Фігурантів у "справі Жеваго" побільшало

|
Версия для печатиВерсия для печати

ДБР у взаємодії з СБУ та Офісом генерального прокурора повідомило про підозру керівництву та начальникам відділів ПрАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат", який належить біглому олігарху Костянтину Жеваго.

Про це повідомляють Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України.

Підозру отримали шість осіб - керівництво правління комбінату, начальники відділів через які здійснювали фінансові оборудки підприємства, а також керівництво фірми-прокладки через які відбувались махінації.

Як уточнюють в СБУ, на підставі зібраних доказів оголошено підозру директору ГЗК, його довіреній особі, головному бухгалтеру і начальнику відділу збуту компанії, а крым того - екскерівнику і головбуху підконтрольної фірми, а також чинному директору.

Указані особи підозрюються в

  • заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах
  • вчиненні правочинів з майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом. Дана обставина обтяжена тим фактом, що махінації вчинялися організованою групою та в особливо великому розмірі.

Слідство встановило, що посадовці комбінату протиправно заволоділи майже 400 мільйонами гривень від видобутку та подальшої реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів.

Зокрема, топменеджмент продавав без відповідних дозволів щебеневу сировину, яка виготовлялась з відходів, видобутих у кар’єрі корисних копалин.
Готівка від продажу виводилася через конвертцентри та розподілялася між учасниками злочинної групи.

Наразі проведено 15 обшуків на території міста Києва, а також Харківської та Полтавської областей, в офісних приміщеннях та за місцями проживання топменеджерів ПрАТ "Полтавський ГЗК", фірмах прокладках та підприємств транзитно-конвертаційного сектору.

Вирішується питання щодо застосування зазначеним особам запобіжного заходу.

Максимальне покарання за указаними слочинами передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадуємо: наприкінці квітня 2023 року Верховний суд залишив Жеваго 40% Полтавського ГЗК. Визнати недійсним договір 2002 року про купівлю-продаж 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, що контролюється Жеваго, вимагали колишні акціонери ПГЗК.

15 травня антикорупційні органи затримали голову українського Верховного Суду Всеволода Князєва при отриманні хабаря. 

Князєв був схоплений на тримільйонному хабарі, та підозрюється в тому, що отримував гроші від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго. 

Національне антикорупційне бюро підтвердило, що співвласник фінансово-промислової групи "Фінанси і кредит" Костянтин Жеваго причетний до справи про хабар для голови Верховного Суду Всеволода Князєва та інших суддів ВС.

«Аргумент»


На цю тіему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]