Диктатурою в світі більше: у Китаї стартує масштабна "реформа" влади: усим керуватиме компартія
У рамках масштабної реорганізації органів влади Китаю більшість сфер державного управління фактично перейдуть під контроль Комуністичної партії (КПК).
Про це йдеться у плані реформування партійних і державних інститутів КНР, опублікованому Xinhua.
Зокрема, планується посилення нагляду за фінансовою системою держави шляхом створення у структурі ЦК КПК Центральної фінансової комісії. Новий партійний орган матиме широкі повноваження з планування, розвитку і нагляду за фінансовим сектором Китаю, делеговані відповідними урядовими структурами, вплив яких на фінансову систему стане обмеженим.
При цьому будуть ліквідовані державні регулятори банківської та страхової діяльності, а окремі функції центрального банку та регулятора цінних паперів будуть передані партійній Центральній фінансовій комісії.
У ЦК КПК також планується утворити Центральну комісію з науки і техніки, яка перебере на себе більшість функцій міністерства науки і технологій, зокрема, в частині формування державної політики в цій сфері. Перед партійною комісією поставлені завдання з проведення структурних науково-технологічних реформ і побудови національної інноваційної системи, впровадження стратегій, планів і політики науково-технічного розвитку країни, а також посилення керівництва над науково-технічною роботою.
Ще одним новим структурним підрозділом у складі керівного органу КПК стане Управління соціальної роботи, яке відповідатиме за розгляд скарг громадян і дослідження суспільних настроїв. Воно контролюватиме урядове Національне управління скарг і пропозицій громадян, а також займатиметься партійним будівництвом на підприємствах, зокрема й тих, що перебувають у змішаній чи приватній власності.
Крім того, планується оптимізувати функції низки міністерств, реорганізувати Управління у справах Гонконгу та Макао, створити Національне бюро даних та вдосконалити роботу інших урядових органів.
Спільним результатом реалізації кожного окремого пункту плану є посилення партійного контролю КПК над органами державного управління і фактичне стирання межі між партійною і державною владою Китаю.
Як повідомлялося, новим прем’єром Китаю і другою особою в керівництві держави став Лі Цян, багаторічний соратник голови КНР Сі Цзіньпіна.
Фото: Getty Images
На цю тему:
- ВВС: Як Сі Цзіньпін поступово узурпує владу і які наслідки це матиме
- Сі Цзіньпін втретє обраний генсеком Компартії Китаю
- Переобраний Сі Цзіньпін прагне відновити відносини з США
- FT: Китай прагне відновити відносини із Заходом і дистанціюватися від рф
- Новий старий "верховний лідер" Китаю Сі Цзіньпін може приглянути територію Росії
- Сі Цзіньпін готував армію для перемог у «локальних війнах», але Україна руйнує його надії – BBC
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень: 13 – 19 січня
- 18:27
- Україна імає брак людських ресурсів, адже призовний вік не становить 18 років, - радник Трампа Волтц
- 18:03
- Касьянов: Сувора реальність, на яку ми заслуговуємо
- 17:41
- рф та Іран створять військовий союз до інавгурації Трампа
- 17:01
- Польща закрила небо для словацької делегації, що летіла до росії
- 16:20
- Ворог вже може обстрілювати та бомбити громади Дніпропетровщини
- 14:06
- На Донеччині ворог значно просунувся в районі 9 сіл і міст
- 13:05
- Сьогодні справжня Україна відзначає День політв'язня
- 12:15
- Ворог обійшов Покровськ та наблизився до Дніпропетровщини
- 10:02
- Олексій Герман: про ситуацію на фронті - підсумки
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.