Повені в Центральній Європі: 16 людей загинули, в Польщі оголосили надзвичайний стан

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото Getty Images

 Число загиблих внаслідок повеней, що обрушилися на Центральну Європу минулими вихідними, досягло 16 людей і продовжує зростати. У понеділок нові жертви були зареєстровані у Чехії, Польщі та Австрії; на сході Румунії під воду пішли цілі села.

Стихійні лиха спричинені штормом «Борис», що обрушив на Центральну та Східну Європу сильні зливи, зазначає BBC.

Мер польського міста Ниса, розташованого на південному заході країни, Кордіан Колбярц закликав місцевих жителів перебиратися на височини, рятуючись від можливого прориву греблі та скидання води до міста з озера.

Наслідки паводку у місті Лендек-Здруй на півдні Польщі / Mateusz SLODKOWSKI / AFP

Наслідки паводку у місті Лендек-Здруй на півдні Польщі / Mateusz SLODKOWSKI / AFP

«Будь ласка, евакуюйте свої речі, себе, своїх близьких. Варто негайно піднятися на верхній поверх будівлі, тому що висота хвилі може досягати кількох метрів. Це означає, що все місто буде затоплено», - написав мер.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що на допомогу постраждалим від повені буде виділено мільярд злотих (близько 260 млн. доларів США), додавши, що Польща подасть заявку на отримання допомоги від ЄС. Уряд Туска оголосив надзвичайний стан.

Reuters

Фото: Reuters

По всій країні евакуйовано тисячі людей. У багатьох місцях розмито та затоплено дороги, зупинено рух поїздів.

У Словаччині Дунай, що розлився, затопив старе місто Братислави. За даними місцевих ЗМІ, рівень води піднявся на 9 метрів і підніматиметься далі.

Угорщина, що лежить нижче за течією Дунаю, готується до піку повені найближчими днями. Затоплення загрожує територіям протягом 500 км. вздовж Дунаю. Річка піднімається приблизно на метр кожні 24 години.

Мерія Будапешта підготувала мільйон мішків із піском для захисту від повеней.

Деякі трамвайні лінії у місті припинять роботу, дороги вздовж річки буде закрито з вечора понеділка. Також скасовано рух поїздів між Будапештом та Віднем.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив у X (колишній твіттер), що відклав усі міжнародні візити «через екстремальні погодні умови і повені в Угорщині».

Найбільша кількість опадів випала у Чехії. У північно-східному місті Єсеник з ранку четверга випало 473 мм опадів, що вп'ятеро перевищує середньомісячну норму.

В австрійському місті Санкт-Пельтен за чотири дні випало більше опадів, ніж за всю дощову осінь 1950 року.

В Австрії на допомогу постраждалим регіонам відправлено солдатів. Міністерство клімату Австрії повідомило, що на відновлення буде виділено 300 млн. євро.

На сході Румунії під водою опинилися цілі села та міста.

«Якби ви були тут, ви б одразу заплакали, бо люди перебувають у розпачі, все їхнє життя пройшло у праці, є люди, у яких з майна залишився лише одяг, який на них», — сказав журналістам мер комуни Слобозія-Коначі Еміль Драгомир.

Джерело: BBC


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер сніжитиме на заході та півночі України, дощ на сході та півдні
19:55
Квитки на міжнародні потяги за 500 євро: посадовцям УЗ після обшуків вручили 10 підозр
18:03
Суддя Верховного Суду Стеценко має паспорт рф (ДОКУМЕНТ)
17:56
Зеленський гідно відреагував на дзвінок агента ФСБ Орбана його шефу путіну: Сподіваємось, хоча б Асаду не телефонуватиме
16:50
Кібершахрайство та рекет: в Україні викрили організаторів «договірних» спортивних матчів
14:50
Побори з провідників та безквиткові перевезення: деталі обшуків на «Укрзалізниці»
12:10
Ворог просунувся в Кураховому, біля Торецька та низки сіл
11:04
На Сумщині евакуюють жителів понад 190 населених пунктів
10:02
Бутусов: У нас стратегічного планування війни фактично немає. Поразка рф в Сирії показала, що Україна має розробити довготривалу стратегію війни
08:00
ЗСУ атакували ракетами Таганрог, безпілотниками - Брянськ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]