Швейцарія запустить програму навчання для українок, яка допоможе у відроджуванні зруйнованої країни

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Бернська «Вища школа прикладних наук» (Berner Fachhochschule BFH) із лютого 2023 року запустить програму постдипломної освіти CAS Rebuild Ukraine / Wiederaufbau Ukraine («Відбудуй Україну»).

Програма орієнтована насамперед на українок, які опинилися в Швейцарії, і мають інженерно-будівельні спеціальності. Передбачено створення 30 навчальних місць. Заняття відбуватимуться у містах Біль, Люцерн, Цюріх та Рапперсвіль, повідомляє видання SWI swissinfo.ch..

Внаслідок російської агресії в Україні вже зруйновано або пошкоджено тисячі житлових будинків та об'єктів інфраструктури. На меті Конфедерації – надати можливість українкам навчитися відновлювати свої розбомблені росіянами міста. За основу візьмуть новітні будівельні стандарти, з урахуванням найпередовіших тенденцій у галузі капітального будівництва. «Ми хочемо дати їм до рук методи, які могли б допомогти оцінювати масштаби і намічати перші кроки післявоєнної реконструкції України», – розповів швейцарському радіо SRF професор та викладач Бернської Вищої школи прикладних наук Томас Ронер (Thomas Rohner).

За підсумками (пере)навчання учасники програми CAS Rebuild Ukraine / Wiederaufbau Ukraine зможуть краще розпізнавати та реєструвати пошкодження будівель, а також планувати відновлення водо- та електропостачання об'єктів житлового фонду.

Одна з учасниць програми – Наталія Терехова. Вона приїхала з Києва до Швейцарії у березні 2022 року і натепер мешкає у місті Тун, на схід від Берна, з чотирма дітьми, включно зі своїми племінницею та племінником. «Опісля закінчення війни я хочу допомогти відновити свою країну», – каже 38-річна Наталія Терехова. В Україні вона керувала власною консалтинговою фірмою зі спеціалізацією на будівельному секторі.

Чотиримісячне навчання у «Вищій школі прикладних наук» коштуватиме 6500 швейцарських франків, що еквівалентно 7000 доларів. Фінансування планується за рахунок спонсорської допомоги. Півтора десятки фондів, компаній та приватних осіб вже пообіцяли зробити внески на користь цієї освітньої програми. Томас Ронер хоче, аби за допомогою посольства України у Берні та Державного секретаріату у справах міграції (SEM, підрозділ Мін'юсту) про цю ініціативу дізналося якнайбільше представників української діаспори у Конфедерації.

«У Швейцарії приблизно тисяча біженок-українок мають вихідні дані, що дозволяють взяти участь у цій освітній програмі, – уточнює в інтерв'ю радіо SRF Томас Ронер. – Ми не хочемо вказувати їм щодо того, як треба розбудовувати країну. Конкретні теми та питання, які можна було б докладніше вивчити в межах цієї програми, мають виходити від самих українок. Але ми можемо надати їм новітні методи». 

Ідея такої освітньої програми виникла в професора після нападу Росії на Україну, ще в лютому 2022 року. Взявши участь у конференції з відновлення України, що пройшла в Лугано улітку, він створив необхідну мережу контактів. Саме в Лугано Томас Ронер і познайомився з Наталією Тереховою. Для неї відновлення України — це найактуальніше і найжиттєвіше питання, особливо з урахуванням майбутніх перспектив для її дітей. «Я хочу дати своїм дітям гарне майбутнє в Україні», – резюмує Наталія Терехова.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні сухо, заморозки в Карпатах і на Київщині
19:01
"Укренерго" обмежило поставки електроенергії для бізнесу по всій Україні з 18:00, на черзі населення
18:05
Сатира для бидла: про "естрадний гумор" в нашій спливаючій кров’ю країні
17:48
Посли ЄС схвалили надання Україні прибутків від заблокованих активів рф
16:07
Зерновий барон Олег Кіпер: як один чиновник взяв під ручний контроль 85% агроекспорту України і казково багатіє під час війни
15:32
Рада затвердила добровільну мобілізацію ув'язнених і визначила, кому не можна
14:10
Великдень та Різдво улюблені свята українців, День перемоги важливий для 11% (ОПИТУВАННЯ)
14:08
Топ-5 советов по подготовке к экзамену IELTS
12:03
Віросповідання не є законною підставою для неявки до РТЦК – суд
11:07
«Світ проспав відродження нацизму 24 лютого 2022 року»: звернення Президента України в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]