Росія вдарила ракетами по території Польщі, вбито двоє мирних громадян

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Вчора під час ракетного удару російських окупантів по Українським містам у польському селі Пшеводув Грубешівського повіту Люблінського воєводства, неподалік від українського кордону, внаслідок вибуху  загинули двоє людей. Як виявилось пізніше, це сталось внаслідок удару ракети (деякі ЗМІ писали про дві) удар прийшовся  у зерносушарку близько 15:40 за місцевим часом.

Міністерство закордонних справ Польщі ближче до ночі заявило, що викликає посла Росії через падіння «ракети російського виробництва» на польській території 15 листопада, зазначає Радіо Свобода.

«15 листопада 2022 року з боку збройних формувань Російської Федерації тривав черговий багатогодинний масований обстріл всієї території України та її критичної інфраструктури. О 15:40 у селі Пшеводув Грубешівського повіту Люблінського воєводства впала ракета російського виробництва, внаслідок чого загинули двоє громадян Польщі. У зв’язку з цією подією міністр закордонних справ Збігнєв Рау викликав посла Російської Федерації в МЗС і зажадав негайних детальних пояснень», – йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті МЗС Польщі.

Варшава запросила міжнародних експертів для встановлення причин вибухів російської ракети на своїй території.

У Польщі, можливо, впала російська крилата ракета Х-101

Уламки, знайдені в населеному пункті, - це частини російської крилатої ракети X-101, написав у твіттері журналіст видання Polsat News в Україні Матеуш Лаховські. До висновку про російське походження ракети, що впала, дійшли військовий експерт і джерело в Міноборони України, які на прохання Лаховські вивчили фотографії уламків. Про те, що в Польщі могла впасти ракета X-101, писав і проросійський телеграм-канал "Рибарь". Ракети X-101 використовували  для нанесення масованого ракетного удару по Україні у вівторок. 

Про це під час брифінгу для ЗМІ заявив в середу глава уряду Польщі Матеуш Моравецький, передає Укрінформ.

“Ми працюємо над з’ясуванням усіх причин, які мали місце, і всього, що сталося під час цієї події, разом з міжнародними експертами, яких ми запросили до нашого кола експертів, які вже декілька годин працюють в цьому місці”, - заявив Моравецький.

Раніше в Міністерстві оборони Росії заперечили свою причетність до вибуху в Польщі і заявили, що повідомлення про це є «навмисною провокацією з метою ескалації ситуації».

У Польщі 15 листопада скликали екстрене засідання Бюро з національної безпеки. За його підсумками речник польського уряду Пьотр Мюллер повідомив, що Польща привела частину своїх військ у стан підвищеної готовності.

Агентство Reuters із посиланням на дипломатів повідомило, що посли НАТО 16 листопада проведуть зустріч на прохання Польщі на основі статті 4-ої Північноатлантичного договору.

 Президент США Джо Байден скликав 16 листопада екстрену зустріч зі світовими лідерами, які зібралися на саміт голів G20 в Індонезії, після того, як двоє людей загинули в Польщі внаслідок вибухів. 

Польща – країна НАТО. 4-та стаття передбачає консультації у разі загрози безпеці однієї з країн Альянсу. Таким чином, наразі не йдеться про іншу – 5-ту – статтю, в якій мовиться про колективну оборону в разі нападу на одну з країн НАТО.

«Аргумент»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]