Британія й Німеччина уклали історичну оборонну угоду - із зобов’язаннями підтримки України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Велика Британія та Німеччина уклали у середу історичну оборонну угоду Trinity House Agreement, яка передбачає посилення двостороннього оборонного співробітництва в усіх сферах.

Угода включає зокрема розробку нової далекобійної зброї, а також фіксує спільні зобов’язання щодо розбудови військових спроможностей України. Про це повідомляється на сайті британського уряду.

"Укладання Trinity House Agreement знаменує собою фундаментальний зсув у відносинах Великої Британії з Німеччиною та для європейської безпеки. Ця угода між двома країнами Європи, які витрачають найбільше коштів на оборону, зміцнить національну безпеку та економічне зростання в умовах російської агресії, що зростає, та збільшення загроз", - заявили у міністерстві оборони Британії.

Оборонна угода передбачає системну співпрацю між Великою Британією і Німеччиною впродовж наступних років над низкою новаторських оборонних проєктів у всіх сферах (повітря, суша, море, космос та кіберпростір). Це включає спільну роботу над швидкою розробкою "абсолютно нової далекобійної зброї, яка може діяти на більшій відстані з більшою точністю, ніж сучасні системи, в тому числі й Storm Shadow".

Також угодою передбачається відкриття у Британії нового заводу з виробництва стволів для артилерійських гармат, продовження співпраці по виробництву бронемашин Boxer та започаткування співробітництва у питанні безпілотних літальних апаратів, а також збільшення спільних зусиль для зміцнення східного флангу НАТО та із метою захисту критично важливої підводної інфраструктури.

Як повідомляється у спільному комюніке міністрів оборони Великої Британії та ФРН, в оборонній угоді також міститься зобов’язання щодо продовження військової підтримки України.

"Ми зобов'язуємося працювати разом стільки, скільки буде потрібно для підтримки та надання Україні спроможностей протистояти російській агресії. Наша спільна воля однозначна, ми продовжуватимемо забезпечувати Україну необхідними військовими спроможностями. Наші команди фахівців і наші оборонні підприємства працюватимуть ще тісніше, щоб забезпечити перемогу України та досягти справедливого і стійкого миру", - йдеться у комюніке.

Зазначається, що у короткостроковій перспективі Британія та Німеччина спільно забезпечать Україну "новими наступальними спроможностями, підтримуючи оснащення переданих Німеччиною гелікоптерів Sea King сучасними ракетними системами".

"У довгостроковій перспективі ми будемо тісніше співпрацювати в рамках коаліцій з надання допомоги Україні, використовуючи отриманий досвід для постійного розвитку нашої співпраці. Велика Британія збільшить свою підтримку бронетанкової коаліції на чолі з Німеччиною і Польщею, а Німеччина підтримає коаліцію з розробки безпілотників на чолі з Великою Британією і Латвією", - заявили очільники британського та німецького оборонних відомств.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Великої Британії Джон Гілі у вівторок під час виступу у Палаті громад заявив, що Велика Британія прагне, аби План перемоги Президента Зеленського був успішним, і працюватиме задля його успіху разом з Україною та союзниками.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]