Через глобальне потепління комарі, які переносять вірус денге, вже захопили майже всю Францію
1 вересня 2023 року в Парижі вперше розпочали обробку від комарів, які переносять вірус денге, - Aedes albopictus (азіатських тигрових комарів). Це сталося після того, як у мешканця міста, яке повернулося з подорожі, виявили денге. Влада вирішила обприскати інсектицидом дерева, зелені зони та інші місця, де можуть бути комарі, в радіусі 150 метрів від будинку хворого.
Вірус денге передається за допомогою тигрових комарів і комарів Aedes aegypti (другий вид у Франції не зустрічається): вони повинні вкусити хвору людину, а наступним укусом передати вірус. Обприскування інсектицидом потрібне для того, щоб знищити комарів, що передають захворювання. В одному з передмість Парижа в ніч на 2 вересня проведуть таку саму обробку поряд з будинком ще однієї людини, у якої також діагностували денге.
Тигрові комарі поширюються Францією з 2004 року, і такі обробки вже проходили в інших регіонах. Незважаючи на це, у Франції вже зафіксовано випадки, коли вірус передавався через комарів від людини до людини (загалом 48 хворих за 2010–2021 роки та 65 за 2022 рік, коли спостереження посилили). У Парижі такі обробки відбудуться вперше.
Як тигрові комарі поширювалися Францією. Відео: Інститут Пастера
Через глобальне потепління місць, де можуть жити тигрові комарі, стає дедалі більше. «Іх практично неможливо позбутися, якщо вони опинилися в місті чи регіоні», — пишуть фахівці Інституту Пастера. Крім того, з'ясувалося, що ці комарі можуть переносити не лише віруси денге, Зіка та чикунгуньї, що було відомо раніше, а й вірус Західного Нілу, а також вірус Усуту. Що також досить небезпечно.
Більш північними країнами поширюються й інші комарі, які теж переносять небезпечні для людей збудники захворювань. І наслідок цього досить добре помітно — жителі Європи та США почали стикатися із цими інфекціями у себе вдома. Країни починають розробляти стратегії, які допоможуть їм протистояти поширенню нових інфекційних захворювань. Наприклад, посилюють спостереження за тим, які комари поширюються країною, чи інфіковані птахи, які можуть бути резервуарами для деяких вірусів, а також прописують дії, які потрібно зробити, якщо в країні виявляють людину з вірусом, що розповсюджується комарами.
Тільки від частини захворювань, які передають комарі, можна зробити щеплення — наприклад, від жовтої лихоманки, того ж вірусу денге та малярії (але вакцину від малярії не можна застосовувати на території Євросоюзу: її використовують там, де малярія особливо поширена, і лише у маленьких дітей).
Фото: Denis Lovrovic / AFP / Scanpix / LETA
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:09
- У Європі перестали звертати увагу на ядерні погрози Путіна
- 09:19
- Інститут нацпам’яті не отримував звернень від Польщі щодо ексгумації тіл жертв Волинської трагедії
- 08:15
- Україна закликає суд в Гаазі змусити Росію демонтувати Керченський міст
- 20:23
- В Україні 4 жовтня місцями невеликий дощ, до +26°, запиленість повітря збережеться до вихідних
- 19:05
- Чекаємо що ще один "слуга" втече за кордон: НАБУ скерувало до суду справу про хапугу-нардепа Клочка
- 18:27
- На Рівненщині лікар за 6,5 тис. доларів США ставив фіктивні діагнози «ухилянтам»
- 17:57
- В телемарафоні після виходу Суспільного показують тільки «слуг народу»
- 16:17
- Організував примусову мобілізацію громадян для війни проти України – повідомлено про підозру Пушиліну
- 15:01
- Новий генсекретар НАТО Марк Рютте здійснив свій перший закордонний візит до Києва
- 14:25
- ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.