От ви б взялись очолити атомну електростанцію? А пароплав? Отож.

А тут приклад ефекту Даннінга-Крюгера. Воно навіть не розуміє, що для таких посад треба мати хоч якісь знання в цій галузі.

Те саме стосується і Зеленського. Але народу хотілось експериментів, та голосували по приколу. Штош.

Yuriy Lukanov:

Усунення з посади Івана Баканова - крок однозначно позитивний. Просто питання в тому, що він там взагалі не мав бути. Ну от просто чоловік взагалі ніколи ніякого відношення до спецслужб не мав. Він не мав жодного політичного досвіду. Як можна було не лише в період війни, а й взагалі, навіть якби в нас панував мир, призначати на посаду особу з таким бекграундом, точніше взагалі без належного бекграунду? 

Що тепер дивуватися, коли стільки зрадників у СБУ! І це ж не 2014 рік, коли СБУ дісталася від агента як його там прізвище було? Призначенця Януковича. У країни вже досвід був. Думаю, що на призначення тих, хто зрадив, впливали люди зі сторони. 

Але це вкладалося в логіку призначень новообраного президента. Він чому стільки дурні наговорив до лютого 2022 року? Бо спічрайтером в нього був співсценарист фільму "Свати". Теж свій чоловік з 95-го кварталу, в якого ні політичного досвіду, ні освіти відповідної не було. Звідси і постійні ляпи в промовах. Це тривало майже до 24.02. На Мюнхенський безпековій конференції Зеленський виголосив сильну промову і виникло припущення, що в нього змінився спічрайтер. Так воно і сталося. Тепер завдяки професіоналізму нових спічрайтерів (там їх, здається, не один) Зеленський на міжнародній арені Черчілем виглядає. 

Поки що на  місце Баканова  нікого не призначили. Але чуйка мені підказує, що призначить когось від Єрмака-Татарова. 

Відносно Венедиктової. Вона була віддана Зеленському тілом і душею, але завдання його не виконала - Порошенка по беспредєлу не посадила. Чи це взагалі можливо - дуже сумніваюся. Коли війна почалася активність в цьому напрямку дещо затихла. Можливо, Зеленський хоче далі продовжувати боротися з Порошенком. Тому виконуючим обов'язки генпрокурора призначив  чоловіка, який відмазував Татарова від кримінальної справи. Припускаю, що він буде виконуючим обов'язки ще довго. 

Позитив у тому, що Зеленський оголосив: конкурс на призначення керівника САП буде фіналізовано. Тут подяка американській сенаторці Спартс - за всього скептичного мого ставлення до неї, але організований скандал від неї щодо САП таки зіграв свою позитивну роль. Шкода лише, що для того, аби інституції працювали природнім чином, а не корупціонувалися - треба оголошувати скандали. 

Що ми маємо в підсумку? На одну посаду призначено зашквареного персонажа. На другу - побачимо. Але якщо одне призначення таке токсичне, то чому інше має бути інакше? Отож, одне позитивне рішення збалансовується одним негативним і очікуванням (принаймні моїм) ще одного токсичного призначення. 

Олександр Лємєнов:

Відсторонення Венедіктової і Баканова пов’язані між собою. Не сумніваюсь, що їх звільнять. Сподіваюсь, у законний спосіб. Бо наразі це виглядає політичним волюнтаризмом.

Чому так сталось? Вірогідно, Ірина Валентинівна відмовилась підписувати підозру Івану Геннадійовичу. Все дуже серйозно. Загрались. 

Але зміна Венедіктової на Симоненка, як і Баканова на Малюка – це не про інституційне покращення. Можемо говорити про підсилення заступника Єрмака - Олега Татарова. Тому об’єктивна реальність не дає нам радіти відстороненню вищезгаданих осіб. 

Підсумовуючи українською народною мудрістю, хрін редьки не солодше. Не дякуйте… 

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]