Сталінський міф: "розгром японських самураїв" на озері Хасан

|
Версия для печатиВерсия для печати

 В липні-серпні 1938 року спалахнув совєтсько-японський конфлікт на озері Хасан, розташованому на стику тогочасних володінь Японської імперії, Маньчжоу-Го та СССР. Сталінська пропаганда трактувала його як велику перемогу Червоної Армії над «нахабними японськими самураями». Однак реалії були іншими.

Спецгрупа головного управління державної безпеки НКВС влаштувала провокацію на кордоні в час, коли офіційний Токіо віддав наказ уникати наступальних дій та розширення конфлікту. Попри те, що червоноармійці мали триразову перевагу в живій силі й активно застосовували танки, авіацію, важку артилерію, вони зазнали втричі більших втрат. А командувач Далекосхідним фронтом маршал Васілій Блюхєр заплатив за цей «успіх» не лише посадою, але й життям – він був заарештований і загинув у підвалах внутрішньої тюрми НКВС на Луб’янці.

Відео: “Історія Без Міфів” 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]