Історія хапуги-депутата про якого давно знали, але дивились крізь пальці на його оборудки
Незадекларованих статків на мільйони доларів виявили працівники ДБР у депутата Рівненської обласної ради, який є також заступником голови Поліського лісового офісу Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України».
Цю посаду обіймав депутат облради (від «Народної партії» Литвина, потім від Блоку Петра Порошенка, а нині від партії «Сила і честь») Віталій Сухович. Вдома та на робочому місці депутата-хапуги та членів його сім’ї правоохоронці провели обшук. Під час слідчих дій лише готівкою виявили та вилучили понад чотири мільйони доларів США у різній валюті.
Віталій Сухович
Крім того було виявлено золоті монети, злитки золота, 2 пістолети, автомат Калашникова з 16 магазинами до нього із патронами. Депутат володів чотирма земельними ділянками у Рівному, на яких здійснював будівництво котеджів. Ділянки зареєстровані на номінальних осіб, підконтрольних "обранцю".
Цікаво тут те, що про Віталія Суховича, його фірму, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки вже неодноразово писали місцеві розслідувачі корупції. У січні 2020-го прокуратура Рівненської області запідозрила начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Суховича в недостовірному декларуванні.
Про незаконне походження статків якого журналісти видання «Четверта влада» робила розслідування ще у 2020 році. Після публікації Віталій Сухович висловив непрямі погрози журналістці Анні Калаур, яка на той час працювала у «Четвертій владі». Під час розмови з журналісткою, яка запитувала про походження нерухомості, бізнесу записаного на колишню дружину Віталія Суховича, автівки, яка належить матері Суховича і зв'язків, впевнений у своїй непокарності корупціонер сказав:
«Ви задумайтесь над тим, да, що десь в якийсь один якийсь прікрасний момєнт станеться біда от. Станеться біда.... з всіми вашими матіріалами, да, що ви там розводите, от. І прийдуть спитають».
Суховича не покарали, а НАБУ, яке займалося перевіркою брехні в декларації, закрило провадження. Закрили не тому, що не знайшли порушення, а через рішення Конституційного суду у жовтні 2020-го, яким скасували відповідальність за брехню в декларації за статтею 366-1 Кримінального кодексу України.
Нижче ви можете прочитати розслідування журналістки видання "Четверта влада" Анни Калаур, яке було опубліковано 29 червня 2020, але яке не було взято до уваги правоохоронними органами, що дало змогу хапузі й надалі проводити корупційні обородки використовуючи службове положення.
Читайте також: Поки не всіх пересаджали - 2. Митна мафія на кордоні
Фірма, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки: таємниці головного лісівника Рівненщини
Джерело: «Четверта влада»
Авторка: Анна Калаур
Головний лісівник області Віталій Сухович і його родина, виявляється, ведуть заможний спосіб життя, який не вписується в декларації посадовця. Дорогі автівки, будинок, квартири, фірма – те чим можуть похизуватися і що дуже непросто пояснити.
У січні 2020 прокуратура Рівненської області запідозрила начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Віталія Суховича в недостовірному декларуванні. За версією правоохоронців, він надав неправдиву інформацію про статки на майже вісім мільйонів гривень. При цьому офіційні доходи посадовця і його сім'ї до такої суми не наближались.
Прокурорів зацікавили майже 7,9 мільйонів гривень, які дружина посадовця Тетяна Сухович внесла до статутного капіталу компанії «Кайсгольц». Ця компанія продає деревину, яку купує у лісгоспів. Ці лісгоспи підпорядковані чоловіку Тетяни Сухович. Що це: можливий конфлікт інтересів, незаконне збагачення, зловживання впливом? Заява правоохоронців має більше питань, ніж відповідей.
«Четверта влада» досліджувала статки, біографію і зв'язки Віталія Суховича і знайшла там чимало підстав для нових перевірок правоохоронців. У цьому матеріалі ми привідкриваємо карти на спосіб життя посадовця і його сім'ї, зв'язки з компанією і зв'язки зі впливовими бізнесменами.
Всім друг
Віталій Сухович – людина на Рівненщині відома і впливова. Він пов'язаний із різними посадовцями, бізнесменами, політиками, а рівненські ЗМІ його практично не критикують – там він найчастіше з'являвся в рекламних сюжетах та привітаннях.
Екс-голова Рівненської ОДА Віталій Муляренко вручає нагороду за гуманітарну участь в антитерористичній операції Віталію Суховичу. Вересень 2017-го. Фото: Рівненська ОДА
Крім того, він депутат Рівненської обласної ради з 2014 року. Тоді потрапив за списком Народної партії замість померлого обранця Миколи Зінчука. У 2015-му до Рівненської обласної ради увійшов за списком БПП «Солідарність».
Віталій Сухович із депутатом Рівнеради від Радикальної партії Олега Ляшка Романом Стасюком. Фото з фейсбуку Рівненського управління лісового і мисливського господарства
У лісовій галузі він майже 20 років. З 2002-го працював у Сарненському лісгоспі. У 2009-му році очолив «Висоцьке лісове господарство».
В березні 2017-го Управління захисту економіки Нацполіції «викрило» хабарництво в лісгоспах Рівненщини, де серед керівників лісгоспів засвітився і Сухович. Керівники лісгоспів, за версією поліції, скинулися, аби «зам'яти» перевірку порушень на своїх підприємствах.
Втім так звана «справа лісників» скоріше нагадувала черговий піар міністра МВС Арсена Авакова. І завершилась вона, як повідомляли журналісти Стопкору, не відстороненнями і затриманнями, а припиненням тієї самої перевірки лісгоспів. Після цього місце головного лісівника області стало вакантним і очолив його, за результатами конкурсу, Віталій Сухович.
Читайте також: Як «Енергоатом» накрав на відкатах і тепер петляє від тюрми
Під час візиту Марини Порошенко в Дубровицю Віталій Сухович був із тодішнім нардепом від БПП Василем Яніцьким. Фото з ютубу Ігоря Зінченка
За головування Суховича під обласним управлінням лісового та мисливського господарства протестували лісники. Їх не влаштовували кадрові зміни в лісгоспах. Мовляв, Віталій Сухович звільняв директорів підприємств і на їхні місця призначив кума і свояка. Справді, за головування Суховича окремі лісгоспи змінили керівництво. Але в призначеннях «своїх» людей Віталій Сухович конфлікту інтересів не бачив.
– Навіть якщо племінник депутата, яка різниця? – коментував ситуацію Віталій Сухович «Волинським новинам». – Він – хороший спеціаліст, позитивна людина. Вибиратимуть директора на конкурсі.
Очевидно, говорив він про директора Костопільського лісгоспу Олександра Мелещука (в минулому помічник нардепа Юрія Вознюка), який є швагром (чоловіком сестри) Віталія Суховича. До речі, саме очолюваний Мелещуком лісгосп отримав звання найкращого у 2018-му від обласного управління лісового та мисливського господарства.
Віталій Сухович нагороджує свого свояка Олександра Мелещука. Фото Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства
Дружина Тетяна Сухович теж раніше працювала в лісовій галузі. Ще у 2016-му вона була працівницею Сарненського лісгоспу й одночасно підприємицею – торгувала пальним та в роздріб у неспеціалізованих магазинах.
У 2016-му дружина Суховича заробила більше 300 тисяч гривень, будувався великий розкішний будинок. При цьому сім'я отримувала благодійну допомогу від Висоцького лісгоспу. Тепер ця сім'я має мільйонні активи. І, як це часто буває в українських посадовців, нерухомість, елітне авто, бізнес – на дружині.
Після того, як прокуратура Рівненської області запідозрила лісівника в недостовірному декларуванні, подружжя подало на розлучення. Пояснили це відсутністю взаєморозуміння.
Сім'я Суховичів, судячи із соцмереж, любить проводити час разом і частенько відпочиває. Фото із фейсбук-сторінки Тетяни Сухович
Юристка проекту «Тисни» (Bihus.Info) Ліза Середіна розповідає, з яких причин, крім розбіжності характерів, українські посадовці можуть розлучатися.
– Щоб не вказувати дружину та купу майна в декларації. Можна переписати майно на дружину, розлучитися і до її майна не буде претензій. Так роблять, щоб захистити майно – щоб на майно, активи не наклали арешт. Якщо, наприклад, у справі Суховича буде вирок суду, його майно можуть конфіскувати. А якщо майно не в спільній сумісній власності подружжя, а на колишній дружині – то до такого майна ніяких претензій. Таке майно не конфіскують.
– А взагалі навіть без кримінального провадження дуже часто все майно на дружин/тещ/родичів переписують. Також щоб не було питань, звідки дороге майно, якщо ти посадовець і все життя на держслужбі, – розповідає Ліза Середіна.
Після суду Віталію Суховичу дісталася одна квартира у Рівному, яка до цього належала його дружині, і садова ділянка неподалік села Висоцьк Дубровицького району. Решта: дві квартири, будинок, три ділянки – залишились у власності дружини.
Тетяна Сухович після розлучення залишила за собою більшість майна. Фото з її сторінки у фейсбук
Уже три роки Віталій Сухович – головний в одній із найбагатших і водночас найзакритіших сфер в області – лісовому і мисливському господарстві. Закрита вона хоча б тому, що продаж деревини в Україні ще не так давно проходив на стандартних голосових аукціонах. Це в кращому разі. Існує багато схем продажу дерева в обхід аукціонів, за відкат.
Лише нещодавно Уряд постановив продавати дерево через Прозорро.Продажі. Лісгоспи Рівненщини почали це робити з лютого. Що було до – невідомо. Тобто хто що і за скільки купував, як торгувалися, дізнатися просто так не можна.
«Четверта влада» намагалась дізнатися результати аукціонів на Рівненщині і отримала протиправні відмови надати інформацію «під копірку» від лісгоспів області. Відмови були й від обласного управління, Держлісагентства і Рівненської торгової біржі, на якій проходили ці аукціони. Тобто інформацію навмисне приховують.
В таких ідеальних для різних корупційних схем умовах продають наш з вами ліс. Нещодавно одним із покупців цього лісу стало підприємство, частиною якого володіє дружина найвпливовішого лісівника області. Чи містить така ситуація конфлікт інтересів, ми запитали у юристки Лізи Середіної.
За її словами, в цій ситуації не можна точно сказати, чи є конфлікт інтересів. Адже для цього треба чітко знати, які функції виконує посадовець і чи має він вплив на рішення лісгоспів, у яких купує деревину компанія дружини.
Офіційно Сухович не може втручатися в аукціони підприємств, окремими з яких керують його свояки, куми і друзі. Як могло відбуватися насправді – мають з'ясовувати правоохоронці і Національне агентство запобігання корупції.
– Згідно із Законом України «Про запобігання корупції», потенційний конфлікт інтересів – це наявність в особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, – каже юристка Ліза Середіна.
– В принципі, може бути потенційний конфлікт, якщо Віталій Сухович якимось чином сприяє, щоб дружині було вигідно або зручно вести бізнес.
Читайте також: Як працює мережева корупція в Україні: позаштатний радник та його близькі отримали від Мінкульту понад 70 млн грн
Мамин Мерс, кросовер дружини і квартира «На Щасливому»: дивовижі в деклараціях Суховича
Після розлучення і поділу майна Віталію Суховичу дісталася квартира у Рівному площею 82,3 квадратні метри. Йдеться про житло в мікрорайоні «На Щасливому» на Чорновола 91-о. Квартиру придбала Тетяна Сухович у травні 2018 року.
У Віталія Суховича є трикімнатна квартира «На Щасливому»
Апартаменти трохи меншої квадратури «На Щасливому» від забудовника продають за 44 тисячі доларів.
Через агентство облаштовану квартиру з точно такою ж кількістю метрів квадратних можна придбати за 63 тисячі доларів.
Це ціни ринкові, реальні. Але купити нерухомість за реальними цінами у 2018-му Суховичам було не реально. Разом за рік вони заробили 1 мільйон 200 тисяч гривень і (спойлер) ці гроші їм би знадобилися, аби пояснити іншу вартісну покупку.
Не було ні дорогих подарунків, ні позик у банку чи благодійної допомоги. Тож Віталій Сухович переконує НАЗК, що трикімнатну нову квартиру «На Щасливому» його дружина придбала за 139 тисяч гривень.
Для порівняння, приблизно таку ж суму (враховуючи зміни курсу долара) – 5 тисяч доларів просять за стару хатинку в селі Стовпець. У Рівному за такі гроші можна знайти, хіба, гараж.
Оголошення із сайту OLX
Віталій Сухович відмовляється коментувати успішну покупку, каже, всі питання до дружини – вона знайшла квартиру за такою знижкою, а він, мовляв, тут ні до чого. Ми освіжили пам'ять лісівнику.
– Вам дісталась ця квартира після розлучення, – журналістка.
– Мені дісталася?
– Так.
– Проста квартира. Проста квартира. А що таке?
– Нам здається, що за такі гроші дуже тяжко знайти нерухомість.
– Дружина знайшла. (...) Квартира без ремонту. Проста квартіра.
Зазвичай вартість нерухомості занижують, щоб платити менше податків. Всі покупки на суму від 150 тисяч гривень проходять обов’язковий фінансовий моніторинг. Особливо вигідно занизити вартість дорогої нерухомості, якщо купуєш її за «брудні» гроші. Тому в деклараціях посадовців частенько можна побачити елітні квартири і авто за приблизно 149 тисяч гривень.
– Я ж не знаю. Я ж її не купляв. Я вам пояснюю, – Віталій Сухович.
– Ви не в курсі. Чому тоді вона вам дісталась?
– Ну, подарила дружина мені. (...) У нас була... розвод в нас був. Визначили, що вона перейшла мені.
Подарунок отримав не лише Віталій Сухович, а й його дружина. У 2018-му на свій день народження Тетяна Сухович поділилася в інстаграмі фото автомобільного ключа з підписом: «Мій день». З допису зрозуміло, що в подарунок вона отримала автівку, адже в коментарях обіцяє скоро покататися на ній.
Скриншот з інстаграму Тетяни Сухович, який вона нещодавно видалила
Ймовірно, катається пані Сухович саме на тому кросовері Peugeot New 3008 HDi 150 AT6 Allure 2017 року випуску, який Віталій Сухович у декларації оцінив у 910 тисяч гривень.
Peugeot New 3008 HDi. Ілюстраційне фото з avtocentr.com.ua
На фото в інстаграмі жінка хвалиться подарунком, а в декларації чоловіка виходить, що сама собі купила.
Бо купити могла – Тетяна Сухович бізнесвумен і заробляє значно більше за чоловіка – з 2018-го приблизно мільйон на рік. Віталій Сухович у деклараціях звичайний начальник із зарплатою в 17 тисяч гривень. Щоправда, на елітну автівку у квітні і простору квартиру у травні навіть пристойних доходів пані Сухович у 2018-му не вистачило б. Запитуємо у Віталія Суховича хто подарував його дружині таку недешеву автівку.
– Батьки її подарували. (...) Я що пам'ятаю коли там хто дарував де? – каже Віталій Сухович.
– Ну ви ж чиновник, правильно. Автомобіль – це така дорога покупка. Я думаю, що ви маєте пам'ятати, – журналістка.
– Я ще раз пояснюю, є дружина сьогодні приватним підприємцем. Декларує доходи, платить податки, має право собі куплять. Ви дивіться за мою декларацію. Перевіряйте мої доходи. (...) Те, що вона пише, три роки назад чи скільки – то це її право писать, розумієте. Хто їй подарував? Любовнік подарував! Що дальше?
– У вас в декларації цього подарунка немає.
– Ну а причом тут подарунок в декларації? В декларації вказана машина дружини. Що вона не вказана? Вказана. (...) Подарували батьки, можливо, любовнік, я не знаю. Я не буду відповідать.
Принаймні перша версія – подарували батьки, тріщить по швах: батько Тетяни Сухович Сергій Руднєв у 2018-му працював головним інженером водного господарства у Новоград-Волинському і подавав декларацію. Донька Тетяна Сухович там є, а подарунка доньці – нема.
Крім того, доходів і збережень батька, а в сумі це 270 тисяч гривень, на такий подарунок не вистачило б. Тож хтось в цій історії бреше.
Крім подарованого кимось авто, у Тетяни Сухович є ще одне – Kia Sportage 2013 року випуску, куплене в 2014-му за 308 тисяч гривень.
Читайте також: Як суди укладають угоди з топ-корупціонерами, засекречують вироки і скільки це коштує
Kia Sportage 2013 року. Ілюстраційне фото з відео Car Keys UK на Ютубі
«Четвертій владі» також стало відомо, що в 2013-му у матері посадовця Віри Сухович, яка не має бізнесу і раніше працювала у Сарненському лісгоспі, з'явився Mercedes-Benz ML 250 CDI 2013 року випуску. Нині авто перебуває у її власності.
Схожа автівка була у матері Суховича. Ілюстраційне фото з AUTO.RIA
На сайті з продажу автомобілів такі вживані авто в середньому продають за 30 тисяч доларів. Втім у 2013-му, коли її купили – це була найсвіжіша модель такого класу, ціна могла бути дорожча і найцікавіше, що матір лісівника, яка працювала в лісгоспі її придбала і, якщо вірити Суховичу, досі йому про це не розповіла.
– Не знаю, не знаю, як мамі вдалось заробити на автівку Мерседес Бенц. Я з мамою не живу вже давним давно. І що там ті автівки я не знаю.
– Дуже важко знайти людей, які в пенсійному віці можуть собі дозволити купити Мерседес Бенц (матері на той час було 64 роки) – журналістка.
– В 2013 році я ж не знаю що хто кому де купляє. Я таку автівку взагалі не знаю.
– Ви не знаєте, що у вашої мами є Мерседес Бенц?
– Не знаю.
Ось такі дива трапляються.
Також у власності Тетяни Сухович залишилась друга квартира «На Щасливому». Ця трохи менша – 40 квадратних метрів, розташована у котеджі. Придбали її у березні 2013-го, дорожче ніж більшу – за 150 тисяч гривень. Тепер Сухович оцінює її у скромні 120 тисяч гривень.
В цьому котеджі Тетяна Сухович придбала квартиру за 120-150 тисяч гривень
Крім того, Тетяні Сухович після розлучення залишився будинок у Дубровиці і земля під ним. До 2019-го Віталій Сухович декларував його як незавершене будівництво. Два роки тому журналісти зафіксували це незавершене будівництво.
Читайте також: В розпіареному Реєстрі корупціонерів чомусь відсутні найбільші корупціонери
Будинок Тетяни Сухович у Дубровиці В 2018-ми виглядав завершеним будівництвом. Фото: 112 канал
У декларації за 2019-й рік Сухович оцінює цей будинок у скромні 560 тисяч гривень.
Будинок Тетяни Сухович знаходиться неподалік річки, по обидві сторони немає сусідів
Єдина нерухомість, яка належала лісівнику до поділу майна це дачна ділянка біля озера Велике Почаївське, неподалік Висоцька Дубровицького району, яку він отримав у 2011 році. Це озеро є гідрологічним заказником загальнодержавного значення в Україні і землю навколо має охороняти Висоцький лісгосп.
За інформацією Держгеокадастру, у 2016-му в цьому масиві роздали землю учасникам АТО.
Озеро Велике Почаївське. Фото: rivnefish.com
Втім першою землю тут виділяла Дубровицька райдержадміністрація. Крім лісівника Віталія Суховича ділянку тоді отримав головний інженер Висоцького лісгоспу Сергій Гура, помічник судді Апеляційного суду Рівненської області Ігор Шевчук. Також сусідом Суховича був повний тезка відомого рівненського бізнесмена і власника торгової марки «INTER BETON» Юрія Чаборая.
Чоловік ліс охороняє, а дружина на ньому заробляє
Компанія «Кайсгольц» існує два роки і є постачальником соснових пиломатеріалів в Україні та за кордон. На сайті «Кайсгольцу» повідомляють про продаж високоякісної деревини, яку купують на офіційних аукціонах державних лісових господарств зі всіма документами і сертифікатами.
Експортерами досить швидко стали відомі гравці на ринку, зокрема угорська компанія ERDERT TUZSER та австрійська TIMBER GROUP.
Виробництво «Кайсгольцу» зосереджене у селі Ремчиці Сарненського району, між чотирма лісгоспами. Компанія орендує майже два гектари у Сергія Аврамишина – молодшого брата начальника Володимирецького лісгоспу, які він викупив у Рівненської ОДА.
Компанія продає дошки і бруси, які виготовляє з сосни. Фото з фейсбуку «Кайсгольц»
«Кайсгольц» розташовний посеред значно більшої державної ділянки, яку ніхто не орендує.
«Кайсгольц» працює в серцевині державної ділянки. Скриншот з кадастрової карти
В рекламі «Кайсгольц» пишуть про 7500 метрів кубічних дерева на місяць, 40 працівників і 14 років досвіду, не дивлячись на те, що компанії всього два роки.
Спробуємо дізнатися, звідки 14 років досвіду у компанії, якій два роки.
За офіційним номером «Кайсгольцу» можна додзвонитися до іншого продавця дерева ТОВ «ЕРОН» з реєстрацією у Рівному. Це підприємство належить ексзасновнику «Кайсгольцу» Олександру Сойці, який ще недавно був директором цієї компанії. Сойка – колишній працівник Рахівської райдержадміністрації, його сім'я пов'язана з компаніями в Рахові Закарпатської області, які займалися посередництвом в торгівлі деревиною.
Олександр Сойка пов'язаний з кількома компаніями, які експортують деревину. Фото з його фейсбук-сторінки
Також Сойка і його батько є власниками рівненських компаній-продавців дерева. Одна з них, ТОВ «Е-Рівне», на 90% належить угорському ЗАТ «Ердерт-Тужер», яке є імпортером «Кайсгольцу».
Зв'язки цих компаній приводять нас у Сарни. Там у «Е-Рівне» є приміщення, поруч із Сарненським лісгоспом, в якому прописані чимало фірм, які заробляють на лісі. А мільйонні прибутки з рівненських фірм Сойок мав бізнесмен із Сарн Андрій Василець.
Бізнес-партнером Васильця є колишній податківець Віктор Шевчук, який і приводить нас до Віталія Суховича. У декларації за 2019-й Сухович вказує, що його дружина позичила 7 мільйонів гривень у Віктора Шевчука. Ймовірно, так службовець спробував пояснити походження внеску Тетяни Сухович до «Кайсгольцу», бо саме цей момент занепокоїв правоохоронців.
Пояснення вийшло таким собі, адже внесок був дещо більшим – 7 мільйонів 875 тисяч гривень. Тобто ще майже 900 тисяч пані Сухович мала докласти зі своїх доходів, бо заощаджень дружини Сухович не декларував.
Ще 500 тисяч, якщо вірити декларації Суховича, вона встигла повернути торік Шевчуку. Виходить, що витратила пані Сухович на майже 100 тисяч більше, ніж заробила.
Можливо гроші лишилися з 2018-го? Але ми вже писали, що два роки тому пані Сухович витратила понад 900 тисяч на авто і ще купила квартиру «На Щасливому». Чи, може, допоміг чоловік Віталій Сухович? І це навряд, адже його зарплати і заощаджень не вистачило б, аби зрівняти доходи і витрати бодай до нуля. Про що це говорить?
Коли в декларації посадовця витрат більше, ніж задекларованого заробітку, і при цьому відсутні або не зменшуються наявні грошові активи, це може свідчити про можливе незаконне збагачення чи те, що посадовець приховує доходи, яких не може пояснити. Такий факт має перевіряти НАЗК.
Віталій Сухович каже, що правоохоронці його вже перевіряють і задають питання. Та, схоже, ми були першими хто зацікавився мінусами в декларації. Адже Віталій Сухович просто почав перебирати варіанти, а коли варіанти скінчилися в хід пішли непрямі погрози журналістці.
– У вашій декларації, яку ви подали нещодавно, за 2019 рік, доходів виходить менше ніж витрат, – журналістка.
– Яких витрат?
– Витрат. Ну порахуйте: ваша дружина зробила внесок великий в фірму при тому...
– Слухайте, моя дружина позичила кошти і зараз працює і відробляє.
– Навіть незважаючи на це у вас мінус сто і більше тисяч гривень (якщо рахувати, що Сухович не давав свої кошти дружині, аби гасити позику).
– Да ви що? Да що ви говорите? (...) Да ви шо, ну. Пощитайте.
– Ми порахували.
– Значить збереження ще були.
– А чому ж тоді ви їх не декларуєте ці збереження, якщо вони були?
– А може вона мені їх не сказала.
– То треба казати, що не сказала. Виходить, що ви не декларуєте.
– Повинна вона мені говорить?
– Повинна.
– Та ну що ви говорите. Пані Анна, дивіться, ви задумайтесь над тим, да, що десь в якийсь один якийсь прікрасний момєнт станеться біда от. Станеться біда.... з всіми вашими матіріалами, да, що ви там розводите, от. І прийдуть спитають.
– Скажіть, це зараз погрожуєте ви чи що?
– Нє.
– Це виглядає так як погроза.
– Це виглядає як така думка вслух. Для чого інформацію сьогодні надавать, якщо сьогодні правоохоронні органи провіряють всю декларацію. Прокуратура досліджує, НАЗК, поліція, СБУ. Вони ж мають право? Мають право. Якщо щось є, ставлять питання.
Також Віталій Сухович каже, що публікацією про нього ми даємо «багато інформації для всяких банд, угрупувань».
– Ви відкриваєте, читає всякий зброд оце що ви там пишете. Розумієте, догадки. А вам не здається, що завтра на вас напишуть і прийдуть спитають? Мені кажеться, що в вас вже ходили.
Під фразою «кажеться, що в вас вже ходили», на думку редакції, він мав на увазі підпал «Четвертої влади» та викрадення сервера на якому містилися всі матеріали. Замовників злочину не встановили. Підозрювані в організації підпалу знаходяться у міжнародному розшуку. Обвинувачених у виконанні підпалу судять.
Юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова каже, що слова Віталія Суховича можна вважати непрямою погрозою журналістці.
Таємничий водій-мільйонер
Зі внеском Тетяни Сухович пов'язаний ще один момент. Позичальнику Віктору Шевчуку ТОВ «Кайсгольц» також не чуже, адже його дружина Надія Шевчук в 2018-му, співзаснувала цю компанію і вклала в неї загалом найбільше грошей – 10 мільйонів гривень. І покинула вона цей бізнес, коли там з'явилася пані Сухович.
Надія Шевчук у своєму фейсбуці вказує, що є співзасновницею салону краси у Києві
Сталося таке: Шевчук, яка одразу вклала найбільше грошей у компанію, раптово покинула цей бізнес та ще й її чоловік позичив гроші для Тетяни Сухович, аби вона викупила корпоративні права в його ж дружини. Ось такі дива трапляються.
Читайте також: Боротьба проти спільноти хапуг
Разом із Надією Шевчук «Кайсгольц» співзаснував Олександр Сойка і Володимир Тимофєєв – також знайомий для Віталія Суховича. У 2017-му, задовго до створення Кайсгольцу, Сухович продав Тимофєєву свою Тойоту Ленд Крузер 2008 року за символічні 79 тисяч 500 гривень. Таке вживане авто коштує 25-50 тисяч доларів.
Схожа Тойота Ленд Крузер була у Віталія Суховича. Ілюстраційне фото: auto.ria.com
Віталій Сухович придбав іномарку у 2014-му, але жодного разу не вказав вартість придбання. Можливо тому, що скромних офіційних доходів начальника лісгоспу на таке авто не вистачило б.
Загадковий Володимир Тимофєєв є вихідцем з Донеччини. До 2009-го працював на різних підприємствах. Тепер із сім'єю живе у Сарнах. В соцмережах вказує, що за професією водій, ділиться новинами з груп автомобілістів.
Скриншот сторінки ВК Володимира Тимофєєва, де він вказує, що є водієм
Сестра Тимофєєва Тетяна у дописі від 27 жовтня 2019 року пише, що її брат і племінник Євгеній (син Володимира Тимофєєва) автомобілісти.
Зліва направо: Євген Тимофєєв з тіткою Тетяною та батьком Володимиром. Жінка вказала, що вони автомобілісти
Попри те, що в житті Володимир Тимофєєв є водієм фури, за документами він співзаснував разом із Надією Шевчук ТОВ «Кайсгольц». У 2018-му його внесок був найбільшим – 5 мільйонів гривень. Всього за два місяці він офіційно вийшов з бізнесу, а в лютому 2020-го йому знадобилась ділянка під будівництво поруч з територією «Кайсгольцу».
Тимофєєв пов'язаний також із сарненським діячем і президентом Сарненської федерації греко-римської боротьби Борисом Цвяком, який в один день із Тетяною Сухович став власником «Кайсгольцу». Цвяку нині належить 55% компанії.
Дружина Тимофєєва з травня є співвласницею охоронної компанії «Рубікон-2017», яку Цвяк заснував із Сергієм Аврамишиним, на ділянці якого знаходиться «Кайсгольц». Крім того, син Тимофєєва Євген працював на одному підприємстві з Цвяком і навіть мав з ним одну адресу реєстрації.
Борис Цвяк входить до громадських організацій, заснував бійцівський клуб і охоронну фірму. Тепер він має ще й компанію, яка продає дерево. Фото з фейсбуку Сарненської федерації греко-римської боротьби
Окрім колишньої автівки Віталія Суховича, на водія Тимофєєва зареєстрований один із найдорожчих житлових комплексів області «Лакшері Сквер Сарни» і ділянка за адресою Технічна 14 В, на якій розташоване будівництво.
ЖБК Лакшері сквер Сарни оформили на водія Володимира Тимофєєва. Будівництво знаходиться в зеленій зоні поруч з водоймою
«Лакшері Сквер» позиціонує себе як бренд елітної якісної нерухомості. Перший проект збудували у Рівному поруч із мікрорайоном «На Щасливому» і вже продали всі квартири. Забудовниками є компанії, об'єднані торговими марками «INTER BETON» та «INTER BUD».
Юрій Чаборай частенько на сайті ВСЕ розповідав про будівництво «Лакшері сквер». При цьому будівництво чомусь зареєстроване на інших людей
Власник «INTER BETON» Юрій Чаборай – відомий рівненський бізнесмен, він же рекламував «Лакшері сквер» у Рівному фактично як забудовник.
Марка «INTER BETON BUD» записана на дружину нардепа від «Слуги народу» Олександра Аліксійчука, раніше на ньому було 14 квартир у «Лакшері Сквер Рівне».
На тестя Чаборая Олександра Семенова, записана компанія «Будтех-пром», яка зводила будинки «Лакшері сквер» у Рівному і в Сарнах. Також Семенов є співзасновником обслуговуючого кооперативу «ЖБК Лакшері сквер Сарни» разом з Володимиром Тимофєєвим.
У лютому Кайсгольц, Інтер.бетон, Рубікон, Лакшері Сквер й інші компанії разом були спонсорами турніру у Сарнах. Фото Сарненської федерації греко-римської боротьби
Віталій Сухович каже, що ніякого Тимофєєва не пригадує, а від фірми дружини і зовсім відхрещується.
– Я не знаю (хто такий Володимир Тимофєєв, – авт.), я продавав зовсім іншій людині. А на кого оформили я звідки знаю? Може там на Пєтрова, на Сідорова, звідки я знаю. Я своєму юристу віддав, він займався, переоформлював. Кому на кого вона там оформлена я не знаю.
Наразі не відомо, чи має продовження справа Віталія Суховича і чи залишилися в правоохоронців питання. У січні, одразу після відкриття провадження, прокуратура Рівненської області направила її в Національне антикорупційне бюро, а звідти вона хутко кочувала до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
На якому вона етапі і чи, бува, справу не закрили в САП нам протиправно не відповідають на запити. Тим часом Віталій Сухович почувається абсолютно впевнено, на стільки, що дозволяє собі погрожувати журналістам. Ми переконані, що справу Віталія Суховича закривати ще рано і озвучені нами факти і висловлювання лісівника мають зацікавити правоохоронні органи.
***
Три роки знадобилось правоохоронцям щоб серьозно зацікавитись оборудками цього корупціонера.
На цю тему:
- Генерал Щиголь без проблем "знайшов" 25 млн грн для внесення застави і вже на волі
- Шайка ексголови Фонду держмайна отримала злочинних доходів на понад 10 млрд грн
- Колишній "завгосп" Нацполіції Наумов після звільнення став ще багатше: їздить на елітних авто та будує котеджне містечко (ВIДЕО)
- 78% українців вважають, що саме президент відповідальний за боротьбу з корупцією
- Внутрішній фронт: поки українці воюють хитровани крадуть
- Великий дерибан. Хтось наживається на серіалах, хтось на барабанах, а нардеп Шахов на сиренах тривоги
- Корупційна система "Шлях" почала серйозно шкодити іміджу влади, бо очолювана вона вірогідно її представниками
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
- 19:21
- ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
- 18:24
- Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
- 18:11
- Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
- 17:04
- Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
- 16:19
- Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
- 16:02
- Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
- 15:21
- «Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
- 15:02
- ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
- 14:50
- Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.