Погляд із супутника на битву за острів Зміїний

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Острів Зміїний у Чорному морі вже понад 2 місяці – під тимчасовою російською окупацією, починаючи з атаки РФ у перші дні повномасштабної війни і легендарною відмовою захисників острова здатися, в результаті чого у боротьбі з російськими окупантами в українців з’явилося всесвітньо відоме гасло.

З того часу в Оперативному командуванні «Південь» вже двічі повідомляли про успішні атаки Збройних сил України по техніці армії РФ. 26 квітня заявили про влучання в пункт управління та знищення зенітно-ракетного комплексу «Стріла-10». 30 квітня стало відомо про другу успішну атаку ЗСУ, в результаті якої розбили 3 російські зенітно-ракетні комплекси, а також машину зв’язку – серверну із телекомунікаційним обладнанням.

Чим цей острів цікавий загарбникам? Чому вони продовжують дислокувати свою техніку на Зміїному? І як саме вони можуть стратегічно його використовувати? Журналісти «Схем» (Радіо Свобода) розбиралися за допомогою експертів.

Перші ознаки використання острова Зміїний російськими військовими супутник Planet зафіксував 14 березня. На знімку видно, що на острів прилетів військовий гелікоптер Мі-8. За словами капітана 1-го рангу запасу ВМС ЗСУ та експерта «Центру оборонних стратегій» Андрія Риженка, він міг прибути для транспортування розвідувального складу РФ або для вилучення техніки та документації, яку залишили українські військові та прикордонники.

Гелікоптер на острові Зміїний, 14 березня 2022 року

Гелікоптер на острові Зміїний, 14 березня 2022 року

«Гелікоптер міг прибути з розвідниками також для того, щоб встановити своє обладнання», – пояснив Риженко.

З середини березня біля острова супутник регулярно фіксував великі військові кораблі. Неподалік був помічений і крейсер «Москва». Втім, за словами капітана, користі від Зміїного для військових суден майже не було, бо все необхідне обладнання вони мають з собою.

Крейсер «Москва» неподалік острова Зміїний, 2 квітня 2022 року

Крейсер «Москва» неподалік острова Зміїний, 2 квітня 2022 року

Вже після того, як крейсер « Москва» був успішно уражений українськими ракетами і затонув, біля острова почали з’являтись тільки невеликі і швидкі судна. Андрій Риженко припускає, що це – патрульні катери РФ типу «Раптор». На його думку, перехід на «Раптори» може означати, що російські військові побоюються чергового влучання українськими ракетами: по малих і маневрених катерах – це складніше зробити.

Патрульні катери РФ біля острова Зміїний, 28 квітня 2022 року

Патрульні катери РФ біля острова Зміїний, 28 квітня 2022 року

Малі човни також можуть здійснювати патрулювання та переправляти до острова особовий склад для, зокрема, виконання задач з управління системами протиповітряної оборони на Зміїному та проведенню розвідки за допомогою радіолокаційного обладнання.

«Якщо на острові поставити російську зенітно-ракетну систему С-400, то вона зможе відстежувати перельоти повітряних суден навіть над Бухарестом, але зараз ми цього не бачимо. Можливо, це пов’язано з тим, що наші військові дали зрозуміти, що острів може бути уражений і великі системи ППО стають легкими цілями. Але я думаю, поки острів під їх контролем, вони встановлять там засоби радіорозвідки і будуть зчитувати інформацію», – каже Андрій Риженко.

Супутник фіксує також переміщення техніки, яка розташована на острові, переважно це вантажівки, які можуть перевозити радіолокаційну техніку та ППО.

Переміщення російської техніки по острову Зміїний, 25, 26 та 28 квітня 2022 року

Переміщення російської техніки по острову Зміїний, 25, 26 та 28 квітня 2022 року

У квітні в оперативному командуванні «Південь» Збройних сил України вже двічі звітували про ураження протиповітряних систем, які розташовані на окупованому острові під контролем РФ. Після нанесення чергового удару ЗСУ 1 травня в ОК «Південь» повідомили, що десантними швидкісними катерами типу «Раптор» намагаються евакуювати та поповнити особовим складом свої підрозділи, що лишаються на Зміїному.

Кирило Овсяний, опубліковано у виданні  Радіо Свобода

«Copyright © 2018 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]