Екснардепа Пашинського відправили у СІЗО із заставою у 272,5 млн грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

Слідча суддя ВАКС Наталя Мовчан застосувала до колишнього народного депутата Сергія Пашинського тримання під вартою із заставою у 272,5 млн грн.

Пашинського взяли під варту в залі суду. Строк тримання під вартою - до 25 квітня 2024 року, повідомляє ЦПК.

Вказане рішення означає обґрунтованість підозри НАБУ та САП. Водночас, ухвала може бути оскаржена до Апеляційної палати.

Cлідство підозрює Пашинського у співорганізаторстві створення злочинної організації, через діяльність якої впродовж 2014-2018 років держава нібито зазнала збитків на 967 млн грн. 

Прокурор САП просив арештувати Пашинського із можливістю внесення застави у розмірі 299,9 млн грн.

Зокрема, прокурор цитував протоколи матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, за якими Пашинський у 2023 році нібито обговорював придбану ним квартиру на 840 квадратів та іншу нерухомість.

Захист натомість просив відмовити у застосуванні запобіжного заходу. Або визначити такий захід, який би не був пов'язаний із обмеженням волі.

За твердженням адвокатів, підозра необґрунтована і втеча, вплив на свідків, знищення документів та інші ризики, не підтверджуються доказами.

Пашинський на суді скзаав, що ніколи не був бізнес-партнером Сергія Тищенка. Ніколи не бачив і не знає інших підозрюваних, окрім Тищенка. Повідомив, що жодні кошти від реалізації нафтопродуктів не отримував і ніколи не мав відношення до них.

За словами захисту, справжнім завданням цієї справи нібито є «запроторити Пашинського до буцегарні, зірвати поставки боєприпасів, а також урівняти ціни на них».

Пашинський додав, що ховатися не збирається, він «готовий допомагати слідству, щоб ресурси з продажу палива пішли в бюджет».

Однак тільки в тому випадку, якщо «побачить реальне бажання дійсно розслідувати справу, а не посадити Пашинського по сфальшованим звинуваченням». Бо в такому разі він буде чинити спротив та заявив, що ще навіть не починав.

Адвокати вказували, шо у Пашинського як в.о. голови адміністрації президента не було повноважень впливати ні на співробітників МВС, ні на співробітників Мін'юсту, ні на прем'єр-міністра.

Мовляв, ніхто із вказаних осіб у підпорядкуванні не був, а Пашинський не здійснював організаційно-розпорядчі функції на своїй посаді.

Взяти на поруки Пашинського готові були військовослужбовець Мирослав Гай, екснардеп Ігор Лапін та генерал-майор Іван Лісовий.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]