ДАБІ: новий корупційний тандем

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

До Інспекції повертають одіозну персону з шлейфом кримінальних скандалів.

Кадри вирішують все! І ця номенклатурна аксіома в українських реаліях боротьби за корупційні потоки, схоже, набула особливої актуальності.

Боротьба за можливість розставити на ті чи інші посади «своїх людей» відбувається практично всюди, де залишилися хоч якісь більш-менш привабливі державні активи. Найбільш запекло фінансово-кримінальні угруповання змагаються за контроль над такими компаніями як ПАТ «Центренерго» та НАК «Нафтогаз», але останнім часом на перший план і перші шпальти видань все частіше виходять історії, пов’язані з Державною архітектурно-будівельною інспекцією, і чергова кадрова ротація у керівництві ДАБІ обіцяє стати бестселером корупційно-детективного жанру.

Ті, хто уважно стежать за ситуацією довкола ДАБІ, знають, наскільки карколомно тут розвиваються події і з якою неймовірною швидкістю біля керма інспекції змінюються персони. Причому це стосується не тільки офіційно призначених керівників, але і тих, хто фактично з тіні керує всіма схемами. Охочих долучитися до розподілу корупційного пирога, який оцінюється експертами у 3 мільярди, щорічно більш ніж достатньо.

За даними останніх журналістських розслідувань, тимчасово контроль над ДАБІ отримав чинний міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Саме він має необмежений кредит довіри на вулиці Банковій, контролює перебіг так званої реформи ДАБІ і до останнього моменту мав можливість чи не одноосібного впливу на керівництво. Йому навіть приписували ручне керування видачею інспекцією дозвільних документів. Щоправда, за даними тих же таки журналістів-розслідувачів, стосунки Чернишова і чинного керівника ДАБІ Ірини Король остаточно зіпсувалися після відсторонення від обов’язків людей міністра на Харківщині, куди очільниця інспекції неочікувано для Чернишова відправила спецперевірку. Фактаж щодо численних порушень у сфері контролю за будівництвом виявився вбивчим і дозволив Король завдати відчутної шкоди інтересам міністра на його вотчині.

І ось тут почалося найцікавіше. На авансцену вирішили повернути людину, яка перед цим уже була звільнена з ДАБІ і має цікавий шлейф з корупційних історій, зокрема, щодо одіозних призначень у самій інспекції і щодо її попереднього місця роботи у МОН та інвентаризації земель цього відомства. Докладніше історію Олени Костенко, яка свого часу протрималася виконувачкою обов’язків керівника центральної ДАБІ ледве три місяці, можна вільно прочитати в інтернеті.

Відповідно до отриманих нами матеріалів, одіозна і ефектна білявка стала новою креатурою міністра Чернишова, і незабаром буде поновлена на посаді першого заступника керівника ДАБІ, а далі, очевидно, саме Костенко зможе знову повернутися до позиції тимчасово виконуючої обов’язки. Принаймні, зараз впливові люди активно шукають методи впливу на суд, аби втілити в життя першу частину цього плану.

Щодо персон учасників цього листування, яке потрапило до рук журналістів, звісно, можна було б висловлювати достатню кількість різноманітних припущень. Але якщо підходити до цього питання дедуктивно, то Ж Аблов – це Аблов Євген Валерійович, який є заступником голови Окружного адміністративного суду міста Києва, а згадане тут прізвище Аліменка дивним чином збігається з прізвищем судді, який розглядатиме сьогодні справу про поновлення на посаді Олени Костенко.

За цією логікою, саме Костенко і є міфічною «красунею», за яку обіцяють солідний куш нерухомістю. Варто зауважити, що Аліменко – лише один з трійки суддів, які розглядатимуть справу, і те, що інші двоє не згадуються у листуванні, зовсім не значить, що питання попередньо не врегулювали і з ними. Скоріше, навіть навпаки, адже Аліменко, судячи з оприлюдненого тексту, до останнього часу опирався тиску, і Аблов, по суті, обіцяє повпливати на непокірного. Втім, довго гадати щодо учасників не доведеться, адже за результатами засідання буде зрозуміло, хто зі служителів феміди залишився відданим богині правосуддя, а хто ні.

Найцікавіше, що телефон, з якого отримано листування, нібито належить особисто Чернишову. Наші джерела стверджують, що роль переговірника у цій справі він виконує особисто, адже, з одного боку, не може довіряти оточенню, а з іншого – сподівається на «недоторканність» з боку правоохоронних структур, яку дає йому особиста дружба з президентом і його найближчими соратниками.

Цікаво, що своє швидке повернення у ДАБІ анонсує сама Олена Костенко, і робить це не ховаючись у своєму Фейсбуці. Вона впевнена, що незабаром повернеться до керма інспекції і навіть не прикрито погрожує опонентам. Відвертий текст + відверте фото, вочевидь, мають продемонструвати серйозність її намірів і впевненість у результаті.

Цікаво, що судовий процес щодо її можливого поновлення на посаді кілька разів відкладали і переносили, і до тепер якоїсь впевненості у позитивному результаті щодо цієї справи Костенко не демонструвала. Тож що, власне, змінилося?

Очевидно, що красуня змогла отримати підтримку з боку когось достатньо впливового і, очевидно, що це дійсно може бути саме Чернишов, адже обіцяні за потрібне рішення квартири – це добре, але практично відкрито впливати на суди може дозволити собі лише хтось достатньо впливовий і близький до ОПУ.

Підтвердити чи розвіяти сумніви щодо участі найвищих посадових осіб у підкупі суддів і організації корупційних схем могло б лише чесне і неупереджене розслідування. І, сподіваємося, правоохоронні органи все ж відреагують та перевірять достовірність цих фактів. Ідеально, якщо б таку перевірку ініціював особисто президент Зеленський, адже йдеться про людину, яка публічно причисляє себе до кола найближчих друзів і соратників чинного гаранта конституції.

Василь Тростянець, Інформатор


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:08
У неділю 16 квітня в Україні буде тепло та переважно сухо, вдень +21..+26°C
19:06
У жителів сіл в 50 км зоні від держкордону немає українського телебачення, люди живуть у «реаліях русского міра»
18:22
Китай вперше успішно доставив зонд на поверхню Марсу
17:25
Дослідникам вдалося виокремити 19 можливих варіантів розвитку подій в Донбасі
16:15
Колишній генеральний прокурор про справу Медведчука: «Ситуація виглядає недостатньо переконливою»
15:45
У «помаранчевій» карантинній зоні перебуває одна область, решта — «жовті»
14:34
Хроніка ООС на 15 травня: за минулу добу втрат немає
13:26
Головного комунальника Володимир-Волинського, який підробив документи по ремонту доріг за 600 тисяч, звільнили від кримінальної відповідальності
12:27
Ще один російський співак, який виступав в окупованому Криму, їде виступати на Харківщині
11:20
Сбушнику і його помічнику винесли вирок за шахрайство

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]