Сьогодні День матері - свято про повагу й шану

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Вже традиційно, у другу неділю травня відзначається свято — День матері, який відзначають у другу неділю травня.

Це свято виникло у США. Цікаво, що спочатку його хотіли відзначати як день єдності матерів у боротьбі за мир. Однак таке формулювання не знайшло відгуку в людей. 1907 року американка Анна Джарвіс із Філадельфії у пам’ять про свою маму ініціювала вшанування матерів. Деякі штати почали святкувати цей день, а через сім років друга неділя травня стала національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День матері почали відзначати і в Європі.

Нині це свято відзначається у 85 країнах світу. Україна долучилася до його святкування у 1928 році завдяки Союзові українок Канади. Наступного року свято відзначалося у Львові, а згодом організації “Просвіта”, “Рідна школа”, “Пласт”, “Сокіл” організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Однак зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято заборонили. Лише з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, День матері повернувся в Україну. 

І сьогодні матері в Україні фактично творять історію щодня, кожна на своєму фронті. На початок 2024 року в лавах ЗСУ налічувалося понад 45 тисяч військовослужбовиць. Серед них, зокрема, і мами.

Читайте також: До Дня матері. Мама в ЗСУ – як проживати розлуку з дитиною та тримати зв’язок

День матері важливо святкувати саме зараз, бо це свято про повагу й шану, про те, що досвід жінок варто робити видимим, усіляко висвітлювати, заохочувати й підтримувати, зазначає Вікторія Кобиляцька, головна редакторка сайту кампанії проти сексизму в медіа й політиці “Повага”. Бо так пишеться нова жіноча історія, яка складається із історій мільйонів українських мам. Жінок, які подарували життя своїм дітям, а зараз роблять усе для того, щоб це життя зберегти. Кожна на своєму місці. І в той спосіб, який для неї прийнятний. Вони шукають і знаходять сили, щоб пережити і прожити цю війну. Прожити самій і допомогти це зробити своїм дітям. 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]