Новий законопроєкт, по російським методичкам, загрожує свободі журналістської діяльності в Україні
У Верховній Раді вдруге за місяць намагаються провести законопроєкт №10242, який, на думку медіаспільноти, може суттєво обмежити свободу слова та журналістські розслідування в Україні.
Згідно з проєктом закону, за передачу інформації з державних реєстрів, зокрема даних про перетин кордону посадовцями, джерелам журналістів загрожуватиме до 8 років позбавлення волі. Крім того, самі журналісти можуть стати об'єктами офіційного стеження та прослуховування як "співучасники злочину".
Показовим є факт, що в Державному бюро розслідувань працівники кожні півроку проходять перевірку на поліграфі, де одним з ключових питань є спілкування з представниками медіа та громадськими активістами. При цьому питання про контакти з представниками бізнесу відсутні, - зазначає у своєму дописі у Фейсбук відома журналістка-розслідувачка Анна Бабінець.
Попередня спроба ухвалення цього законопроєкту не вдалася через активний спротив медіаспільноти та громадських активістів. Тепер документ подано повторно з косметичними правками, які, за оцінками експертів, не змінюють його суті.
Представники медіа вважають, що такі законодавчі ініціативи спрямовані не стільки на боротьбу з порушниками, скільки на обмеження можливостей їх викриття. Медіаспільнота також пов'язує посилення тиску на журналістів з можливою підготовкою до майбутніх виборів.
Журналістські організації закликають до поширення інформації про загрози, які несе цей законопроєкт для свободи слова в Україні, та виступають проти його ухвалення.
Ініціаторами цього законопроєкту, очікувано виявились проросійські сили у ВР та "слуги народу", а саме: Мамка Григорій Миколайович (IX скликання), Захарченко Володимир Васильович (IX скликання), Неклюдов Владлен Михайлович (IX скликання), Бужанський Максим Аркадійович (IX скликання), Павлюк Максим Васильович (IX скликання), Медяник В'ячеслав Анатолійович (IX скликання), Іонушас Сергій Костянтинович (IX скликання), Яцик Юлія Григорівна (IX скликання), Арешонков Володимир Юрійович (IX скликання), Мамоян Суто Чолоєвич (IX скликання)
Читайте також:
- Зеленський готується узурпувати владу та "сажати" журналістів
- Посли G7 - українській владі: Свобода преси є важливою для просування України на шляху до НАТО
- Закон про кримінальне покарання журналістів за оприлюднення даних про татарових провалили. Чим він небезпечний та хто його просуває.
- Журналісти та правозахисники закликають Верховну Раду не ухвалювати законопроєкт №10242
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу в Україні трохи більше снігу та морозу
- 19:10
- Якщо не берете Україну в НАТО, то дайте ядерну зброю - Зеленський
- 19:06
- Ігор Луценко - про провалену мобілізацію та державний ідіотизм
- 18:23
- Казахстан опублікував попередній звіт про катастрофу літака AZAL біля Актау (ФОТО)
- 17:46
- Єгор Фірсов: Нам потрібен широкий план реабілітації військових
- 16:17
- Єврокомісія виділяє 310 млн євро для енергетичного порятунку Молдови; Придністров’ю теж припаде, але за певних умов
- 15:02
- El Pais: понад 100 українських організацій у сфері культури та ЗМІ залишилися без підтримки після заморожування програм USAID
- 14:16
- Православна громада міста Заставна перейшла до ПЦУ
- 14:07
- Кредит готівкою чи кредитна картка: що краще обрати для великих покупок?
- 13:37
- Туреччина та Сирія готують підписання оборонного договору, Кремль істерить
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.