Як судді Татарова судять українських офіцерів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Світлана Шапутько — суддя Печерського райсуду столиці. Саме вона слухає справу проти генерала Юрія Галушкіна, а 24 січня винесла рішення про відправлення Галушкіна під варту на 60 діб без права на внесення застави.

Суддя відома тим, що відмовила у відводі своєї колеги — іншої судді Печерського суду, — коли та розглядала арешт активіста Романа Ратушного. Крім того, Шапутько закрила провадження щодо адмінправопорушення ексзаступника Андрія Єрмака Ростислава Шурми.  А 2018-го — захистила дисертацію під керівництвом заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Читайте також:  Анатомія "татаровщини". Як "сірий кардинал" Єрмака будує мережу відданик "татарчат"

Світлана Шапутько працює суддею Печерського районного суду Києва з 7 квітня 2015 року. Як з’ясувало Hromadske, у 2018 році Шапутько захистила дисертацію під керівництвом одіозного заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Нагадаємо, за часів президентства Януковича Олег Татаров у 2011-2014 роках був заступником начальника Головного слідчого управління МВС та одним з головних спікерів МВС стосовно «Майдану». Він публічно виправдовував дії силовиків під час Революції Гідності. У 2020 році Татарову повідомили про підозру.

Читайте також:  Як Татаров побудував потенційно корупційну мережу з земляків у правоохоронних органах України

Крім того, суддю Шапутько внесли до бази «Правотворець». Це ініціатива, яка висвітлює справи військових, волонтерів та бізнесу, права яких були порушені за політичними чи корупційними ознаками. Це сталося після того, як Шапутько відмовила у відводі своєї колеги, коли та розглядала арешт активіста Романа Ратушного після мітингу на підтримку Сергія Стерненка під Офісом президента в лютому 2020 року. При цьому жодних пояснень чи аргументів такого рішення Шапутько не надала, пише Hromadske. Крім того, служителька Феміди не повідомила належним чином адвокатів Ратушного про засідання про відвід судді.  

Засновник та очільник ГО «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін також повідомляв, що суддя Світлана Шапутько закрила провадження щодо адмінпорушення заступника голови ОП Єрмака Ростислава Шурми. 

Серед іншого, суддя Шапутько ще у 2016 році зобов’язала припинити розшук ексміністра екології та природних ресурсів часів Януковича Миколи Злочевського. Злочевський також був нардепом від «Партії регіонів». У 2015 році Генпрокуратура оголосила експосадовця в розшук за підозрою в незаконному збагаченні: «Останнім ми оголосили в розшук Миколу Злочевського, на рахунках якого у Великій Британії арештовано 23 мільйонів доларів США. Йому оголошено підозру у скоєнні злочину за статтею 268 зі значком 2. Це стаття, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення», — заявляв тодішній генпрокурор Віталій Ярема.

Як з’ясувало «Слідство.Інфо», Микола Злочевський заплатив 100 мільйонів доларів США за закриття кримінального провадження та розблокування активів в Україні.

У травні 2024 року журналісти проєкту «Схеми» (Радіо Свобода) виявили, що Микола Злочевський придбав двоє апартаментів у комплексі на узбережжі Перської затоки за 11 мільйонів доларів США. На момент купівлі нерухомості у 2019 році Злочевський вже не був при владі й згодом його оголосили у розшук через підозри в економічних злочинах. Поки тривав судовий процес, ексміністр переписав майно на доньку Анну Злочевську, яка і досі значиться власницею двох апартаментів.

Читайте також: Як Татаров та друг Єрмака Костін перетворили прокуратуру в ганебне посміховисько

Суддя Світлана Шапутько на засіданні у справі проти генерала Юрія Галушкіна, 23 січня 2025 рік

Нагадаємо, Юрія Галушкіна затримали в межах розслідування про провал оборони на Харківщині. У ньому також фігурують екскомандир 125-ї бригади Артур Горбенко та екскомандир 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї бригади Ілля Лапін. Правоохоронці підозрюють їх у недбалості, що призвела до захоплення частини території області на початку травня 2024 року.

21 січня суд обрав запобіжний захід Галушкіну — тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у 5 мільйонів гривень. У середу, 22 січня, необхідну суму сплатили. У коментарі журналістам «Слідства.Інфо» адвокат сказав: «Заставу внесла юридична особа. Неважливо хто, але це не 5-й президент». Однак, попри внесення застави, правоохоронці того ж дня знову затримали Галушкіна — Державне бюро розслідувань заявило про викриття нових фактів.

У коментарі проєкту Свобода Ранок радниця з комунікацій директора ДБР Тетяна Сапьян наголосила, що бойові заслуги офіцерів, яким оголосили підозру, будуть враховані під час розслідування, як і обставини ухвалення рішень. Також вона зазначила, що розслідування зосереджено на питаннях, чи можна було уникнути прориву.

«Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]