Біля берегів Антарктики почав рухатися найбільший айсберг у світі, він долає близько п'яти кілометрів на годину

|
Версия для печатиВерсия для печати

 айбільший айсберг у світі, який упродовж 37 років залишався зчепленим із морським дном біля берегів Антарктики, почав активно рухатися.

Про це, як пише CNN, повідомили 24 листопада вчені Британської антарктичної служби Елла Гілберт та Олівер Марш.

Айсберг, що отримав назву A23a, утворився з великої брили льоду, що відкололася від шельфового льодовика Фільхнера в 1986 році. Після цього він майже одразу приземлився на дно моря Уедделла біля берегів Західної Антарктиди. Однак зараз, за словами вчених, айсберг втратив зчеплення з морським дном у рамках природного циклу росту та танення льодовика шельфу.

Товщину A23a вчені оцінюють приблизно 400 метрів, а площа — майже чотири тисячі квадратних кілометрів. Це більш ніж утричі перевищує площу Нью-Йорка (близько 780 квадратних кілометрів).

Вчені припускають, що айсберг, який захоплюється океанськими течіями, швидше за все, попрямує на схід і з нинішньою швидкістю долатиме близько п'яти кілометрів на день. Вони побоюються, що айсберг такого розміру зможе досить довго перебувати навіть у теплих водах Південної Атлантики та просунутися на північ у бік Південної Африки, де він ризикує порушити судноплавство.

Американська дослідниця Лінді Елкінс-Тантон, яка побувала у водах Антарктики з експедицією наприкінці листопада, опублікувала відео краю айсберга, зняте з борту корабля.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]