Великий дерибан. Хтось наживається на серіалах, хтось на барабанах, а нардеп Шахов на сиренах тривоги

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  нардеп Шахов

 Народний депутат Сергій Шахов (нині член парламентської групи "Довіра" яка активно допомагає "слугам Зеленського") продовжує надсилати свої депутатські звернення до Кабінету міністрів для впровадження систем оповіщення по всій Україні. 

У листах обранець просуває інтереси компанії «Укрзалізничавтоматика», пов’язаної з його оточенням. За задумом Шахова, саме ця фірма за кошти міжнародних партнерів має постачати та встановлювати гучномовці по всій Україні, зазначає hromadske.

«Обсяг грошових коштів для поетапної реалізації програми, враховуючи будівництво інфраструктури з МАСЦО, складає орієнтовно 120-150 млрд грн», — писав Шахов у одному з листів до прем’єра. 

Попри публікацію, в якій ішлося про приховані зв’язки Шахова зі згаданою компанією, прем’єр-міністр Денис Шмигаль продовжує потурати парламентарю, а кілька ОВА вже просять чималі суми для реалізації його планів.

Читайте також: ВАКС оголосив у розшук нардепа Шахова з групи "Довіра"

«Таємне» листування

Як вдалося раніше з’ясувати hromadske, «Укрзалізничавтоматика» пов’язана з оточенням депутата, а саме з його радником — Миколою Самбожуком, який мав подібний бізнес у росії та отримував російський паспорт. Попри такі зв’язки з державою-агресоркою, Самбожук долучений до процесів, від яких залежить життя та безпека українців, адже працює секретарем у депутатському об’єднанні, від якого Сергій Шахов надсилає звернення.

У розпорядження hromadske потрапив новий лист від Шахова до прем’єра від 2 червня. Із нього стає відомо, що 5 областей надали свої пропозиції для встановлення систем оповіщення. 

«Вінницька, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська та Чернівецька обласні військові адміністрації. Решта ОВА надали лише інформацію, щодо потреб фінансування та обладнання МАСЦО, Київська міська військова адміністрація пропозицій не надала взагалі», — йдеться у зверненні. 

У ньому ж Шахов просить Прем’єра дати повторне доручення Київській і обласним військовим адміністраціям.

Читайте також: Російський слід в намаганні захопити системи оповіщення: нардеп який у розшуку і потенційний агент ФСБ РФ

 

 

 

 

 

 

Через 10 днів очільник уряду доручив згаданим вище представникам місцевої влади надати запитувані Шаховим документи.

 

 

 

 

 

 

ОВА просять гроші в уряду на проєкт Шахова

Вимоги Сергія Шахова підкріплені дорученням прем’єра були частково виконані. Це стає зрозуміло з листа депутата до секретаря РНБО Олексія Данілова, який опинився у розпорядженні hromadske.

У ньому Шахов просить Данілова посприяти у впровадженні систем оповіщення і додає, що для реалізації його планів вже надійшли пропозиції від ОВА на суму 9,8 мільярда гривень. Така ж сума вказана у додатку до цього листа, зі зведеною інформацією по областях. 

 

 

 

 

 

 

Очевидно, що ця сума не є остаточною, адже не всі області подали свої проєкти на момент відправки листа. До того ж обсяг фінансування може змінюватися під час розробки кошторису. Про це, наприклад, прямо написано у проєктній пропозиції від Вінницької ОВА, яку hromadske отримало від своїх джерел. 

 

 

 

 

 

 

Як зазначено у документі, для впровадження систем оповіщення в області на роки вперед потрібно 3 мільярди 600 тисяч гривень.У такий спосіб можна порахувати, що вже на реалізацію проєкту ОВА просять щонайменше 12,8 мільярда гривень.

У самому проєкті вказано, що розрахунки для Вінницької ОВА робила вже відома нам компанія «Укрзалізничавтоматика». Розрахунки проводили з огляду на ціни продукції польської компанії Digitex, яку в Україні продає саме «Укрзалізничавтоматика». 

«Орієнтована кількість електронних сирен компанії Digitex серії DSE — 4509 штук (DSE300, DSE600, DSE900), пультів DPS4000 — 63 штуки, серверів управління DCA4000 — 2 штуки», — ідеться в проєктній пропозиції, яку погодив начальник вінницької ОВА Сергій Борзов. 

Читайте також: Нардепи намагатимуться дозволити чиновникам не декларувати дорогі покупки і премії відразу

Журналісти hromadske запитали в керівника ОВА, чому розрахунки робила компанія, пов’язана з Шаховим:

«Я не знаю, з ким пов’язана ця компанія. Я що, правоохоронний орган чи розслідувач? Я не маю часу читати в медіа про цю компанію. Це єдина компанія, яка погодилася безкоштовно зробити розрахунки, тому їх і використовували», — відповів Борзов.

І це не дивно. Раніше ми виявили, що паралельно з вимогами, які шле Кабмін до місцевих органів влади, «Укрзалізничавтоматика» відправляє й власні листи до ОВА, у яких рекламує свої послуги. 

«У цьому є корупційні ризики. На початковому рівні створюються такі умови, що гроші або українських платників податків, або західних донорів підуть у компанію, пов’язану з цим помічником народного депутата чи конкретно з самим депутатом. Сам нардеп, із інформації в медіа, не перебуває в Україні, але знаходить час для лобіювання приватних інтересів чи бізнес-питань. Це абсурдна ситуація», — вважає парламентський аналітик Руху «Чесно» Олександр Саліженко. 

Водночас секретар РНБО Олексій Данілов не проти ініціативи депутата, який перебуває у розшуку. У своїй відповіді на ім’я прем’єр-міністра він пише, що готовий винести пропозицію Шахова на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

Читайте також: Історія появи сирен повітряної тривоги та чому їх звук такий тривожний

 

 

 

 

 

 

В самому уряді не всі підтримують ідею народного депутата. У МВС вважають, що проєкти для впровадження систем оповіщення не можуть бути однаковими для всіх регіонів України.

«Кожна область має різну кількість територіальних громад та різну організацію телекомунікаційних мереж. Кожному регіону притаманний особливий рельєф місцевості, що впливає на розрахунок зони впевненого приймання звукового сигналу про небезпеку. Усе це обумовлює необхідність різної кількості та різних можливостей технічних засобів оповіщення та інформування населення», — йдеться у листі за підписом заступника міністра внутрішніх справ Олексія Сергєєва. 

Зі свого боку Мінфін повідомив про неможливість виділення державних коштів на проєкт Шахова у 2023 році. 

Ймовірно через таку позицію, Шахов у вищезгаданому зверненні до секретаря РНБО, висловив невдоволення діями уряду.

Натомість Секретаріат Кабінету міністрів готовий надіслати офіційне звернення до Посольства Великої Британії в Україні для залучення міжнародних коштів, аби впровадити системи оповіщення, як того хотів би Шахов. Для цього і потрібні проєктні пропозиції від різних ОВА.

Ми звернулися з запитом до прем’єр-міністра, аби з’ясувати, чи буде уряд продовжувати допомагати Шахову в реалізації його планів. У відповіді від секретаріату Кабміну нам написали, що зробити нічого не можуть, адже за законом зобов’язані відповідати народному депутату. Інакше — штраф. 

Читайте також:  Шахов проігнорував підготовче засідання ВАКС

 

 

 

 

 

 

Чи можна тоді стверджувати, що очільник уряду потурає корупційній схемі Шахова? Із цим питанням ми звернулися до юриста Центру протидії корупції Олексія Бойка. 

«Він, як мінімум, не протидіє й не намагається нічого вжити, щоб розібратися в ситуації. Наприклад, звернутися до компетентних органів — у цьому разі НАЗК. Щоб Нацагентство перевірило, чи немає в діях Шахова конфлікту інтересів (принаймні, в нас такої інформації немає, не було й публічних заяв від уряду з цього приводу). 

Крім того, прем’єр може й не відповісти на депутатське звернення, навівши відповідне обґрунтування. Закон “про статус народного депутата” дозволяє надати вмотивовану відмову. Питання в тому, чому Кабмін не перевіряє опубліковану журналістами інформацію про стосунок Шахова до компанії, яку він просуває у своїх зверненнях?» — каже юрист.

«Складається враження, ніби народний депутат керує урядом (принаймні, щодо питання систем оповіщення) і вказує йому, які дії необхідно вчинити», — додає Бойко.

Євгеній Шульгат, опубліковано у виданні hromadske


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]