Atlantic Council: Як проміжні вибори в США можуть вплинути на підтримку України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Оскільки вторгнення президента РФ Владіміра Путіна в Україну триває вже дев'ятий місяць, війна посідає чільне місце на порядку денному, поки американці готуються до голосування на проміжних виборах наступного тижня. Вашингтон очолив міжнародні зусилля, спрямовані на посилення боротьби України проти кремлівської агресії, і надав Києву важливу військову, економічну та дипломатичну підтримку, але нещодавні заяви з обох боків політичного розколу в США вказують на те, що цю підтримку не можна сприймати як належне.

Про це пише Atlantic Council.   

Найбільш резонансні коментарі надійшли від високопоставленого республіканця та лідера меншості в Палаті представників Кевіна Маккарті, який на початку жовтня заявив, що майбутній контрольований республіканцями Конгрес «не підписуватиме порожні чеки» для України.

Тим часом лист, надісланий президенту США Джо Байдену групою з 30 законодавців-демократів із закликом сприяти припиненню вогню в Україні, був поспішно відкликаний наприкінці жовтня після сильної негативної реакції.

У той час як політичні дебати тривають, дані опитувань свідчать про значну підтримку громадськістю США політики надання допомоги Україні. Згідно з результатами опитування Reuters/Ipsos, проведеного на початку жовтня, 73% американців вважають, що Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну. При цьому 66% респондентів заявили, що саме Вашингтон повинен продовжувати надавати зброю Україні, у порівнянні з 51% в аналогічному опитуванні, проведеному двома місяцями раніше. Аналогічні результати показало і останнє опитування Університету Меріленду.

Враховуючи те, що результат війни Росії проти України все ще залишається невизначеним, майбутнє голосування в США може сформувати геополітичний ландшафт на найближчі роки.

Аналітичний центр Atlantic Council запросив експертів поділитися своїми думками про те, що проміжні вибори можуть означати для України.

Почесний науковий співробітник Atlantic Council Деніел Фрід

На його думку, якщо республіканці візьмуть під контроль Конгрес (або навіть одну палату), внутрішньополітична динаміка у Вашингтоні зміститься в бік конфронтації з республіканцями, які витрачатимуть час на розслідування, заяви та звинувачення.

У зовнішній політиці республіканці будуть розділені на неорейганістське та трампістське крила. Обидва табори будуть атакувати адміністрацію Байдена і підштовхувати її до більш жорсткої політики щодо Китаю та Ірану. Також вони наполягатимуть на більшому розподілі тягаря (тобто, витрат на оборону) з боку союзників США.  

Неорейганісти закликатимуть до більшого тиску на Путіна, тоді як трампісти або виступатимуть за відмову від підтримки України, або, в крайньому разі, стверджуватимуть, що домовленості з Росією відповідають національним інтересам США. Їх позиція нагадуватиме «ізоляціоністську» позицію байдужості до приходу Гітлера наприкінці 1930-х років.

Демократи і республіканці-неорейганісти загалом підтримуватимуть Україну. Демократи можуть розділитися, і кілька жорстких лівих представників Демократичної партії займуть позиції, подібні до республіканців, які хочуть віддалити США від України. Але їх буде небагато. Республіканців, які виступають проти продовження допомоги Києву, буде більше. Однак Конгрес навряд чи піде їхнім шляхом.

Заклики до переговорів на умовах Путіна, тобто, що США повинні підштовхнути Україну до здачі своїх людей і землі Росії, будуть зростати, але навряд чи переважатимуть, доки глава Кремля продовжуватиме вимагати плодів перемоги над Україною, яких він не отримав і може ніколи не досягти. Іншими словами, підтримка України з боку США продовжуватиметься доти, доки триватимуть російські звірства і доки українці будуть ефективно чинити опір, вважає аналітик.

Старший науковий співробітник Atlantic Council Сурія Еванс-Прічард Джаянті

За її словами, президент України Володимир Зеленський у 2019 році на власному досвіді переконався, наскільки сильно внутрішня політика США може впливати на українську дійсність. Він і його команда будуть мати рацію, якщо хвилюватимуться з приводу виборів у США наступного тижня. Неможливо передбачити, чи виконає Республіканська партія свої погрози щодо скорочення допомоги Україні, але це, безумовно, реальна можливість.

Це був план Путіна з самого початку. Він мав на меті викликати енергетичну кризу, яка призведе до зростання інфляції і тим самим спровокує невдоволення населення, яке призведе до падіння урядів і лідерів, які виступають проти нього та його війни в Україні.

Якщо республіканці отримають більшість у Палаті представників і почнуть скорочувати підтримку Україні з боку США, вони діятимуть в інтересах Путіна.

«Будемо сподіватися, що погрози щодо цього є передвиборчим позерством і не більше. Можна стверджувати, що Джо Байден та його радники не впоралися з російським вторгненням в Україну. Проте, допомагати Путіну в його самопроголошеному геноцидному завоюванні європейської демократії, що розвивається, - це абсолютно неправильний спосіб висловлювати законну критику зовнішньої політики США. Яким би не був результат проміжних виборів, США не повинні допомагати Путіну», - зазначає Джаянті.

Доцент УніверситетуКеннесо Крістіна Хук

Американська громадська думка щодо України є напрочуд двопартійною і стійкою. Згідно з нещодавнім опитуванням Reuters/Ipsos, 73% американців погодилися, що США повинні продовжувати підтримувати Україну, попри ядерні погрози з боку Росії. Дві третини американців кажуть, що вони уважно стежать за ходом війни, що особливо важливо, оскільки висвітлення подій війни в США зменшилося, а репортажі відійшли від розповіді людських історій і зосередилися на важливій військовій динаміці.

«Ці цифри свідчать про те, що консенсус щодо України зберігався протягом усього рутинного політизованого виборчого циклу. Тому, незалежно від результатів проміжних виборів, я очікую, що більшість американських політиків по обидва боки відображатимуть суспільні настрої своїх виборців, які правильно розуміють моральні наслідки жорстокого насильства Росії проти українців. Оскільки політизація виборчого циклу в США зменшується після проміжних виборів, я очікую збільшення двопартійних заяв про стратегічну важливість явної поразки Росії для збереження заснованого на правилах глобального порядку, який лежить в основі політичної стабільності та економічного успіху США. Боротьба України за незалежність від безжального супротивника знаходить відгук серед американських виборців, проте ключовим питанням після проміжних виборів залишається те, чи зможуть нові лідери Конгресу передати імпульс національної безпеки для перемоги України, і якщо так, то в який спосіб», - наголосила Крістіна Хук.

Науковий співробітник Atlantic Council Даг Клейн

Підтримка України є одним із небагатьох питань, яке зуміло залишитися переважно двопартійним у Сполучених Штатах. Незалежно від проміжних виборів, американська громадськість, як і раніше, в переважній більшості виступає за продовження допомоги Україні. Також ймовірно, що більшість у Конгресі залишиться на боці подальшої підтримки України, незалежно від результатів голосування 8 листопада.

Це хороша новина. Однак, в обох партіях лунають голоси, які закликають до зміни політики, що підбадьорить Росію і поставить Україну в гірше становище за столом переговорів, коли цей день настане. Саме тому, як повідомляється, адміністрація Байдена обмірковує можливість проведення «законодавчого бліцу» під час заключної сесії непереобраних членів Конгресу, щоб зафіксувати ще один важливий пакет допомоги Україні.

«Ми бачили в минулому, як гучні меншини в Конгресі змогли загальмувати роботу і зупинити важливе законодавство від безперешкодного потрапляння на стіл президента. Продовження допомоги Україні може стати мішенню, якщо ці фракції збільшать свою чисельність у Конгресі», - зазначає аналітик.

За його словами, в той час, як консенсус у Вашингтоні, ймовірно, залишиться на користь непохитної підтримки України, більш активна опозиція цьому означає, що друзям Києва необхідно активізувати зусилля щодо комунікації з американською громадськістю про те, чому ця допомога відповідає інтересам США. Це означає зрозуміти, що успіх України є також перемогою для Сполучених Штатів.

Проміжні вибори в США відбудуться 8 листопада. До бюлетенів включено всі 435 місць у Палаті представників, а також 35 місць у Сенаті, що становить дещо більше третини верхньої палати.

Керівна партія часто зазнає поразки на проміжних виборах у США. Тому багато хто очікує подібного результату і цього разу.

Результати проміжних виборів сильно вплинуть на наступні два роки перебування Байдена в Білому домі. Reuters змоделювало три варіанти того, що може статися з його адміністрацією далі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні хмарна погода, де-не-де мокрий сніг
18:50
Картини Айвазовського, вилучені з маєтку Медведчука, можуть передати державі, а можуть... вкрасти
18:22
Рада ЄС затвердила 500 млн євро військової допомоги Україні і 45 млн для тренувальної місії
17:39
Вручено підозри посадовцям щодо відчуження землі в порту Чорноморськ
17:05
На Одещині оголосили підозри екс-віцегубернатору та головній фінансистці
16:32
Суд заарештував на 2 місяці ексзаступника міністра оборони Шаповалова
16:01
АМУ: Рішення суду щодо відсторонення мера Чернігова - загроза демократії в Україні
15:43
Високий Суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів Коломойського та Боголюбова
15:02
ДБР затримало «продавців» військовим продуктів за завищеними цінами. Відео
14:35
Прокурор Києва Кіпер провів новорічні свята з дружиною-росіянкою в Європі, — «Схеми»

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]