FT: Побоювання ЄС, що рф вимагатиме викуп за газ, стають реальністю

|
Версия для печатиВерсия для печати

Скорочення росією постачання газу до Європи вже давно є одним із найбільших побоювань ЄС. Цього тижня це стало реальністю,.

Про це пише Financial Times.

"Рішення москви скоротити постачання ключовим покупцям зруйнувало ілюзію, що вона не відвернеться від своїх найбільших клієнтів", - зазначає видання.

Як вказано, хоч рф і звинуватила у рішенні обмежити постачання трубопроводом "Північний потік-1" до Німеччини санкції, запровадженими після вторгнення в Україну, "мало хто на Заході купується на лінію москви". росія має доступ до альтернативних маршрутів поставок для постачання клієнтам за кордоном, але вона відмовилася їх використовувати, пояснює видання.

Голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль сказав, що скорочення поставок "Газпромом" видаються "стратегічним" кроком москви, який "нагадає" Європі, що вона не повинна почуватися "надто безпечно або надто комфортно".

Старший науковий співробітник аналітичного центру Брейгеля Георг Захманн звинуватив москву у "спробі грати в розділяй і владарюй", заявивши, що режим президента володимира путіна хотів "посилити свій вплив на Європу напередодні зими та будь-якого можливого врегулювання в Україні".

Якщо росія швидко не відновить обсяги поставок, галузь побоюється, що Європі важко буде зберігати достатньо газу напередодні зимових місяців, коли попит буде найвищим.

"Але навіть якщо поставки повністю відновляться, події цього тижня остаточно зруйнували колись поширене у галузі переконання, що росія не оберне газову зброю на своїх найбільших клієнтів", - відзначає видання.

Аналітик Citi Едвард Морс попередив при цьому, що цієї зими ціни, ймовірно, мають різко зрости, щоб обмежити попит, якщо російські поставки не повернуться.

Ціни на газ вже підскочили — з дуже високих рівнів — більш ніж на 60% цього тижня приблизно до 130 євро за мегават-годину. Це посилило глобальне занепокоєння з приводу різкого зростання інфляції, на тлі того, як центральні банки намагаються впоратися зі зростанням цін, не викликаючи широкомасштабного економічного спаду.

Фахівець з ринку газу в IHS Markit Лоран Русецкас сказав, що хоча москва може невдовзі відновити постачання, існує ризик, що вона посилить свої позиції і ще більше скоротить поставки цієї зими. "Зростає ймовірність того, що це прелюдія до головного шоу", - сказав він, додавши, що побоюється, що москва побачить можливість послабити санкції, посиливши тиск на економіку Європи.

"Якщо буде явне "ми відключимо газ, якщо ви не зніме санкції", то я впевнений, що вони отримають дуже коротку відповідь", - сказав він. "Але я стурбований тим, що в москві достатньо підтримки цього підходу, щоб зробити його цілком реальним", - додав експерт.

14 червня "Газпром" заявив, що постачання газу через газопровід “Північний потік” різко скоротиться через брак газоперекачувальних агрегатів. 15 червня "Газпром" повідомив, що ще більше скоротить потужність станції "Північного потоку" - до 67 млн кубометрів на добу. Раніше газопроводом прокачували близько 100 млн кубометрів на добу.

Енергетичні компанії у ЄС, зокрема, у Німеччині, Чехії, Словаччині, Австрії, Франції, Італії, після цього почали отримувати менше газу з рф.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]