61% громадян РФ, які проживають у Латвії, не склали обов'язковий іспит з латвійської мови

|
Версия для печатиВерсия для печати

Громадяни Росії можуть отримати постійний дозвіл на проживання тільки після підтвердження знання державної мови на рівні А2.

Латвійське агентство LETA повідомляє, що 61% громадян Росії, які проживають у Латвії та складали обов'язковий іспит з латвійської мови, провалили його. Цей іспит є умовою подальшого перебування у країні.

Росіяни мали змогу складати іспит з 11 квітня по 29 серпня. Заявки на участь в іспиті подали понад 13 тисяч осіб, проте фактична кількість учасників виявилася меншою та становила понад 11 тисяч. Приблизно 6,5 тисячі російських громадян висловили намір складати іспит повторно.

Відмова від складання іспиту можлива шляхом заповнення спеціальної анкети, в якій ставляться питання на різні теми, включаючи вторгнення Росії в Україну, радянську окупацію Латвії та пам'ятники радянської доби. Понад 80 російських громадян обрали цей спосіб верифікації, і латвійські правоохоронні органи розглянули їх як потенційну загрозу державній безпеці, відмовивши їм у видачі посвідки на проживання.

Зазначимо, влітку 2022 року латвійський Сейм ухвалив рішення, згідно з яким громадяни Росії можуть отримати постійну посвідку на проживання лише після підтвердження знання державної мови на рівні А2.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]