“єЧерга" та "Шлях” що це: замаскована корупція чи вміло захована зрада

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото: depositphotos.com

Звільнення чергового Міністра Транспорту-Інфраструктури швидко наштовхнуло на спогади про попередніх Міністрів.

З останніх та новітніх не залишилися спогади ані про Пивоварського А. (портовий торговець молочними фермами та французьким Суфле), ані Омелян В. (гіперлуп та китайське зайве дно-копання до Маріанської западини), ані кіндер-сюрприз Криклій В. (повна порожнеча з досягнень). Лише про досягнення “магістра великого крадівництва”, нині звільненого  Кубракова О. краще згадувати трохи пізніше.

Після усіх цих “міністрів” залишилися хіба сотні кримінальних справ, отриманих підозр на поверхні та активна незрима закулісна боротьба за “вирішення справ” в органах та судах по їх “закриттю”. Це важко, дуже дорого, але доводиться розлучатися із часткою, заробленою наполегливою працею на державній міністерській посаді. Тим більше, що всі сторони за звичай погоджуються на узгоджені “аргументи” кінець кінцем. Не засуджувати ж реально колишніх і вже багатеньких міністрів, коли суми у підозрах на сотні мільйонів у кожного. Можна та потрібно їм “відмінно допомогти”.

Читайте також: Як Офіс Президента перетворює Україну в мафіозну структуру - ZN.UA

Але є одна річ з спадщини Кубракова О., яку треба обов’язково висвітлити. Це звісно проєкти «Електронна черга перетину кордону»  або “єЧерга" та "Шлях”. Річ у тому, що дійсний кумулятивний ефект від цих витворів "століття" в нашому транспорті стане відчутним тільки з часом. І лише згодом розпочнуться кримінальні справи на теми, що це: замаскована корупція чи вміло захована зрада.

Зрада, яка на багато років гальмує наш транспорт воістину в кожній точці перетину кордону та створює відмінну базу для корупції у транспортній сфері. Останній приклад є із врученням підозри вищому злодієві Гладковському О., який “шляхово” покинув Україну, це ще один яскравий приклад, для чого був розроблений "Шлях" і як "чиновники в темі" його застосували для втечі Гладковських та з під сотню тисяч інших “шляхових ухилянтів”. 

На пам'яті ще один приклад із життя цього ж міністерства. У розпал максимальної корупції при розподілі “авто-дозволів” на перевезення вантажівками іншими країнами один із великих власників транспортних парків (звичайно, депутат ВР) домовився про "безкоштовну передачу" його фірмі двох тис. таких дозволів. Просто так, "домовилися" міністр та депутат ВР, що йому безкоштовно перепадуть дві тисячі "зайвих дозволів"... 

За звичайної ціни таких "дозволів" по 250-300 євро готівкою за кожний. Тоді такі розцінки були. Минає місяць, а нічого не передають депутату ВР.  І тоді починаються питання до чиновника на розподілі дозволів. А він і відповідає: “Так, наказ був, але у мене кожен дозвіл на обліку і за кожен я маю здати по 250 євро нагору. Я що з дому повинен принести та за ваші безкоштовні свої гроші покласти?”. 600-700 тис. євро - ціна питання в схемі. Так він і не віддав ці безкоштовні депутатські дозволи. Що було далі я вже не знаю.

 Так ось, комп’ютерна система “Шлях” вивела з обігу більшість зайвих чиновників середнього рангу "на узгодженні" і тепер Гладковські вирішують подібні питання з уповноваженими у "Шляху". Зараз депутату ВР не треба ходити і просити. Один клік у "Шляху" і йому буде "присвячено" і виїзд за кордон для потрібної людині, і будь-яке число "дозволів" в обхід декларованої прозорості у розподілах. А якщо й перевірка буде, то просто можна зламати "Шлях" та й кінці у воду. 

Читайте також: Корупційна система "Шлях". Чому держава не карає за вивезення ухилянтів з України

Про черги на кордоні

За традицією швидко "пройдусь" чергами вантажівок на західних кордонах. Стоять. Немає значення: контейнеровози, фури, цистерни, негабарити або щось інше. Вистоюють тижнями тисячі наших далекобоїв (на 14 травня):

  • - кордон з Угорщиною - затримка вантажівок в очікуванні проїзду - 7 діб
  • - кордон зі Словаччиною - затримка вантажівок в очікуванні проїзду - 5 діб
  • - кордон з Молдовою - затримка вантажівок в очікуванні проїзду - до 4 діб
  • - кордон з Румунією - затримка вантажівок в очікуванні проїзду - 5-7 діб. 

Screenshot of Finder at 14 May 2024 at 13_02_20.png

Також звертають увагу, що вистоючі у єЧерзі тижнями, вантажівки не можуть виконати цей норматив від славнозвісного Азірова, але з водіїв вимагають та вимагають є-бумажки: та реальну готівку за невиконання цих термінів доставки вантажів після Є-черги. 

Screenshot of Finder at 14 May 2024 at 13_03_31.pngScreenshot of Finder at 14 May 2024 at 13_05_27.png

Але громадські діячі не пишуть, що ця вимога митників до водіїв - це закінчена корупційна схема, поширена на кожному пункті пропуску та є однією причиною затримок вантажівок на оформленні. Тому, що у відповідь їм буде: “Факти корупції не підтвердились…”.

Читайте також: Корупційна система "Шлях" почала серйозно шкодити іміджу влади, бо очолювана вона вірогідно її представниками

Не пишуть вони і до свого головного Міністерства, тому що воно геть безпорадне  у вирішенні питань працюючого транспорту. Вони пишуть. Але з них вимагають. І сьогодні, і вчора, і завтра будуть вимагати, спонукаючи транспорт стояти біля прикордонного переходу. Хоча потрібно визнати, що стояти у єЧерзі від Кубракова стало трохи зручніше. Але у кубраковців немає питання: стояти чи взагалі не стояти у черзі, є лише питання в якій черзі стояти. Прикро. 

Нещодавно знову їхав через митницю на автобусі. Запитую водія автобуса: 

— Ви оформлюєтеся у єЧерзі?

— Звісно! По іншому вони вже не пропустять через кордон.

— Зручніше стало? 

— Ага… ми вчора приїхали до нашого кордону за годину раніше. Пасажири дуже просили швидко оформлятися, вони запізнюються до літака у Кишиневі. Не пустили до митників раніше. єЧерга. А попереду нікого в черзі не було. Така вона єЧерга для автобусів. єЧерга не дозволяє вже проїхати раніше. Тобто це вже не є-реєстрація, а ще один шлагбаум. (Зате дозволяє зробити усім пасажирам повний митний догляд валіз на протязі 2-3 годин без пояснення причин та запізнитися з прибуттям по маршруту).

— Скільки сплачуєте митникам взагалі “за прохід”?

— Зазвичай по 4000 грн. за кожний рух через  кордон.   

— Й стоїте все одно?

— Так, а що робити. Що в черзі, що в єЧерзі.

Звісно, щоб нафотографувати всю жіночу білизну в валізах пасажирів митникам потрібно багато часу. єЧерга вже не до цього. 

До речі, з телеграм-каналів митників:

Screenshot of Telegram.png

Питання. А можливо ще щось зробити, щоби більше транспорту стояло, та більше хабарів почали пропонувати?  Звісно. Мобілізація водіїв у транспорти в самому розпалі! 

Водіїв, які повертаються з міжнародних рейсів, уже масово "дістають" із кабін тягачів та везуть у військкомати. Таких випадків десятки. Директор автопідприємства у найкращому разі має можливість отримати ключі, документи на вантаж та машину у місцевому військкоматі. Але без водія. І тільки так забрати сам тягач із вантажем з кордону. Якщо ще вантаж не розкрадено. Аргументи, що затриманий водій відповідає перед митними органами по всій конвенції МДП, до обліку не беруться. Власники вантажівок пишуть знову прикордонникам.

Screenshot of Safari at 14 May 2024 at 17_22_49.png

А в результаті саме зараз водії вантажівок масово відмовляються виходити в рейси в таких умовах. Економіка зупиняється?! Звісно, ​​до профільного Міністра звертатися марно. 

А чому поліції не почати витягувати водіїв біля міністерства з легкових машин незліченних заступників та помічників Міністра з найкращих в Україні люксових машин? Ні, вони вибирають варіант викидати з вантажівок водіїв-далекобоїв. А чому наступному міністру не замінити всіх чоловіків у Міністерстві інфраструктури на жінок, чи навіть пенсіонерів, котрі ще можуть і хочуть допомогти країні? Питання риторичні.

Читайте також: Як "Слуги народу" осідлали “ШЛЯХ” в один кінець

У той час, коли тисячі здоровенних "державних" мужиків щоранку натовпом буквально заповнюють 25 поверховий будинок на Дегтярівській, тих, хто працею створює економіку України причому за гроші приватного бізнесу, буквально зупиняють на трасі та кордоні "бугаї" і тягнуть на війну, щоби тих усіх, державників з Міністерства, поліції, ТЦК, різних охоронців та "бугаїв" захищати. 

Шикарно влаштувалися. Так не годиться. 

Саме чиновників настав час відправляти на фронт, щоб захищати країну і щоб вони у владі хоча б перестали вигадувати всяку нісенітницю у вигляді Є-черг і Шляхів.

Олександр Захаров, спеціально для «Аргумент»


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]