Чому не працюють графіки відключень світла
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/3-5069609-5-545982.png?1666949066)
"Коли мали відключити, світло було, а коли мало бути - відключили", - говорить Олександр, який живе на Теремках у Києві. Десь електрику вимикають щодня і на багато годин, у якихось будинках чи вулицях не виключали жодного разу. Про графіки відключень українці скаржаться і жартують. Передбачити, коли пропаде світло, неможливо. Що буде далі?
Про це йдеться у статті ВВС.
У жовтні ТЕС, ТЕЦ і розподільчі станції України пережили понад 50 атак російських ракет і дронів. Енергетична система зазнала значних пошкоджень. По всій країні почалися віялові відключення.
У ніч на 27 жовтня були нові удари. Знову пошкодили обладнання в центральних областях і на Київщині. Відтепер енергетики змушені вводити навіть жорсткіші обмеження, говорить Кирило Тимошенко, заступник керівника офісу президента.
Як складають графіки?
Чому взагалі відключають світло? Тому що через обстріли і пошкодження в енергетичній системі є дисбаланс, який може призвести до масштабних аварій. Відключення стабілізують енергосистему, пояснюють у компанії ДТЕК, яка є найбільшим енергетичним холдингом країни.
"Графік відключень скласти неможливо! Чому? Тому що це не планові відключення, а аварійні! Тому що РЕМам по всій країні в режимі онлайн диспетчери із "Укренерго" доводять, на скільки потрібно зменшити споживання", - так емоційно пояснював людям, чому світло відключають не за графіком голова однієї з ОТГ Рівненської області.
Тривалість відключень залежить від багатьох факторів, зокрема, темпів ремонтних робіт і нових пошкоджень. Якщо світла немає довше трьох годин, це означає, що стабілізаційні заходи не є достатні.
У деяких випадках, якщо дисбаланс енергосистеми значний, світло відключають на більше, ніж чотири години. Мешканці деяких сіл Одеської області повідомляли, що світло зникало на 10 і більше годин.
Окремі райони не відключають, тому що на тих лініях є об'єкти критичної інфраструктури, пояснюють особливості відключення світла експерти.
В "Укренерго" визнавали, що у деяких регіонах відключення світла було нерівномірним - одні споживачі мали доступ до електроенергії постійно, а деякі потерпають від частих відключень. І обіцяли зробити їх більш зручними для споживачів, говорив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в телемарафоні 26 жовтня.
"Проблема графіків є, над цим працюють", - писав у фейсбуку Сергій Коваленко, генеральний директор YASNO - постачальника електроенергії.
На сайті YASNO можна знайти графіки відключень за адресою. Проте у багатьох випадках ці графіки не спрацьовували. Світло зникало в інший час.
"Далеко не всі адреси є у базі постачальника електроенергії, їх немає у графіку відключень. Базу оновили й додали адреси. Тепер у базі є майже весь Київ. Якщо адреси немає у переліку, будинок, скоріш за все, підключений до лінії критичної інфраструктури", - розповідав пан Коваленко.
За його словами, 13,5% будинків у Києві мають декілька ліній енергопостачання. Через це бувають випадки, коли в будинку одні під'їзди зі світлом, а інші - без.
В таких ситуаціях будинки вимикаються не за графіком.
Якщо відключення триває понад чотири години, у YASNO раніше радили звернутися до оператора системи розподілу (ОСР), який складає графіки відключення. Контакти операторів є на сайті.
Графіки вже не працюють?
Ще день тому, 26 жовтня, в "Укренерго" обіцяли, що зроблять графіки відключень зручнішими для споживачів.
Живлення відновили у більшості регіонів, говорив очільник "Укренерго" Володимир Кудрицький, порівнюючи енергосистему країни з пораненим організмом, який "потребує часу на відновлення".
Ремонти тривають, але в ніч на 27 жовтня були нові удари по енергетичній інфраструктурі.
"Руйнування серйозні. Тому маємо різке погіршення ситуації з енергопостачанням", - заявили в компанії YASNO.
Пропускна спроможність енергосистеми значно знизилась. Дефіцит електроенергії може складати до 30%.
Зазвичай Київ споживає 1 000-1 200 МВт. Наразі орієнтовна наявна потужність складає 600-800 МВт. Тобто майже пів Києва може залишитися без світла
"Це означає, що будуть екстрені аварійні відключення. Такі, коли планувати графіки, часові проміжки неможливо", - написав у фейсбуку Коваленко.
Він запевнив, що енергетики будуть намагатися попереджати споживачів про відключення.
"Продовжимо роботу над стабілізаційними графіками. Маю надію, що коли дефіцит знизиться, повернемося до графіків уже з високою точністю", - зазначив директор YASNO.
В Одесі віялові відключення можуть бути до весни, попередив директор ДТЕК "Одеські електромережі" Дмитро Григор'єв. За його словами, обмеження у регіоні можуть стати цілодобовими. Поки що відключення плануються не більше ніж на чотири години двічі на день.
Енергетики попереджають, що відключення можуть бути більш тривалими й стосуватимуться більшої кількості споживачів.
Попередні графіки стабілізаційних відключень зараз фактично неактуальні.
На фото: Київ у темряві
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:02
- На Буковині свавілля попів УПЦ активізувало переходи громад до ПЦУ
- 13:40
- У Миколаєві ворог вразив ТЕС, 46 тис абонентів без тепла
- 12:44
- Ігор Луценко: Ми можемо відкинути ворога. І ми це робимо
- 10:28
- Ворог просунувся біля шести сіл на Донеччині
- 08:00
- Politico: делегація США вирушила до Ер-Ріяду на переговори щодо України
- 07:45
- США вже домовляються з диктатором і вбивцею Лукашенком під привидом послаблення впливу росії
- 07:30
- Україна сміливо боролася, але війна не завершиться перемогою, - Келлог
- 07:00
- Рубіо переговорив із Лавровим - визнання владою США диктатора Путіна вже не дивують
- 20:00
- Неділя в Україні - без опадів, але стане набагато холодніше
- 19:07
- Нова колонізація: що хоче Америка від України після війни
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.