Експерти про кубинських найманців у Росії: “Немає сумніву, що до певної міри кубинський уряд принаймні знав про це”

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міжнародні експерти та кубинські опозиціонери вважають, що уряд Куби не міг не знати, що на острові вербують чоловіків для війни Росії проти України. Про це оглядачі говорять у коментарях для світової преси.

Кубинський уряд 8 вересня оголосив про арешт 17 осіб на острові за звинуваченнями у торгівлі людьми, зазначає Голос Америки. Уряд Куби також доклав зусиль для того, щоб формально дистанціюватися від війни, яку веде Росія, давня союзниця острова.

Це сталося після викриття мережі вербування громадян Куби до російської армії для участі у війні проти України.

Однак, на думку оглядачів та експертів, важко уявити, щоб кубинський уряд, щонайменше, не знав про активне вербування громадян острова для участі у війні Росії проти України.

“Будь-хто, хто хоча б елементарно розуміє, наскільки жорстко керованою є тоталітарна поліційна держава Куби, знав би, що сотні чоловіків практично неможливо переправити до Росії так, щоб режим цього не помітив”, - зазначає у своїй статті для американського видання Hill доктор Орландо Гутьєррес Боронат, член Асамблеї кубинського опору, коаліції правозахисних груп на Кубі та за її межами, який наразі мешкає у США.

Водночас офіційні особи Куби останніми днями видали кілька суперечливих заяв щодо участі громадян країни у російській війні як найманців.

Так, посол Куби в Росії Хуліо Антоніо Гармендіа Пенья заявив російському державному інформаційному агентству РІА: "Ми не маємо нічого проти кубинців, які просто хочуть підписати контракт і легально брати участь разом з російською армією в цій операції”.

Однак, за словами посла, які цитує агентство Reuters, “...ми проти незаконності й проти цих операцій, які не мають нічого спільного з правовим полем", адже особи, заарештовані на Кубі незаконно доправляли громадян острова до Росії.

Своєю чергою, міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес, якого також цитує Reuters, зазначив пізніше того самого дня, що “однозначна і непохитна позиція кубинського уряду, відповідно до його національного законодавства, суперечить участі кубинських громадян у будь-яких конфліктах і [спрямована] проти найманства та торгівлі людьми”. 

Еріх де ла Фуенте, кубинсько-американський професор міжнародних відносин Флоридського міжнародного університету та експерт з Росії, України та Східної Європи, вважає, що кубинський уряд формально виступив проти війни й участі у ній кубинців, щоб не ставити під загрозу свою міжнародну позицію і відносини з країнами заходу.

“Вони розуміють, що якщо США, ЄС сприймуть їх як прихильників Росії, співучасників або учасників фактичного конфлікту, це може поставити під загрозу їхні відносини”, - зазначив де ла Фуенте в інтерв’ю новинному порталу WLRN.

Водночас де ла Фуенте визнав, що наразі немає конкретних доказів того, що кубинський уряд насправді був якимось чином залучений у схему вербування громадян країни для служби в російській армії.

Своєю чергою, сержант Сил спеціальних операцій і речник волонтерської групи “Інформ напалм” Михайло Макарук заявив у розмові з Голосом Америки 13 вересня, що він переконаний у тому, що кубинців вербували до армії як найманців зі згоди та за участі уряду.

Він вважає, що під час візиту на Кубу на початку літа Микола Патрушев, голова Служби зовнішньої розвідки РФ, домовлявся з урядом Куби про налагодження постачання найманців до Росії, в результаті чого і відбулися описані події.

Такі кроки РФ свідчать про кадровий голод в російській армії, який вона намагається втамувати коштом іноземних найманців, і не лише кубинців, яких одразу відправлятимуть на передову, зауважив Макарук.

“Немає сумнівів, що до певної міри кубинський уряд принаймні знав про це”, додав де ла Фуенте в інтерв’ю WLRN.

«Аргумент»

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]