Сьогодні справжня Україна відзначає День політв'язня

|
Версия для печатиВерсия для печати

День українського політв'язня відзначають 12 січня.

Ця традиція запроваджена з 1975 року з ініціативи В’ячеслава Чорновола та дисидентів, які стали жертвами радянського тоталітарного режиму.

Дату 12 січня обрано невипадково: саме в цей день 1972 року у Києві та Львові розпочалися масові арешти діячів національно-демократичного руху, які тривали кілька днів. Тоді були заарештовані Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Леонід Плющ, Зіновій Антонюк, Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Михайло Осадчий, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Ірина Стасів-Калинець, трохи пізніше – Ігор Калинець та інші.

Майже всі вони отримали по сім років ув’язнення та п'ять років заслання за «антирадянську агітацію і пропаганду». Тих, кого режим боявся найбільше, запроторили до психіатричних лікарень.

Нинішня російська влада наслідує радянські методи боротьби з інакодумцями. Після початку російської агресії проти України в 2014 році на тимчасовово окупованих РФ територіях розгорнувся справжній терор проти українців і кримських татар.

Після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року росіяни продовжують переслідувати українців на загарбаних територіях, скоювати воєнні злочини, порушувати права і свободи людини.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]