FT: ЄС рекомендує членам союзу зайняти більш жорстку позицію щодо Китаю

|
Версия для печатиВерсия для печати

Євросоюз (ЄС) має розглядати Китай як «тотального конкурента з обмеженими сферами потенційної взаємодії», йдеться у документі, підготовленому для країн Європи дипломатичною службою ЄС. Вона радить членам ЄС посилити своє ставлення до Китаю, диверсифікувати свої ланцюжки поставок за межі КНР, а також поглиблювати співпрацю зі США та країнами Індо-Тихоокеанського регіону.

Про це повідомляє Financial Times (FT).

П'ятисторінковий документ обговорять глави МЗС ЄС на зустрічі у Люксембурзі сьогодні, 17 жовтня. У дипслужбі ЄС вважають, що відносини між Європою та Китаєм значно погіршилися після того, як у 2019 році було узгоджено існуючу політику щодо Пекіна, виникли торгові суперечки і було здійснено «серію невдалих спроб знайти галузі взаємної згоди».

З документа випливає, що існуюча політика ЄС, яка розглядає Китай як партнера, конкурента, суперника, застаріла. Для ЄС поглиблення зв'язків Китаю з Росією є «тривожною подією», тому що підтримка Пекіном Москви привела його до «прямішого суперництва із західними демократіями», звертає увагу FT.

Залежність ЄС від китайських напівпровідників та рідкісноземельних металів розглядається як «стратегічна вразливість». У зв'язку з цим у ЄС мають намір, зокрема, домагатися збільшення внутрішнього виробництва та диверсифікації ланцюжків постачання. «В останні роки ЄС і держави-члени також зіткнулися з випадками економічного примусу з боку Китаю, які почастішали, жорсткішою конкуренцією в ключових технологіях, кібер- і гібридними загрозами та маніпулюванням інформацією, а також більш напористою політикою в Індо-Тихоокеанському регіоні», у документі.

Дипслужба констатує, що Китай «став ще сильнішим глобальним конкурентом для ЄС, США та інших партнерів-однодумців». Також у ЄС вважають, що «діяльність і позиція Китаю в багатосторонніх організаціях свідчать про його рішучість систематично просувати альтернативне бачення світового порядку, в якому права людини підпорядковуються національному суверенітету, а економічний і соціальний розвиток важливіший за політичні та громадянські права».

У документі лише один абзац присвячений областям для «обмеженої потенційної співпраці з Китаєм». Вони включають питання зміни клімату, довкілля та здоров'я. Загалом ця Європа оцінка «визнає, що Китай не збирається змінюватися», заявив неназваний високопосадовець ЄС. "Короче кажучи, (це означає. - А) перехід до логіки тотальної конкуренції як в економічному, так і в політичному плані", - уточнив він.

Китай неодноразово відмовлявся приєднатися до антиросійських санкцій, запроваджених через її напад на Україну. Минулого тижня КНР також утримався під час голосування щодо резолюції Генасамблеї (ГА) ООН із засудженням псевдореферендумів про приєднання до росії Донецької та Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Документ підтримали рекордні 143 країни. Китай закликав своїх громадян залишити Україну.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]