Україна та Польща обмінялися списками місць пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна та Польща обмінялися списками місць для пошуку та ексгумації залишків взаємних історичних конфліктів. Київ налаштований на "позитивні рішення" щодо цього питання.

Про це повідомив у коментарі PAP заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.

Він очолює польсько-українську робочу групу з історичних питань з української сторони.

Наджос запевнив про позитивні наміри щодо вирішення суперечок, пов'язаних з цією темою.

Київ зацікавлений у позитивних рішеннях у цьому питанні. Ми позитивно налаштовані на досягнення хороших рішень, які задовольнять польське та українське суспільство", - сказав він.

За його словами, Україна розглядає Польщу як дуже важливого стратегічного партнера.

"Ми зробили дуже важливий перший крок: ми обмінялися запитами польської сторони на проведення робіт на території України, а польська сторона отримала від нас запити на проведення наших робіт на території Польщі. Наразі ми аналізуємо ці висновки та збираємо документи для ухвалення позитивних рішень та публічного коментування результатів такої роботи за згодою обох сторін", - наголосив Наджос.

Інший український чиновник на умовах анонімності повідомив PAP, що Україна дала дозвіл на пошуки останків у місці, де були виявлені польські поховання у 2023 році.

"В Україні, відповідно до українського законодавства, було видано дозвіл на ексгумацію останків, знайдених під час пошукових робіт у 2023 році", - сказав співрозмовник PAP.

Чиновник, якого запитало польське видання, не назвав місце, де були знайдені останки поляків.

Однак у 2023 році тодішній прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відвідав Пузники в Тернопільській області, де польські та українські фахівці знайшли колективну яму, в якій в 1945 році були покладені тіла вбитих жителів села. 

За словами співрозмовника PAP, "все ще залишається відкритим питання відновлення прізвищ українців (членів УПА) на надгробку на горі Монастир (на території Польщі)".

З заяви чиновника випливає, що дозволи на пошуки та ексгумації на території України будуть видаватися окремо стосовно кожного місця поховання.

"Існує український закон, згідно з яким видаються і будуть видаватися дозволи на проведення робіт в конкретних місцях після розгляду належним чином сформульованих, необхідних документів підприємствами, які мають право проводити відповідні роботи", – повідомив він.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про "прорив" щодо ексгумацій жертв Волинської трагедії.

Як повідомлялося, у вересні в МЗС Польщі заявили, що без розв'язання питання щодо ексгумації жертв Волинської трагедії Україна не може мріяти про вступ до ЄС.Водночас президент Польщі Анджей Дуда заявив, що спроби блокувати вступ України до Європейського Союзу грають на руку політиці владіміра путіна.

Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Варшави 1 жовтня заявив, що Україна готова обговорювати з Польщею суперечливі питання спільної історії, зокрема Волинську трагедію 1943-1944 років.

2 жовтня в УІНП заявили, що планують проведення пошукових робіт жертв Волинської трагедії у 2025 році. Також в Інституті заявили, що залишаються відкритими для взаємодії з польськими інституціями у сфері пошуку, збереження та догляду за місцями пам'яті українців у Польщі та поляків в Україні, а також поскаржилися, що офіційні міжінституційні механізми розв'язання проблемних питань із польською стороною в питаннях відновлення та збереження місць пам'яті вже тривалий час не діють.

Дробович вважає, що українським і польським чиновникам необхідно нарешті перейти до конструктивних дій "у проблемних питаннях ексгумації та похованнях", і запропонував "дорожню карту".

4 жовтня міністр оборони Польщі підтвердив намір блокувати вступ України до ЄС, доки не буде вирішено питання ексгумації і пам’яті жертв Волинської трагедії.

26 листопада глава МЗС Польщі Радослав Сікорський після розмови з українським колегою Андрієм Сибігою заявив, що Київ запевнив у відсутності будь-яких перешкод для проведення пошукових та ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії на території України.

 

Зображення вгорі: регіон обопільних "чисток" (знищення) польського і українського населення

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]