Про День Незалежності

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Парад — обов’язковий, так. Конче. Нема армії без парадів, а для армії, котра воює, він важливий подвійно, морально й символічно.  (Варт нагадати, що військові паради на День незалежности в нас перестав проводити Янукович - у 2010-2013 рр. їх не було, і якщо комусь сильно пече продовжити справу роззброєння й здачі України Кремлю, то маршрут відомий - чемодан, вокзал, Ростов).

Всенародна хвилина мовчання й молебень за полеглих — так само обов’язкові.

День Незалежности, що відзначається ПІД ЧАС ВІЙНИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, має стати — Днем Національної Єдности: не лубково-совкової («народ-і-партія-єдіни»), а дійсно екзистенційної, шевченківської — «і мертвих, і живих, і ненарожденних». Тільки тоді це буде — День Сили.

Тож, будь ласка, — без поплавщини, без кічу і, головне, — без фальшу.

І ще: дуже хочеться, щоб цього дня країна вклонилася всім матерям, які віддали на олтар нашої незалежности найдорожче, що мали, — своїх дітей. Це важливо з багатьох причин.

Важливо і як чіткий (давно потрібний!) меседж від влади, ЗА ЩО МИ ВОЮЄМ — за незалежність, так... і, може, ще важливіше — як символічне всім нам, від наших матерів, благословення — на перемогу (це теж екзистенційна штука, і теж вимагає — щирости й такту).

Одне слово, це великий день, і великий шанс для країни згуртуватися й зміцніти. І дуже хочеться сподіватись, що організатори його не змарнують.

Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]