Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сьогодні український ринок електромобілів розвивається, і дедалі більше покупців звертають увагу на доступні моделі, які дозволяють економити на паливі та обслуговуванні.

За даними маркетплейсу AUTO.RIA, в сегменті до $6 тисяч можна знайти недорогі електромобілі, серед яких б/у Nissan Leaf, Citroen C-Zero, Smart Fortwo, Peugeot iOn, Mitsubishi i-MiEV та інші. Розгляньмо, які можливості пропонує ринок бюджетних електромобілів в Україні, чим вони відрізняються та на що слід звернути увагу при виборі.

Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок

Чому саме електромобіль?

Популярність електромобілів у світі та в Україні стрімко зростає. Вибір такої альтернативи бензиновому чи дизельному авто розкриває важливі переваги електромобілів:

  • Економічність у використанні. Електромобіль має значно нижчі витрати на заряджання в порівнянні з традиційним паливом.

  • Екологічність. Відсутність викидів CO₂ під час поїздки робить їх більш екологічно чистими, що сприяє покращенню якості повітря.

  • Знижені витрати на обслуговування. Електрокари не мають двигунів внутрішнього згоряння, коробок передач або систем вихлопу, що потребують регулярного сервісного обслуговування.

Для українського споживача додаткові переваги електромобілів – це доступність розмитнених і сертифікованих в Україні вживаних електрокарів, що дозволяє придбати екологічний транспорт дешево.

Характеристики ринку бюджетних електромобілів

Бюджетний електрокар, ціна якого становить до $6 тисяч, переважно представлений моделями починаючи з 2010 року. Такі автомобілі вже мають пробіг, однак залишаються працездатними та актуальними для щоденного використання. Основна частка припадає на популярний Nissan Leaf 2011-2016 років, що зайняв стабільну позицію на ринку завдяки своїй надійності та доступності.

Окрім Nissan Leaf, популярні моделі в бюджетному сегменті – Citroen C-Zero, Smart Fortwo, Peugeot iOn та Mitsubishi i-MiEV. Ці моделі характеризуються компактними розмірами, що робить їх зручними для міських умов. Вони ідеально підходять для коротких поїздок у межах міста та задовольняють основні потреби водіїв.

Найпопулярніші бюджетні електромобілі на ринку України:

  • Nissan Leaf. Займає передові позиції в сегменті бюджетних електромобілів в Україні. Основні причини популярності – не дорогий, запас ходу від 120 до 160 км на одному заряді, просторе внутрішнє оздоблення.

  • Citroen C-Zero та Peugeot iOn. Компактні електрокари, що мають багато спільного, адже розроблені на однаковій платформі. Ідеальні для маневрування в міських умовах та паркування в обмежених просторах, до 130 км на одному заряді. 

  • Smart Fortwo Electric Drive. Відомий своєю винятковою компактністю. Розрахований на двох пасажирів, цей електричний транспорт дуже економний в обслуговуванні та зарядці. Запас ходу близько 100-120 км на одному заряді.

  • Mitsubishi i-MiEV. Здатен конкурувати з Leaf та iOn у бюджетному сегменті. Відомий своєю надійністю та низькими витратами на експлуатацію. Ідеально підходить для міських умов, завдяки компактним розмірам.

Ринок бюджетних електромобілів, пропонує широкий вибір доступних моделей для тих, хто хоче економити на пальному та обслуговуванні. Хоча бюджетні електро авто мають певні обмеження, такі як менший запас ходу і знос батарей, вони залишаються практичним і доступним

Особливості вибору та експлуатації бюджетних електромобілів

Запас ходу для електромобілів вживаних моделей зазвичай варіюється від 100 до 160 км. Це ключовий параметр, на який слід звернути увагу при покупці. Купівля недорогої моделі зазвичай означає отримання меншої місткості батареї, а отже, і меншої дальності пробігу. У міських умовах це не проблема – зарядки доступні вдома і на зарядних станціях. Важливо враховувати час заряджання: близько 6-8 годин для побутової мережі.

Технічне обслуговування та ремонт. Експлуатація зазвичай обходиться дешевше порівняно з бензиновими або дизельними авто. Однак, при виборі вживаного електрокара слід уважно перевірити стан батареї, оскільки її знос може значно зменшити запас ходу. За необхідності заміни батареї, цей елемент є одним із найдорожчих в обслуговуванні, але інші деталі, як правило, довговічні та не потребують частого ремонту.

У бюджетному сегменті можна знайти як механічну, так і автоматичну коробку передач. Це варто врахувати з огляду на зручність водіння та індивідуальні вподобання. Обираючи модель, зверніть увагу на історію авто, включно з попередніми власниками та умовами експлуатації. Деякі електромобілі можуть мати історію пошкоджень або ремонту. 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]