Військові некрополі України: МЕМОРІАЛ УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 На межі Львівської та Івано-Франківської областей біля села Лисовичі, перед Болеховом, знаходиться меморіальне кладовище Українських Січових Стрільців, які загинули в 1915 році у боях з російськими військами.

У Першій світовій війні, в травні 1915-го українські військові під проводом легендарного сотника УСС Григорія Коссака, повернули військові позиції в районі гори Маківка та прийшли у наступ. Переслідуючи ворога, що відступав, січовики вступили у важкі бої на фронті Стрий – Болехів. Курінь Григорія Коссака потрапив в російське оточення і втратив 180 стрільців (пораненими, загиблими та зниклими безвісти). Другий курінь Василя Дідушка не допустив росіян до Болехова і став центром опору при контрнаступі росіян. Полеглі у тих боях січові стрільці покояться тут.

Видатні ж українські військові Григорій Коссак та Василь Дідушок провівши ще не одну вдалу військову кампанію, за два десятиліття стали жертвами сталінського терору. В радянський час цвинтар був зруйнований. Його почали відроджувати уже за незалежності.

До 2012-го року вигляд поховань був інший: Хрести на стрілецьких могилах були березовими, оскільки березовий хрест - традиційний для стрілецьких могил символ. Згодом Львівська обласна адміністрація встановила кам'яні козацькі хрести.

Водночас, меморіал потребує додаткових історичних досліджень, адже хрести тут не підписані, тому імена полеглих воїнів ми не взмозі дізнатися.

Відео: Обличчя Незалежності


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]