росія вперше вдарила по Україні МБР "Рубеж"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада російські окупанти вперше вдарили міжконтитентальною балістичною ракетою "Рубеж", яка є потенційним носієм ядерного заряду.

Про це повідомили Повітряні сили:

"Уранці 21 листопада 2024 року в період з 05.00 по 07.00 російські війська атакували місто Дніпро (підприємства та критичну інфраструктуру) ракетами різних типів.

Зокрема, із Астраханської області РФ було запущено міжконтитентальну балістичну ракету, із Тамбовської області з винищувача МіГ-31К — аеробалістичну ракету Х-47М2 "Кинджал", із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС сім крилатих ракет Х-101 (район пусків — Волгоградська обл.).

Внаслідок протиповітряного бою підрозділами зенітних ракетних військ Повітряних Сил знищено шість ракет Х-101. По інших ракетах – без суттєвих наслідків".

У відомстві додали, що інформація про жертв та постраждалих наразі не надходила.

Повітряні сили закликали медійників та блогерів відповідально поширювати ту чи іншу інформацію щодо бойової роботи ЗСУ і будь-яких загроз Україні.

Напередодні, 20 листопада, у медіапросторі активно обговорювали ймовірність випробування росією балістичної ракети середньої дальності РС-26 "Рубеж". Повідомлялося, що це може бути тестовий запуск з полігону "Капустин Яр" в Астраханській області, або що це буде бойовий пуск.

За даними Defence Express, РС-26 "Рубеж" призначена для доставки ядерних зарядів. Ця розробка в рф мала високий ступінь секретності через те, що вона порушувала договір РСМД.

Почали її розробляти ще у 2006 році, але у 2018 році ракета нібито була виключена із програми озброєння до 2027 року. І зрештою вважалось, що у РФ натомість зосередились на "Искандер-К".

Водночас у липні цього року у Кремлі погрожували відновити виробництво ракет середньої та меншої дальності, під які й підпадає РС-26 "Рубеж".

Вважається, що РС-26 "Рубеж" створений на базі двох ступенів "Тополь-М".

Розробником РС-26 "Рубеж" є "Московский институт теплотехники", а виробником "Воткинский завод", який окрім них відповідає ще й за балістичні ракети "Искандер".

Точні характеристики РС-26 "Рубеж" наразі невідомі. Серед тих, які є доволі вірогідними - стартова вага у межах 40-50 тонн, дальність до 6000 км, оснащення у вигляді чотирьох роздільних бойових блоків потужністю 0,3 Мт кожен, аналогічні тим, які використовуються у РС-24 "Ярс". Також вважається, що він може бути оснащений гіперзвуковим плануючим блоком типу "Авангард".

Абсолютна більшість російських далекобійних ракет може мати ядерне оснащення. В тому числі "Искандер", "Кинжал", крилаті ракети типу Х-55 та Х-102, а також багато інших.

Фото МБР "Рубеж" - з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:47
Уперше в Україні водія обмежили у праві керування авто через порушення правил військового обліку
10:43
"Мінська-3" не буде, - Зеленський
10:01
Зеленський: "Московський патріархат десятиліттями діяв як агент Кремля - і цьому настав кінець"
09:27
USAID відправляє у відпустку співробітників по всьому світу
09:17
ЦРУ запропонувало всім співробітникам звільнитися та отримати компенсацію - WSJ
08:36
«Яка різниця, яке моє ставлення до Путіна. Я вважаю його ворогом, він мене теж» - Зеленський заявив, що готовий сісти за один стіл переговорів із диктатором рф
08:29
Зеленський про американського пропагандиста Карлсона: Йому варто припинити працювати на Путіна, припинити лизати його зад
08:19
Палестинці мають покинути Сектор Гази, - Трамп
08:13
Українські БпЛА вразили нафтобазу на Краснодарщині
08:06
Уряд розширив перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]