Cенат Польщі ухвалив резолюцію щодо Волинської трагедії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верхня палата парламенту Польщі (Сенат) у резолюції, прийнятій у четвер, засудила злочини українських націоналістів, а також гітлерівських окупантів проти польського населення в роки Другої світової війни.

Про це йдеться у документі до 80-ї річниці Волинської трагедії та знищення гітлерівцями села Міхнюв на півдні Польщі.

“Сенат Республіки Польща вшановує всіх убитих українськими націоналістами та німецькими окупантами, а також віддає шану їхнім родинам, які донині дбають про збереження пам’яті про них”, - йдеться в резолюції.

Зазначається, що багато жертв поховані у безіменних могилах, і їм не віддано належної шани.

“Принципове значення мають ексгумація, належне поховання та вшанування пам’яті всіх жертв геноциду на Східних Кресах (нинішня територія західної України – ред.)”, - йдеться в резолюції.

Сенат РП застеріг від формування національної пам’яті на націоналізмі, наголошуючи, що в “українсько-польських відносинах не повинно бути героїзації націоналістичних настроїв”.

У документі верхня палата парламенту Польщі віддала шану українцям, які понад 500 днів борються з російським агресором, захищаючи Україну та європейські цінності.

“Сенат Польщі переконаний, що навіть найболючіші справи минулого не можуть перекреслити польсько-українську спільність інтересів і цінностей. Сенат Республіки Польща підтримує прагнення України до повноправного членства як у Північноатлантичному альянсі, так і в Європейському Союзі”, - йдеться в документі.

Жертви Волинської трагедії 11 липня вшанував також Сейм Польщі.

Тема Волинської трагедії є однією з найсуперечливіших в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін дещо відрізняються. Польська сторона наполягає, що виключну відповідальність за злочини, скоєні в 1943-1945 роках на Волині, несе українська сторона, натомість українська сторона переконує, що відповідальність несуть обидві сторони, і вибачення має бути взаємним.

Тему Волинської трагедії в минулі роки і нині активно використовує російська пропаганда, аби посварити Україну і Польщу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:08
В Україні 12 вересня очікуються короткочасні дощі, місцями грози, до +31° тепла
19:11
Генералу-рашисту, який планував «бліцкриг» із захоплення Харкова повідомлено підозру
18:32
В Україні хочуть відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей.
17:10
СБУ затримала ексзаступницю голови Волинської ОВА, яка «заробляла» на ухилянтах
16:18
Байден заявив що США працює над зняттям обмежень щодо далекобійної зброї для України
15:04
У Києві якась сволота напала на митрополита Кримського та Сімферопольського
14:17
Поліцейські затримали бандита Вадю Шерсть який знущався з ветерана у Смілі
12:35
Новий радник Зеленського хвалився, що коли приймав присягу свідомо пропустив частину про захист конституційного ладу
11:17
Приблизно 20% масла і сиру в Україні є фальсифікованими
10:20
Засудженого за держзраду помічника депутата «Слуги народу» обмінюють до Росії

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]