Більшість батьків обрали дистанційну форму навчання для своїх дітей (ОПИТУВАННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

62,5% українських батьків обрали для своєї дитини дистанційну форму навчання.

Про це свідчить опитування від служби освітнього омбудсмена.

Яку форму навчання обрали батьки для своєї дитини

За результатами опитування, більшість батьків - 62,5%, обрали для своєї дитини дистанційну форму здобуття освіти у новому навчальному році. Лише 13,8% від усіх опитаних батьків обрали очне навчання.

Водночас 18,4% опитаних заявили, що наразі не обрали форму навчання для дитини, адже до 1 вересня безпекова ситуація може змінитися, а 1,8% опитаних не обрали, тому що комісія ще не надала висновку про стан укриття в навчальному закладі.

1% опитаних батьків не обрали форму навчання для дитини, оскільки ще вирішують, залишатися в Україні чи їхати за кордон. Не обрали з інших причин - 1,5 % респондентів.

Загалом, 22,5 % батьків, ще не обрали форму навчання для своєї дитини.

0,5% підтримали індивідуальну форму навчання, 0,4% - сімейну, екстернат - 0,1 %.

Згідно з аналізом даних опитування по кожній області, вибір батьками форми навчання для своєї дитини залежить від безпекової ситуації на місцях.

Думка батьків, чи варто розпочинати очне навчання там, де це безпечно і є облаштоване укриття

Згідно з результатами опитування, 61,6% батьків (15 533 респонденти з 25 230) вважають, що не варто розпочинати очне навчання в освітньому закладі, навіть якщо безпекова ситуація дозволяє це робити та є відповідно облаштовані укриття.

13,3% батьків (3 358 опитаних з 25 230) не знають, чи варто розпочинати очний освітній процес за таких умов.

Зазначається, що загалом майже три чверті батьків-респондентів не готові, щоб з 1 вересня їхні діти навчалися очно.

Згідно з опитуванням, лише 25,1% (6 339 респондентів) батьків вважають, що якщо заклад освіти знаходиться на безпечній території й у ньому є відповідно облаштоване укриття - навчання необхідно організовувати очно.

Причини, з яких батьки обрали ту чи іншу форму навчання

Дистанційна форма навчання (онлайн)

30% батьків заявили, що обрали для дитини дистанційну форму навчання, оскільки не вважають підвал у навчальному закладі належним укриттям, яке зможе зберегти дитині життя та здоров’я, ще 11% респондентів пояснили свій вибір тим, що в закладі відсутнє будь-яке укриття.

18% батьків-респондентів зазначили, що обрали дистанційне навчання, тому що заклад освіти, в якому навчається дитина, знаходиться у зоні бойових дій чи поряд із нею. Тоді як 1,5% опитаних пояснили свій вибір тим, що заклад освіти знаходиться на тимчасово окупованій території.

Крім того, 13% батьків «обрали» дистанційне навчання, тому що заклад освіти визначив, що навчання буде проходити дистанційно.

Загалом 61% опитаних батьків, які самостійно обрали дистанційну форму, або заклад освіти, де навчаються їхні діти, буде працювати дистанційно через низку причин: відсутність укриття, розташування в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях, або ж їхнє рішення відповідає рішенню закладу освіти.

Очна форма навчання (офлайн)

Згідно з опитуванням, 10% батьків зазначили, що обрали для своєї дитини очне навчання, оскільки вважають його найкращим для отримання знань та розвитку дитини.

По 4% батьків пояснили свій вибір безпековою ситуацією: 4% вважають, що там, де вони проживають, тихо й безпечно, тому дитина може навчатися очно, ще 4% - тому що знають, що в закладі освіти є укриття, й під час повітряної тривоги дитина перебуватиме в укритті під наглядом вчителя, що буде для неї безпечніше, ніж удома.

2% опитаних батьків заявили, що очну форму навчання визначив заклад освіти. 0,5% переконані, що оскільки їхня дитина має особливі освітні потреби, тому в умовах війни їй найкраще здобувати освіту очно.

Інші форми навчання

0,5% опитаних батьків вважають, що оскільки їхня дитина має особливі освітні потреби, то в умовах війни їй найкраще здобувати освіту за індивідуальною формою. 0,3% респондентів переконані, що можуть самостійно навчати дитину, тому й обрали сімейну форму навчання.

Ще 0,2% батьків вважають, що їхня дитина може самостійно опанувати освітню програму, тому обрали екстернатну форму навчання.

5% респондентів не визначилися, чому вони обрали ту чи іншу форму навчання для своєї дитини.

В опитуванні взяли участь 25 230 батьків здобувачів освіти, які знаходяться в Україні. Зокрема, батьки:

  • школярів - 89% опитаних;
  • вихованців закладів дошкільної освіти - 8,2%;
  • здобувачів закладів фахової передвищої освіти -1,2%;
  • здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти - 0,5%;
  • закладів вищої освіти - 1%.

Опитування не є репрезентативним у сенсі соціологічного наукового дослідження. Відповіді на запитання опитування дозволяють створити орієнтовну модель проблем, з якими здобувачі освіти, їхні батьки та педагоги зіштовхнулися під час війни РФ проти України. Але ця модель дозволяє доволі змістовно з'ясувати проблеми освіти під час війни, а також спрогнозувати проблеми у новому навчальному році та підготовці до нього і з'ясувати, як саме можуть бути порушеними права на освіту та запропонувати певні шляхи розв'язання проблем.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У неділю в Україні дощі на півдні та сході, тепло збережеться
18:03
Radio Caroline: радіо на все життя
12:02
На Полтавщині депутат від "Слуги народу" Сергій Жук браконьєрив у ландшафтному парку. Цинічний покидьок є членом комісії облради з питань екології
10:03
США та Британія заборонили ввезення алюмінію, міді та нікелю з РФ та торгівлю ними на біржах
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 13 квітня
21:07
Командувача ОК "Південь" Ковальчука "пішли" з посади, він очолить військову академію
20:00
У суботу в Україні дощитиме на заході та півночі, вдень +18-23°С
19:04
Досить брехні та "секретності"! Світ має побачити війну
18:23
США не мають потужностей для виробництва тієї кількості зброї, яка необхідна Україні для перемоги у війні, - NYT
18:06
Федерацію боксу України захопило кримінальне угрупування наркодилера і сепаратиста Сосновського

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]