Данія дозволила Україні використовувати F-16 у повітряному просторі Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Україні необхідно надати право використовувати західну зброю, у тому числі винищувачі F-16, для завдання ударів по об'єктах на території Росії, якщо ці атаки відповідатимуть міжнародному праву, заявила прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.

Ми не накладаємо обмежень на F-16. <…> Ми надали ці літаки без обмежень, тобто [дозволили застосовувати] відповідно до міжнародного права», — сказала Фредеріксен на полях міжнародної конференції з безпеки Globsec-2024 у Празі.

За її словами, Україна має виграти цю війну і єдиний спосіб допомогти їй у цьому — дати Києву те, чого він найбільше потребує.

До цього Нідерланди дозволили Україні застосовувати передані їй F-16 для ударів територією Росії. «Ми не накладали жодних обмежень на використання та дальність польоту F-16 за умови дотримання законів війни», — наголосив командувач збройних сил країни Онно Ейхельсхайм. Він зазначив, що Нідерланди бажають перемоги Україні у війні та докладають «усі зусилля, щоб це сталося».

Данія та Нідерланди разом із Бельгією та Норвегією входять коаліцію країн, яка пообіцяла надати Україні загалом 79 винищувачів F-16. Зокрема Данія має передати 19 бойових машин, а Нідерланди — 24. При цьому президент України Володимир Зеленський говорив про необхідність отримати 120—130 винищувачів для ефективного протистояння Росії в повітрі.

Раніше The Times писала, що наприкінці липня Нідерланди передали Києву перші шість F-16. Головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Сирський говорив, що винищувачі розмістять «за 40 км або більше» від лінії фронту, щоб їх не збили російські системи ППО. За його словами, ці літаки будуть ефективно знищувати російські крилаті ракети, а також завдавати ударів по наземних цілях.

1 серпня стало відомо, що F-16, які прибули в Україну, вже здійснили перші бойові вильоти — літаки використовували як засоби протиповітряної оборони в ході російського масованого удару. Проте свідчень про те, що їх застосовували для ударів територією Росії, наприклад, у Курській області, куди ЗСУ увійшли 6 серпня, поки що немає.

«Аргумент»


Читайте також:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
В Україні у четвер без опадів, помірно тепло
19:34
Ворог просунувся біля Вугледару, в Цукуриному та Торецьку
19:26
Відомий пластичний хірург Олександр Бебих показав кохану: жінка має «приводи» за проституцію і наркотики
18:58
Бронювання зупинили: Зеленський обурився кількістю заброньованих
18:08
"Українська правда" офіційно заявляє про системний тиск з боку Офісу президента
16:57
Заброньовані від мобілізації співробітники ДБР героїчно затримали військового Гнезділова, який публічно пішов у СЗЧ на знак протесту після 5 років на фронті
14:20
Це і є рівень "слуги народу": законопроєкт про підвищення податків протирічить Конституції – юридичне управління Ради
13:50
У Рівному затримали організаторів масштабної схеми ухилення від мобілізації через МСЕК
12:06
Депутатка Хмельницької міськради від ЄС викрита на незаконному збагаченні на $1,5 млн
11:58
Рада звільнила від мобілізації 18-25 річних

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]