Безвізовий режим між ЄС і Сербією під загрозою через видачу країною паспортів росіянам

|
Версия для печатиВерсия для печати

 На думку Європейської комісії, росіяни, які отримали сербське громадянство та в'їхали до Шенгенської зони, становлять ризик для безпеки Європи, зазначає Polskie Radio.

Безвізовий режим між Європейським Союзом і Сербією знаходиться під загрозою через велику кількість росіян, які отримали сербське громадянство за спрощеною процедурою, повідомляє в четвер телеканал Nova TV з посиланням на повідомлення Єврокомісії.

«Європейська комісія знає про велику кількість росіян, які оселилися в Сербії після того, як Москва почала своє вторгнення в Україну. Очікується, що Сербія, як країна-кандидат на вступ до ЄС, поступово узгоджуватиме свою політику з політикою ЄС», — йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Зазначається, що росіяни, отримавши сербське громадянство, в'їжджають до Шенгенської зони, що, на думку Єврокомісії, становить ризик для безпеки Європи.

Сербська редакція Радіо Вільна Європа повідомила в серпні, що з 10 сербських паспортів, виданих іноземцям у 2023 році, шість отримали громадяни Росії. У 2022 році кількість росіян, які отримали сербський паспорт, зросла втричі порівняно з 2021 роком. За перші сім місяців 2023 року кількість наданих громадянств майже зрівнялася з показником за весь попередній рік.

У 2023 році сербський паспорт отримали 76 іноземців, 43 з яких мали російське громадянство — в основному це спортсмени і бізнесмени. Приблизно 30 000 громадян Росії наразі проживають у Сербії з дозволом на тимчасове проживання.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]