У Балтійському морі знову пошкоджено підводний оптоволоконний кабель і знову поряд були кораблі повʼязані з РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

У Балтійському морі в неділю 26 січня, ймовірно, в результаті зовнішнього впливу, був пошкоджений підводний оптоволоконний кабель між Латвією і Швецією, .

Служба державної безпеки Швеції (СЕПО) проводить попереднє розслідування для з’ясування обставин пошкодження кабелю зв’язку, який пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі. Наразі кваліфікація злочину – диверсія. У рамках попереднього розслідування вжито низку заходів, у тому числі затримано судно, яке підозрюється у скоєнні диверсії.

Поліція безпеки проводить попереднє розслідування, тому що це може бути серйозний злочин, який принаймні частково може бути спрямований проти шведських інтересів. Досудове розслідування проводиться під керівництвом прокурорів. 

Як зазначає видання Aftonbladet, йдеться про оптоволоконний кабель, який проходить між Латвією та  шведським островом ГотландКорабель, підозрюваний у здійсненні диверсії, був арештований за рішенням шведської прокуратури.

Дані з сайту відстеження суден Vesselfinder показують, як за вантажним судном Vezhen під прапором Мальти слідує корабель берегової охорони Швеції KBV 033 у водах Швеції. Судно вийшло з російського порту Усть-Луга в п'ятницю. Поки що не підтверджено, що саме цей корабель затримано.

Корабель Vezhen пройшов Готланд у неділю та був за межами Карлскруни у неділю ввечері.  Фото: Vesselfinder

Військово-морські сили Латвії раніше досліджували корабель «Michalis San» під прапором Мальти, але не виявили жодної підозрілої активності на борту, а якір корабля не був пошкоджений. Судно «Псков» під прапором Барбадосу також перебувало в цьому районі, коли стався обрив кабелю. Зараз його супроводжують три кораблі НАТО з Фінляндії та Естонії.

Раніше влада Фінляндії затримала судно, підозрюване в причетності до обриву кабелю Estlink 2 у Балтійському морі 25 грудня 2024 року. Фінська берегова охорона наклала арешт на танкер Eagle S, який ходить під прапором Островів Кука. У Гельсінкі підозрюють, що судно пошкодило своїм якорем кабель між Фінляндією та Естонією.

17 листопада було пошкоджено підводний кабель зв'язку, що пролягає між Литвою і Швецією. Наступного дня з ладу вийшов кабель, що з'єднує Фінляндію і Німеччину. У фінській компанії Cinia, що займається безпекою критичної інфраструктури, припустили, що кабель було обірвано якорем або донним тралом.

Розвідслужби США і ЄС дійшли висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі, які траплялися останніми місяцями, найімовірніше, були випадковістю, а не результатом диверсій із боку Росії, повідомила 19 січня газета The Washington Post із посиланням на джерела, але останній інцидент ламає цю теорію.

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]