Новий законопроєкт, по російським методичкам, загрожує свободі журналістської діяльності в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

У Верховній Раді вдруге за місяць намагаються провести законопроєкт №10242, який, на думку медіаспільноти, може суттєво обмежити свободу слова та журналістські розслідування в Україні.

Згідно з проєктом закону, за передачу інформації з державних реєстрів, зокрема даних про перетин кордону посадовцями, джерелам журналістів загрожуватиме до 8 років позбавлення волі. Крім того, самі журналісти можуть стати об'єктами офіційного стеження та прослуховування як "співучасники злочину".

Показовим є факт, що в Державному бюро розслідувань працівники кожні півроку проходять перевірку на поліграфі, де одним з ключових питань є спілкування з представниками медіа та громадськими активістами. При цьому питання про контакти з представниками бізнесу відсутні, - зазначає у своєму дописі у Фейсбук відома журналістка-розслідувачка Анна Бабінець.

Попередня спроба ухвалення цього законопроєкту не вдалася через активний спротив медіаспільноти та громадських активістів. Тепер документ подано повторно з косметичними правками, які, за оцінками експертів, не змінюють його суті.

Представники медіа вважають, що такі законодавчі ініціативи спрямовані не стільки на боротьбу з порушниками, скільки на обмеження можливостей їх викриття. Медіаспільнота також пов'язує посилення тиску на журналістів з можливою підготовкою до майбутніх виборів.

Читайте також: Рада вимушено провалила законопроєкт №10242 про тиск на журналістів. Але 213 ворогів незалежних ЗМІ - переважно це "слуги народу" - за нього все ж таки проголосували

Журналістські організації закликають до поширення інформації про загрози, які несе цей законопроєкт для свободи слова в Україні, та виступають проти його ухвалення.

Ініціаторами цього законопроєкту, очікувано виявились  проросійські сили у ВР та "слуги народу", а саме: Мамка Григорій Миколайович (IX скликання), Захарченко Володимир Васильович (IX скликання), Неклюдов Владлен Михайлович (IX скликання), Бужанський Максим Аркадійович (IX скликання), Павлюк Максим Васильович (IX скликання), Медяник В'ячеслав Анатолійович (IX скликання), Іонушас Сергій Костянтинович (IX скликання), Яцик Юлія Григорівна (IX скликання), Арешонков Володимир Юрійович (IX скликання), Мамоян Суто Чолоєвич (IX скликання)

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]