"Чиновники" Придністров'я мають українські паспорти – ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Так звані "прем'єр" та "глава зовнішньополітичного відомства" контрольованого росією молдовського Придністров'я Олександр Розенберг та Віталій Ігнатьєв в'їжджали в Україну за українськими паспортами.

Про це повідомляють розслідувачі RISE Moldova у спільному матеріалі зі Слідством.інфо.

З лютого 2022 року придністровська ділянка молдовсько-українського кордону була закрита офіційним Києвом на невизначений час.

Понад 30 років цю 400-кілометрову ділянку паралельно з українськими прикордонниками контролювали силовики невизнаної ПМР. Тому через контрольно-пропускні пункти цієї ділянки багато років вільно їздили лідери антиконституційної адміністрації Придністров'я.

Деякі з них для вільного виїзду за межі контрольованої Росією придністровської території використали паспорт громадянина України. У тому числі новий т.зв. "прем'єр" Придністров'я Олександр Розенберг, який отримав цю посаду у травні 2022 року.

Журналісти зазначають, що кандидатуру Розенберга запропонував інший придністровський чиновник з українським паспортом, прописаний в Одесі, так званий "президент" Придністров'я Вадим Красносільський.

Олександр Розенберг родом із Вінницької області. Близько десяти років з початку 2000-х працював чиновником у Придністров'ї. А останні десять років працював на Тираспільському хлібокомбінаті. Перед тим як стати "прем'єр-міністром", Розенберг кілька місяців працював "міністром" сільського господарства та природних ресурсів Придністров'я.

Журналісти виявили дані про перетин українського кордону Розенбергом та членами його родини у 2017-2020 роках. Сам теперішній "прем'єр", його дружина, син та брат упродовж чотирьох років регулярно бували в Україні. Найчастіше вони в'їжджали через придністровську ділянку молдовсько-українського кордону.

При цьому Розенберг використовував для поїздок паспорт громадянина України за номером "CD №0**088". Візити тривали зазвичай трохи більше трьох днів.

Також вони відвідували Україну під час зимових свят чи влітку. Так, як мінімум 2018 та 2019 Новий рік Розенберг із сім'єю зустрічали в Україні.

Також перетинав кордон України за українським паспортом та "глава зовнішньополітичного відомства Придністров'я" Віталій Ігнатьєв.

За даними журналістів, 30 жовтня 2019 року близько 10.30 ранку Ігнатьєв за паспортом CD0**764 на автомобілі марки "Лексус" на придністровських номерах T0**ME через прикордонний пункт пропуску Олексіївка в'їхав до України. Через 7 годин він повернувся до Придністров'я. Більше в міграційній базі даних під українською ідентичністю Ігнатьєв не з'являвся.

Джерело видання пояснило, що паспорт Ігнатьєва "може, дипломатичний, а тому [база] не видає за [простим] запитом".

Угорі: ОЛЕКСАНДР РОЗЕНБЕРГ, ФОТО З САЙТУ RISE MOLDOVA

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]