Як російська брехня про Україну просочується в американську політику

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

В інтерв'ю американським ЗМІ двоє впливових конгресменів-республіканців заявили, що, на їхню думку, ця пропаганда вплинула на їхню базу та деяких їхніх колег, які повторювали наративи Кремля на засіданнях Конгресу.

Майже щодня Скотт Куллінейн, 37-річний американець із Каліфорнії, розмовляє з членами Конгресу та персоналом їхніх офісів про війну Росії в Україні, зазначають у виданні Голос Америки.

Читайте також: У ЄС заявили, що загроза дезінформації з боку РФ зростає

Куллінейн – директор з урядових відносин некомерційної організації Razom, частина роботи якого полягає в тому, щоб переконати конгресменів, що Україні потрібна підтримка США, аби вистояти у війни, яку розв'язала проти неї Росія.

Поки Палата представників обговорює пакет на суму 95 мільярдів доларів, який включає близько 60 мільярдів доларів допомоги Україні, або інші законодавчі шляхи надати підтримку, Куллінейн каже, що почав помічати активізацію наративів, які звинувачують Україну в корупції, подібні до тих, які просуває російська пропаганда. Тож публікація The Washington Post розслідування масштабної та скоординованої російської кампанії з впливу на громадську думку США, щоб відмовити Україні в допомозі, його не здивувала.

Читайте також: Досить брехні та "секретності"! Світ має побачити війну

"Ця проблема назрівала і зростала роками", - сказав Куллінейн Голосу Америки.

"Я вважаю, що найкращий шанс Росії на перемогу не на полі бою, а через інформаційні операції, націлені на західні столиці, включаючи Вашингтон".

Розслідування The Washington Post ґрунтується на понад 100 документах, зібраних європейською розвідувальною службою, які викрили кремлівську кампанію, в ході якої “політтехнологи і тролі написали тисячі сфабрикованих новинних статей, постів в соціальних мережах і коментарів, які пропагують американський ізоляціонізм, розпалюють страх з приводу безпеки кордонів Сполучених Штатів і намагаються посилити економічну і расову напруженість в США”, повідомляє The Washington Post. 

Соціальні мережі є одним з основних методів поширення російської дезінформації, говорить Роман Осадчук. Науковий співробітник Лабораторії цифрових криміналістичних досліджень американського аналітичного центру "Атлантична рада", Осадчук є експертом з пропаганди та кампаній впливу.

"Процес починається з російської публікації на невеликому сайті або акаунті в соціальних мережах. Потім це підхоплює невеликий російський телеграм-канал, який згодом поширює більший канал з більшою кількістю підписників", - розповів Осадчук.

Читайте також: Що передбачив Джорж Орвелл у путінській Росії

Звідти, за його словами, хтось може перекласти контент англійською мовою та поділиться ним, наприклад, в мережі X.

“Саме так російська дезінформація може швидко поширюватися в англомовній спільноті Х”, – зазначив Осадчук.

The Washington Post з посиланням на Microsoft і Graphika, компанію, яка досліджує соціальні мережі, пише, що деякі статті, створені в рамках цієї операції, могли бути вперше опубліковані на так званих сайтах-двійниках.

Осадчук пояснив Голосу Америки, що це оманливі копії легітимних сайтів ЗМІ. Вони містять фальшиві статті і часто видаляються, а потім замінюються клонами з дещо іншими вебадресами.

Читайте також: Головні риси Росії: брехня, агресія та провокації

"Ніхто не дізнається про існування цих сайтів, якщо вони не будуть просуватися в соціальних мережах. Однак, щойно вони їх виявляють, соцмережі блокують їх. Тому росіяни швидко замінюють заблоковані сайти їхніми клонами", - сказав він.

В інтерв'ю американським ЗМІ двоє впливових конгресменів-республіканців заявили, що, на їхню думку, ця пропаганда вплинула на їхню базу та деяких їхніх колег, які повторювали наративи Кремля на засіданнях Конгресу.

"Це абсолютна правда. Ми бачимо, що безпосередньо з Росії надходять спроби замаскувати повідомлення, які є антиукраїнськими та проросійськими меседжами, деякі з яких ми навіть чуємо під час дебатів в Палати представників", - сказав голова комітету з розвідки Палати представників Майк Тернер в інтерв'ю CNN.

В інтерв'ю американському новинному сайту Puck Майкл Маккол, голова комітету Палати представників із закордонних справ, сказав: “Російська пропаганда, на жаль, проникла в США, і вона заразила значну частину бази моєї партії”.

Сергій Куделя, науковець з Університету Бейлор в Техасі, каже, що меседжі Кремля ефективні, оскільки вони грають на наявних страхах.

Читайте також: Російський шизофашизм - це симбіоз комунізму та фашизму

Доцент політології розповів Голосу Америки, що дезінформація має на меті зміцнити вже усталені переконання у тому, що допомога Україні є марнотратством, намагається викликати обурення і активізувати опозицію до надання допомоги.

“Коли таке узгодження відбувається, легше проштовхувати дезінформацію та вигадані новини, які багато хто сприйме як правдиві, включаючи членів Конгресу, оскільки вони зміцнюють їхні попередні переконання”, – сказав Куделя.

“Щойно сфабриковані історії потрапляють у масові публічні дебати, стає майже неможливо їх розвінчати або відокремити правду від брехні”, — каже він.

Але Ольга Бєлоголова, директорка Ініціативи нових технологій Школи передових міжнародних досліджень Джонса Гопкінса, каже, що важко зрозуміти, наскільки ефективні ці пропагандистські зусилля.

“Операції російського впливу не обов’язково завжди спрямовані на те, щоб змусити людей повірити в щось конкретне, а на те, щоб вони взагалі ні в що не вірили”, – сказала вона.

Бєлоголова додала, що заяви про успішність спроб змінити думку "не тільки безвідповідальні, але й небезпечні".

Читайте також: Як Росія просуває свою дезінформацію в Європі та Україні: через соціальні мережі і лобістів 

Кампанія з дезінформації, розгорнута пов'язаними із Кремлем структурами, схожа на ті, що спостерігаються в Європі. Вони прагнуть домогтися зменшення підтримки України, підірвати довіру до своїх інституцій та поляризувати суспільство, каже Якуб Каленські з Центру передового досвіду з протидії гібридним загрозам у Гельсінкі.

Каленські, який є заступником директора команди Гібридних впливів, вважає, що дезінформаційна діяльність Кремля має значний вплив на політику в усьому світі. 

"Ось чому Росія наймає тисячі людей для цієї діяльності. Ось чому вони витрачають мільярди щороку, тому що бачать, що це працює”.

Минулого місяця Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкції проти двох осіб і двох компаній, пов'язаних із “кампанією іноземного зловмисного впливу”: московського Агентства соціального дизайну, його засновника Іллі Гамбашидзе, російської компанії “ГК Структура”, а також її генерального директора і власника Миколи Тупікіна. Вважається, що Агентство соціального дизайну та Гамбашидзе беруть участь у кампанії, описаній у статті The Post.

Каленські консультує уряди щодо протидії дезінформації та каже, що її успіх вимагає багатьох системних контрзаходів. Серед них – посилення виявлення та документування російської дезінформаційної кампанії, підвищення обізнаності та стійкості аудиторії до маніпуляцій, а також - запобігання використанню агресором слабких місць у соціальних мережах та суспільствах, таких як поляризація.

Читайте також: Як саме Путін провокує угорський реваншизм щодо Закарпаття

“Й нарешті, нам потрібно накласти вищу ціну на інформаційних агресорів. Поки що вони майже не зустрічають опору своїй агресії", - сказав Каленські.

Не лише російська дезінформаційна кампанія ускладнює роботу Куллінейна. За його словами, дебати про роль, яку США повинні відігравати у світі, схоже, зміщуються до ізоляціонізму часів до Другої світової війни. Причому такі погляди, відзначає він, більш популярні серед молодшого покоління законодавців, серед яких більше противників допомоги Україні.

Спілкуючись з членами Конгресу та працівниками їхніх офісів, говорить Куллінейн, йому доводиться посилатися на останні 100 років історії США. Він пояснює, чому Україна та підтримка європейських партнерів мають значення і що американцям та їхнім союзникам довелося заплатити високу ціну, коли ізоляціонізм домінував у політиці США.

А також, говорить він, він та його команда уважно вивчають погляди та інтереси кожного члена Конгресу, шукаючи індивідуальний підхід.

Читайте також: Інтернет-«ельфи» в Чехії борються з російськими тролями

“Деякі офіси приділяють велику увагу ситуації з правами людини в Україні. Багато членів дуже зворушені тяжким становищем релігійних громад на окупованих територіях України та переслідуваннями, яких ті зазнають від рук російських військових. Інші офіси дуже заінтриговані військовою реформою та військовими інноваціями, спричиненими активною війною в Україні", - сказав він.

Тетяна Ворожко, опубліковано у виданні Голос Америки


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:03
Юрій Бутусов: Дрібні люди на високих посадах
16:04
Схоже, Коломойський обкрадає Укренерго, начебто сидячи в СІЗО, а "фунти" на чолі державної компанії отримують за мовчання мільйони щомісяця
15:29
Сирський, Содоль, Баргилевич, Павлюк - генеральська фракція, яка знищує наші шанси на зміни та перемогу, - заступниця голови комітету ВР, "Слуга народу" Безугла
14:09
Юрій Касьянов: Путіну як повітря потрібен мир, тому він ескалює війну
13:36
Закон про загальновійськову підготовку у школах і профтехах нарешті ухвалила Рада
13:31
Закон про єдину роумінгову зону з ЄС ухвалила Рада
13:15
Ексзаступник керівника ОП Смирнов отримав підозру
13:10
Президент федерації легкої атлетики області носить одяг з написом "Росія" та говорить про відокремлення Закарпаття. Він служив в УБОЗ - агентурній структурі ФСБ (ВІДЕО)
12:34
Рада нарешті створила ТСК з питань фортифікацій та закупівлі дронів
12:01
Впевнена стабільність: як працює ринок пального у 2024 році

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]