Накрали і ходу. Як корупціонери Дубневичі мостять гніздо у Дубаї

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  обкладинка Вікторія Демчук

Роксолана Пиртко, донька Ярослава Дубневича, купила квартиру у Дубаї за 1,2 млн євро і запустила бізнес в ОАЕ

33-річна Роксолана Пиртко, донька оголошеного у міжнародний розшук народного депутата Ярослава Дубневича, витратила понад 44,8 млн грн на купівлю розкішної квартири площею 145 м2 в одному з хмарочосів в центрі Дубаю (ОАЕ). Про це йдеться в розслідуванні видання  NGL.media.

Читайте також: Дірявий кордон: Дубневич втік з України непомітно для прикордонників

Про придбання нерухомості Роксоланою Пиртко стало відомо завдяки масиву документів про оренду нерухомості у Дубаї, доступ до яких отримала міжнародна мережа журналістів-розслідувачів OCCRP, французька газета Le Monde та українські розслідувачі зі Слідство.Інфо та NGL.media.

Проаналізовані журналістами NGL.media документи свідчать, що квартиру у престижному дубайському районі Бурдж Халіфа донька Дубневича купила 23 листопада 2022 року. Квартира з трьома спальнями загальною площею 145 м² у хмарочосі «Forte Tower 2» обійшлась їй у 4,5 млн дирхамів ОАЕ (44,8 млн грн або 1,2 млн євро за курсом НБУ). Власність Роксолани Пиртко на цю квартиру підтверджується також даними системи Mollak департаменту земельних ресурсів міста Дубай.

У грудні 2023 року Роксолана Пиртко передала свою квартиру в оренду за 265 тис. дирхамів (2,62 млн грн) на рік.

Читайте також: Империя «Вовы-Морды»: союз бандитов, продажных «ментов» и «чекистов»

Хмарочос «Forte Tower 2» престижному дубайському районі Бурдж Халіфа, де розташована придбана Роксоланою Пиртко квартира (фото Booking.com)
 
Хмарочос «Forte Tower 2» престижному дубайському районі Бурдж Халіфа, де розташована придбана Роксоланою Пиртко квартира (фото Booking.com)

У доньки Дубневича в Об’єднаних Арабських Еміратах з’явилася не лише нерухомість, але й бізнес. У 2022 році компанія Symbol Consulting DMCC отримала місцеву ліцензію на маркетингові послуги та управлінські консультації терміном на три роки. Отримання такої ліцензії є обов’язковим для ведення бізнес-діяльності в ОАЕ.

Зв’язки дубайської компанії з родиною Дубневичів підтверджує наповнення сайту Symbol Consulting DMCC, де перераховані основні сімейні проекти – як-от торговий центр Spartak у Львові, сонячні електростанції на Львівщині чи нещодавно започаткований консалтинговий бізнес у Словаччині. 

Нагадаємо, раніше NGL.media з’ясували, що Роксолана Пиртко є засновницею словацької компанії V. development & consulting і акціонеркою ще однієї словацької компанії V. Investment SE. У вересні 2023 року вона разом зі своїм чоловіком придбали за 600 тис. євро двоповерховий будинок у Братиславі.

Читайте також: НАБУ оголосило у розшук нардепа Ярослава Дубневича

Михайло Пиртко, чоловік Роксолани Пиртко, ймовірно також певний час володів компанією в ОАЕ, яка називалась P&P і яка припинила діяльність у 2024 році. В оголошенні, опублікованому у травні місцевою діловою газетою The Gulf Time було вказано, що людина з таким прізвищем та ім’ям володіла 100% акцій P&P, але детальнішої інформації про роботу цієї компанії NGL.media знайти не вдалося. Відомо лише, що у 2021 році P&P отримала в ОАЕ ліцензію на маркетингові консультації та дослідження.

Роксолана Пиртко (фото ТЦ Roksolana)

Роксолана Пиртко (фото ТЦ Roksolana)

Читайте також: Бачте, це є бізнес! Як наживаються та ховають гроші та майно депутати в регіонах

Роксолана Пиртко залишається співзасновницею низки компаній в Україні – «Львівбудмакс-інвест», ТЦ «Роксолана», «Передзвін», «Цетуля Солар» та «Ліг Агро». Найбільша кількість нерухомості, за даними YouControl, сконцентрована на «Передзвоні». На цю компанію також записаний автомобіль Mercedes-Benz GLS 350 2024 року випуску.

Роксолана Пиртко не відповіла на прохання NGL.media про коментар у кількох месенджерах, за контактним номером Symbol consulting DMCC в ОАЕ ніхто не відповів.

Куди зник Ярослав Дубневич?

Ярослав Дубневич,

Ярослав Дубневич

Батько Роксолани, народний депутат Ярослав Дубневич, є фігурантом двох кримінальних розслідувань, проте переховується від українського правосуддя. Ще у лютому 2022 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт про заволодіння ним понад 93 млн грн ПАТ «Укрзалізниця». У жовтні 2023 року Ярославу Дубневичу також висунули підозру у розкраданні газу на 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.

Читайте також: НАБУ обшукує помешкання братів Дубневичів під Львовом: 2 млрд грн отримані злочинним шляхом

Проте за два дні до оголошення підозри у розкраданні газу Дубневич втік з України. Про це, зокрема, свідчать дані Європолу, згадані в ухвалі Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Відомо, що 8 жовтня 2023 року Ярослав Дубневич перетнув румунсько-угорський кордон у напрямку Угорщини в пункті пропуску Petea – це лише 45 хв автомобілем від пункту пропуску Дякове на українсько-румунському кордоні. При цьому жодних записів про виїзд Дубневича у базах українських прикордонників виявити не вдалося.

Реальне місцезнаходження Ярослава Дубневича, оголошеного у листопаді 2023 року у міжнародний розшук, досі не вдалося встановити. NGL.media скерували запити до Офісу Генерального прокурора та НАБУ, аби дізнатись, в яких саме країнах його оголосили в розшук, а також чи розслідують обставини його виїзду з України. Обидві структури у своїх відповідях лише зазначили, що «постанова про оголошення у міжнародний розшук не містить обмежень щодо країн, в яких ця особа розшукується», проігнорувавши питання про розслідування обставини виїзду Дубневича.

Читайте також: Дубневичі хочуть вивести з-під конфіскації хоча б половину вкраденого майна фіктивним розлученням

«Передчасне і неконтрольоване розголошення відомостей досудового розслідування може не тільки вплинути на його перебіг, завадити повноті та об’єктивності встановлення обставин кримінального правопорушення, а й завдати шкоди інтересам потерпілого, підозрюваного та іншим учасникам кримінального провадження. З огляду на зазначене, надання іншої запитуваної інформації наразі не є можливим», – відповіли на запит NGL.media у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Олександра Губицька (NGL.media) та Яніна Корнієнко (Слідство.Інфо), опубліковано у виданні NGL.media


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]