Ідея НБУ про введення податку на купівлю валюти - шкідлива: економічні та фінансові експерти висловили спільну оцінку

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ідея, яка вийшла з Національного банку, щодо запровадження додаткового збору на імпортні товари (або комісії при придбанні безготівкової валюти, орієнтовно у розмірі 10%), яку зараз розглядає Міністерство фінансів, несе значний негатив для економіки країни.

Спільну оцінку цієї новації сформували експерти з питань економічної політики та фінансового сектору Економічної експертної платформи.

Експерти зазначають, що запровадження такого збору (подробиці у публікації Уряд має намір стягувати з українців ще й "десятину") призведе до низки негативних наслідків для економіки, зокрема:

  • значна кількість товарів першої необхідності, зокрема ліки, електроніка, пальне тощо - не виробляється в Україні, тож додаткове імпортне мито призведе до подорожчання цих товарів та збільшення показників інфляції вцілому.
  • додатковий імпортний збір стимулюватиме контрабанду та сірий імпорт, проблема яка є і зараз, а із впровадженням додаткового збору - обсяги контрабанди суттєво зростуть. Крім того - необхідність купувати готівкову валюту для контрабанди - додатково збільшить тиск на гривню на готівковому валютному ринку
  • такий збір стимулюватиме експортерів до формування різних схем, за яких експортери будуть мати переваги перед іншими гравцями ринків.

Експерти не бачать необхідності у додатковому зборі на імпортні товари, враховуючи ситуацію їз торговим балансом, який покращується, збільшенням доходів бюджету та скороченням видатків бюджету.

Станом на 1 серпня 2022 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 22 385 млн дол. США. У липні вони знизилися лише на 2% з огляду на інтервенції НБУ та виплати за внутрішніми валютними зобов'язаннями держави, які значною мірою компенсовані валютними залученнями на користь уряду.

Ситуація з Держбюджетом також покращується - у липні бюджет України отримав 169,6 млрд грн надходжень, з яких 80 млрд грн – міжнародна допомога, завдяки чому дефіцит бюджету вдалося скоротити майже в 40 разів - до 3,7 млрд грн. у липні.

Представники аналітичних центрів закликають Кабінет міністрів врахувати застереження експертів, зробити якісний аналіз витрат-вигід щодо нового збору та опублікувати його, і після цього провести публічне обговорення цієї ідеї за участі економістів, народних депутатів профільних Комітетів ВРУ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]