Ердоган лякає Євросоюз розривом відносин

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Дороги Туреччини та Євросоюзу можуть розійтися, заявив президент республіки Тайіп Ердоган, коментуючи зміст доповіді Європарламенту

Про це  повідомляє Reuters.

У документі, прийнятому 13 вересня, йдеться про те, що процес вступу Туреччини до ЄС «не може відновитися в нинішніх умовах», якщо тільки «турецький уряд радикально не змінить курс». Від Анкари чекають поваги до демократичних цінностей, верховенства закону, прав людини та дотримання норм ЄС.

Також доповідь містить заклик знайти іншу «реалістичну структуру» для відносин з Туреччиною, яка залишається «союзником по НАТО і ключовим партнером у сфері безпеки, торговельно-економічних відносин та міграції».

"ЄС прагне відокремитися від Туреччини", - констатував Ердоган, додавши, що  у світлі цієї оцінки країна може ухвалити рішення про розрив відносин з блоком, "якщо це буде необхідно".

Туреччина вже 24 роки є офіційним кандидатом на вступ до ЄС, проте кілька років тому переговори про приєднання зайшли в глухий кут через порушення прав людини та проблеми з дотриманням принципів правової держави в республіці.

Раніше Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що доповідь Європарламенту містить «необґрунтовані звинувачення та упередження», а також демонструє «поверхневий та недалекоглядний» підхід до зв'язків країни з ЄС.

До цього  канцлер Австрії Карл Нехаммер запропонував Євросоюзу офіційно відмовитися від прийому Туреччини до своїх лав та розробити новий формат співпраці. Він назвав повноцінне членство країни в ЄС "немислимим", зазначивши, що державам "важливо бути чесними у відносинах одна з одною".

Ердоган повернувся до питання приєднання до ЄС під час обговорення вступу Швеції до НАТО. Зокрема він дав зрозуміти, що схвалить заявку Стокгольма після виконання низки умов. Серед іншого, Ердоган вказав на зняття перешкод у переговорному процесі з Євросоюзом.

Туреччина є кандидатом у члени ЄС з 1999 року, переговори про її вступ почалися у грудні 2005-го, проте були призупинені у 2018-му через погіршення ситуації з верховенством права в республіці. Наразі не вирішено 16 із 35 пунктів так званого переговорного досьє, у тому числі цьому перешкоджає розділ Кіпру.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]