Ти їх у двері, а вони у вікна. Співробітник СБУ, який замінив на посаді Артема Шила виявився таким же раптово розбагатівшим

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Мати топпосадовця СБУ Анатолія Лойфа, який очолює підрозділ, що займається економічними питаннями, володіє елітною нерухомістю у столиці та передмісті на загальну суму понад 16 млн грн. Сама вона мешкає у Закарпатті та працює викладачкою мов у коледжі.

Про це йдеться у новому розслідуванні «Слідства.Інфо». 

Анатолій Лойф — це співробітник СБУ, який замінив на посаді Артема Шила, ексочільника так званого бізнес-підрозділу спецслужби. Згадок про Анатолія Лойфа у мережі майже немає, декларація посадовця закрита, отже побачити, яким майном володіє та користується СБівець, українці не можуть.

«Слідство.Інфо» дослідило статки родини Лойфа та виявило, що сам він не має жодного зареєстрованого на себе майна. Однак увагу привертає майно його матері Ганни, яка працює викладачкою французької та латинської мов у невеликому місті Берегове, що на Закарпатті.

Під час повномасштабного вторгнення, у червні 2023-го, мати посадовця придбала дві земельні ділянки у котеджному містечку Рославичі, що знаходиться у менш ніж 30 хвилинах їзди від Києва.

Нині на земельних ділянках у її власності стоїть майже добудований котедж.

До речі, у тому ж будинку володіє квартирою дружина генерала СБУ Іллі Вітюка, про якого нещодавно розповідало «Слідство.Інфо».

На сайті з продажу нерухомості зазначено, що у березні 2020-го середня ціна за квадратний метр без ремонту складала 2400 доларів. Тобто ринкова вартість цієї нерухомості на момент купівлі була близько 370 тисяч доларів, або майже 10,4 млн грн.

Цю квартиру відобразив Григорій Лойф, батько посадовця, у декларації за 2020 рік. Чоловік раніше працював на Закарпатській митниці. У документі він вказує, що квартира обійшлася Ганні Лойф всього за 3,9 млн грн. Тобто ціна, вказана у декларації, виглядає, як у 2,5 рази менша за ринкову.

Анатолій Лойф та його матір на дзвінки журналістів «Слідства.Інфо» не відповіли.

У відповіді на запит щодо майна матері посадовця у СБУ стверджують, що мати Лойфа придбала лише землю під котеджем, натомість будівництво будинку профінансувала третя особа (ФОП) «для подальшого продажу та розподілу прибутку».

Щодо квартири у столичному ЖК преміумкласу, в СБУ зазначають, що ціна у 3,9 млн була ринковою на момент купівлі. А мати посадовця змогла придбати квартиру за рахунок продажу попередньої нерухомості, своїх заробітків та «власних багаторічних заощаджень».

Водночас, батько Анатолія Лойфа — Григорій, не декларував жодних заощаджень своїх або дружини у 2019 році

Проте у декларації за 2020 рік зазначено, що Ганна Лойф як ФОП заробила понад 1 мільйон гривень. Справді, журналісти знайшли, що такий ФОП існує і надає освітні послуги. Щоправда, у відкритих джерелах немає інформації про репетиторку Ганну Лойф та її послуги. «Я взагалі уяви не маю, я не знаю про ФОП», — сказала «Слідству.Інфо» директорка Берегівського медичного Коледжу Мар’яна Гаал.

Нагадаємо, раніше «Слідство.Інфо» виявило, що дружина очільника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка заробила як ФОП 13,4 мільйонів гривень. Того ж року, коли жінка задекларувала такий заробіток, вона придбала квартиру у новобудові преміум-класу на столичному Печерську. Журналістам не вдалося знайти даних про те, як замовити юридичні послуги Юлії Вітюк. Сама вона відмовилася від коментарів. 

Джерело:  «Слідство.Інфо». 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]