Генерал СБУ покинув Україну за лічені години до повномасштабного нападу рф

|
Версия для печатиВерсия для печати

Екс-начальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ бригадний генерал Андрій Наумов виїхав за кордон за лічені години до повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну 24 лютого.

Наразі його діяльність розслідують правоохоронці за статтею «державна зрада». Про це повідомляють журналісти програми «Схеми», із посиланням на свідчення незалежних один від одного джерел серед українських правоохоронців, повідомляє Радіо Свобода.

Андрій Наумов – фігурант низки журналістських розслідувань про контрабандний імпорт та корупційні схеми на митниці. Фігурував у розслідуванні журналістів «Схем» про придбання елітного майна, яке не можна порівняти з офіційними доходами держслужбовця.

Як встановили журналісти «Схем», перед початком повномасштабного вторгнення армії РФ 23 лютого Андрій Наумов у супроводі кількох людей покинув Україну. Його сім'я поїхала раніше.

У другій половині березня за рядом адрес Андрія Наумова пройшли обшуки. Як встановили «Схеми», це пов'язано з розслідуванням Державного бюро розслідувань, започаткованого за статтею 111 Кримінального кодексу («Державна зрада»), де фігурує екс-начальник ГУ СБ СБУ.

Обшуки провели за декількома адресами, у тому числі й тими, про які йшлося у журналістському розслідуванні «Схем» про елітну нерухомість на той час високопоставленого співробітника СБУ – у квартирі в ЖК Alter Ego у центрі Києва та селищі Гребінки під Києвом. Ця нерухомість записана на його близьких.

Під час обшуків з’ясувалося, що нерухомість Андрія Наумова охороняють співробітники СБУ. Ймовірно, ця охорона надана в рамках кримінального провадження від 2021 року щодо можливої ​​підготовки замаху на вбивство Наумова, повідомляють «Схеми». Цю справу експерти називали «внутрішньою боротьбою» усередині служби.

Андрій Наумов прийшов до СБУ незабаром після того, як її очолив Іван Баканов у 2019 році. Згодом Наумов очолив управління внутрішньої безпеки відомства, внаслідок чого управління СБ змінило статус на Головне управління, що дало його керівнику нові повноваження та вплив у Службі безпеки України.

У жовтні 2020 року «Схеми» знайшли і показали численне елітне майно, оформлене на сім'ю тоді начальника управління СБ, у тому числі 3-кімнатну квартиру в елітному житловому комплексі в центрі Києва, придбану вчетверо дешевше за ринкові ціни. Це можна розцінювати як неправомірне отримання подарунка у розумінні закону «Про запобігання корупції». Журналісти виявили, що цю квартиру, а також маєток під Києвом, оформлено на його матір, але ними користувався сам чиновник СБУ. При цьому інформація про керівника управління внутрішньої безпеки та його стан, згідно з офіційною відповіддю СБУ, відноситься до категорії «з обмеженим доступом».

23 січня 2021 року Служба безпеки України повідомила про затримання чинного співробітника відомства, який намагався вбити співробітника спецслужби. Пізніше стало відомо, що йдеться про полковника Антитерористичного центру при СБУ Юрія Расюка, а жертвою мав стати бригадний генерал СБУ, начальник Головного управління внутрішньої безпеки Андрій Наумов. Замовником нібито був полковник СБУ Дмитро Нескоромний, колишній перший заступник голови СБУ та начальник Головного управління боротьби з корупцією. Згодом затриманий Расюк пішов на угоду зі слідством, а Нескоромного оголосили у розшук.

Андрій Наумов втратив посаду начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ наприкінці липня 2021 року. Втім, за даними обізнаних джерел у правоохоронній сфері, не втратив свого впливу.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]