Україна перейшла на зимовий час - годинники перевели на одну годину назад

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

О 4-й ранку в ніч проти 27 жовтня Україна перейшла на зимовий час: стрілки годинника перевели на одну годину назад. 

Сучасні годинники, смартфони, ноутбуки та інші пристрої змінюють час автоматично, однак механічні годинники потрібно буде перевести вручну.

З 27 жовтня 2024 року, в Україні буде UTC +2 / Eastern European Time (EET), тобто плюс дві години до часу за Гринвічем.

UTC — це нащадок часу за Гринвічем (GMT), й іноді також помилково називається GMT. Нову назву (UTC) запроваджено, щоб позбутись назви певного місця на Землі в міжнародних стандартах. UTC базується на атомному відліку часу, однак синхронізується з сонячним часом (див. високосна секунда).

Часові пояси навколо земної кулі описуються як додатне або від'ємне зміщення від UTC. Однак, UTC не змінюється взимку або влітку. Тому там, де переходять на літній час, зсув відносно UTC змінюється. Київський час більший від UTC на 2 години взимку та на 3 — улітку.

Перехід на літній і зимовий час регламентується постановою Кабінету міністрів, ухваленою в 1996 році. На сьогодні майже 60 країн у всьому світі щороку переводять годинники на годину вперед і назад. Більшість із них — у Європі. А в деяких країнах, наприклад у США, Канаді, Мексиці та Австралії, годинники переводять не на всій території.

 ***

16 липня 2024 року Верховна Рада скасувала перехід на літній і зимовий час, але ухвалений закон  чекає підпису президента, нинішнє переведення годинника мало б стати останнім. Джерела натякауть, що президент не буде підписувати закон, бо він принесе чималі збитки воюючій державі.

17 липня громадська організація «Академія наук вищої школи» закликала Зеленського ветувати закон про скасування переведення годинників. Прохання пояснювали тим, що перехід на зимовий час означатиме, що наприкінці червня в Києві розвиднюватиметься вже о 03:00, а натомість сутінки настиупатимуть о 20:00. На думку експертів, це відчутно збільшить витрати установ, підприємств і домогосподарств на електричне освітлення у вечірні години навесні, влітку та восени.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]