Експерти оцінили частку зарубіжних продуктів та споживчих товарів у росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Частка імпорту росії у продуктовому рітейлі за останні 10 років зменшилася на третину — з 34% у 2012 році до 24% у 2021-му, проте у непродуктовому рітейлі ситуація практично не змінилася — частка імпорту перевищує 50%.

Про це повідомляє навіть російська пропагандистська агенція ТАСС із посиланням на дослідження аналітичної служби міжнародної аудиторсько-консалтингової мережі Finexpertiza.

При цьому серед основних продуктів висока частка імпорту відзначається у сирах (32,5% у загальних товарних ресурсах у натуральному вираженні), тваринних оліях (29,5%), рослинних оліях (17%), яловичині та субпродуктах (27,6%).

Незначна частка імпорту спостерігається у свинині (близько 0-0,2%), борошні (1,1%), крупах (1,1%), ковбасній продукції (1,3%), м'ясі птиці (4,7%) та загалом у м'ясній продукції (5,6%), крім яловичини, йдеться у матеріалі.

Тим часом значне місце у частці імпорту займають фрукти та горіхи (17% у товарній структурі імпорту продовольства у вартісному вираженні), напої, включаючи алкогольні (9,9%), молочна продукція, яйця та мед (8,7%), насіння та плоди (6,9%), жир та олії (6,4%), риба та морепродукти (6,3%).

У сукупному російському імпорті на продовольчі товари та сільськогосподарську сировину для їхнього виробництва припадає 11,5% у вартісному вираженні. Продовольство є третьою за значимістю статтею імпорту росії після машин, устаткування, транспорту та продукції хімічної промисловості, зазначається у дослідженні.

"Якщо за останні 10 років залежність продуктового роздрібу від імпорту скоротилася на третину, то ситуація в непродовольчому рітейлі практично не змінилася - у ньому частка імпорту перевищує половину", - констатує член ради директорів Finexpertiza Агван Мікаелян.

Причому, зазначає він, з багатьох найважливіших споживчих товарів (одяг та взуття, ліки, електроніка) ця частка становить дві третини та вище.

На фото: китайський ринок в російському Іркутську чекає на збіднілих покупців

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]