Більше половини фінансових додатків, популярних в українців, - з росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Понад 50% нових інсталювань фінансових додатків в Україні все ще припадає на російські додатки, що ставить під загрозу безпеку персональних даних українців, та принесло розробникам з країни-агресора близько $250 000 за півтора року з початку повномасштабного вторгнення.

Такими є результати дослідження українського ринку застосунків для обліку персональних фінансів від Saldo Apps та ASObot, повідомляє AIN.

Аналітики зазначають, що ще більш сумна картина була з обліковим софтом у бізнесів, але з початком повномасштабного вторгнення нові українські бізнеси вже майже не розглядають 1С (він же BAS) для автоматизації. 

«Багато хто знає, що 1С — це російське програмне забезпечення. Та якщо говорити про додатки для обліку персональних фінансів, App Store та Google Play налічують понад 1 000 застосунків з цієї категорії, популярних в Україні близько 100. Проте, якщо про походження Zenmoney та Coinkeeper хтось чув, то про походження ще дюжини популярних застосунків треба дуже наполегливо шукати інформацію. Проблема в тому, що більшість російських додатків мають або українську локалізацію, або інтеграцію з українськими банками, тому не одразу можна зрозуміти їх походження, а також чи мають вони відношення до фінансування ракетних атак на українські міста», — зазначають автори дослідження.

Saldo Apps разом з ASObot провели дослідження — зібрали інформацію про походження, кількість інсталів та доходи близько сотні додатків цієї категорії. За результатами виявили 16 найбільш популярних в Україні російських додатків, які ставлять під загрозу безпеку персональних даних українців, та принесли розробникам з країни-агресора близько $250 000 за півтора року початку з початку повномасштабного вторгнення.

В чому небезпека російського походження застосунків?
 Передусім, це фінансування тероризму. Українці платять або напряму розробникам, або дивляться рекламу в додатку, за яку потім розробники отримають гроші від рекламодавців. З цих грошей потім платяться податки в бюджет рф, зарплатня російським розробникам, купуються товари в магазинах, підтримується російська економіка.

Не менш важливе питання інформаційної безпеки. Згідно з російськими законами персональні дані користувачів повинні зберігатися на території росії та оброблятися федеральними органами державної влади. Відповідно до дослідження, щонайменше п’ять російських додатків запитують доступ до геолокації. Серед них: Moneon, CoinKeeper, Coinkeeper 3, 1Money, Journal Costs. Ще два додатки не вказали деталей користувацьких даних.

В деяких випадках користувачі взагалі надають повний доступ до свого банківського рахунку (тобто не тільки на читання, але й на проведення транзакцій). Наприклад, Zenmoney питає в українців просто логін та пароль до «Приват24». Той самий логін і пароль, який ви використовуєте для входу в «Приват24», щоб здійснити транзакцію.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]